سردار حاجی‌زاده:‌ عبور از تحریم تسلیحاتی با توانمندی جوانان میسر است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: کشور این تجربه را دارد که با استفاده از توانمندی‌ جوانان می‌توان از تحریم تسلیحاتی عبور کرد.

به گزارش مشرق، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور گفت: تنها راه بی خاصیت کردن تحریم‌ها توسط نخبگان، پیشرفت علمی و خودکفایی کشور در زمینه‌های مختلف است.

ببینید

وی اظهار داشت: ستاد فرماندهی هوا فضای سپاه قدمگاه بزرگانی چون شهید تهرانی مقدم، شهید کاظمی و شهدای مدافع حرم است. شهدایی که در دوران دفاع مقدس و پس از آن جان خود را برای حفظ کشور فدا کرده‌اند.

سردار حاجی زاده افزود: این افراد برای آنکه مردم ما در امنیت باشند تلاش شبانه روزی کرده‌اند و از جان خود گذشتند و امروز ادامه دادن راه آنها به عهده همین نخبگان است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسات ارتباط بین نسل اول و نسل امروزی انقلاب است تا جوانان امروز با تلاش‌های کسانی که برای دفاع نظامی از کشور از جان گذشتند آشنا شوند.

سردار حاجی زاده ادامه داد: دفاع همچنان باقی است، دشمن همچنان وجود دارد و ما باید بتوانیم در همه بخش‌ها کشور را واکسینه کنیم.

وی افزود: همان گونه که نسل اول انقلاب به تکلیف خود عمل کرد و از همه چیز خود گذشت، جنگ را اداره کرد و پس از پایان دفاع مقدس راه رفع کاستی‌های تسلیحاتی را در پیش گرفت، امروز هم شما جوانان و نخبگان کشور باید ادامه دهنده این راه باشید.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه دشمنان امروز به ضعیف ترین خاکریز دفاعی یعنی اقتصاد کشور ما حمله کردند، تاکید کرد: موفقیت آنها به خاطر ضعف ما و نه قدرت آنهاست و امروز نسل جوان مهم ترین بخش در کشور ما برای رفع این کاستی‌ها است.

سردار حاجی زاده گفت: در دهه اول انقلاب عده‌ای بار بقیه مردم را به دوش کشیدند و جنگیدند و شما نخبگان کشور نیز باید بار دیگران را به دوش بکشید و فقط به فکر خود نباشید.­ امروز روز فداکاری و ایثار در جبهه علمی و جبهه  فناوری است.

وی خاطر نشان کرد: در تامین تسلیحاتی کشور این تجربه را داریم که با­ توانمندی جوانان می‌توانیم از تحریم عبور کنیم و این شدنی است و باید به حوزه‌های دیگر نیز بیش از پیش تسری یابد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تمرکز روی بخش نظامی فقط دستیابی به سلاح نیست، گفت: از همه تخصص‌ها در حوزه نظامی می‌توان استفاده کرد و فناوری‌هایی که در این حوزه موفق به دستیابی آن می‌شویم در حوزه‌های دیگر نیز قابل استفاده است.

سردار حاجی‌زاده افزود: ظرفیت شما نخبگان کشور در رشته‌هایی که تحصیل می‌کنید هم در حوزه نظامی کاربرد دارند و می‌توان از آنها بهره جست و هم می‌توان آن را به حوزه‌های غیرنظامی تسری داد که این کار باید با تلاش بیش از پیش به بهترین شکل صورت پذیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس