کد خبر 918491
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
ترزا می نمایه

سخنرانی ترزا می نخست وزیر انگلیس در جمع نمایندگان پارلمان این کشور از لحظاتی پیش آغاز شد.

به گزارش مشرق، ترزا می نخست وزیر انگلیس لحظاتی پیش در سخنانی در مجلس عوام این کشور، تعویق رای‌گیری در مجلس عوام انگلیس درباره توافق برگزیت را اعلام کرد، قرار بود رای‌گیری فردا سه شنبه انجام شود.

نخست وزیر انگلیس اعتراف کرد که در صورت انجام رای‌گیری درباره برگزیت، اکثریت مجلس عوام در مخالفت با این توافق رای می‌دادند.

ترزا می اعلام کرد با همتایان اروپایی خود فراهم شدن تضمین‌های بیشتری درباره مرزهای ایرلند شمالی را بررسی خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس خطاب به نمایندگان مجلس عوام این کشور گفت اگر تمایل دارید که همه پرسی دیگری برگزار کنید، باید به صراحت اعلام کنید، زیرا این مسئله سبب پراکندگی و از هم گسستگی در کشور می‌شود.

از سوی دیگر جرمی کوبین رهبر حزب کارگر انگلیس با انتقاد از نخست وزیر این کشور گفت : توافق برگزیت که دولت پیشنهاد داده، برای کشور و اقتصاد آن مضر است.

بیشتر بخوانیم:

هشدار "ترزامی" به نمایندگان محافظه‌کار انگلیس

وی افزود اگر نخست وزیر نمی‌تواند توافق برگزیت بهتری از توافق فعلی ارائه کند، باید کناره‌گیری کند.

خاطر نشان می‌شود دادگاه عالی اروپا امروز دوشنبه با صدور حکمی اعلام کرد که دولت انگلیس می تواند به صورت یکجانبه در تصمیم خود برای خروج از اتحادیه اروپا(برگزیت) تجدیدنظر و این تصمیم را لغو کند.

این حکم در شرایطی صادر شده است که پارلمان انگلیس قصد داشت فردا سه شنبه درباره توافق برگزیت رای گیری کند که با اظهارات ترزا می این نشست به تعویق افتاده است.

رای دادگاه اروپا سبب افزایش امیدواری حامیان عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا برای برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت شده است.

انگلیس قصد دارد ماه مارس 2019 میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود. ترزا می نخست وزیر انگلیس اخیرا توانسته است با رهبران اروپایی برای خروج از این اتحادیه به توافق برسد ولی پارلمان انگلیس باید نظر نهایی خود را در این خصوص اعلام کند.

ترزا می هشدار داده است که اگر نمایندگان پارلمان توافق برگزیت را رد کنند، بریتانیا با خطر خروج از اتحادیه اروپا بدون توافق روبرو خواهد شد یا این اقدام می تواند منجر به عدم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شود.

توافق برگزیت برای تصویب نهایی نیاز به 320 رای مثبت از 650 نماینده پارلمان خواهد داشت. هنوز سرنوشت نهایی توافق برگزیت و دولت ترزا می به درستی مشخص نیست. سناریوهایی که ممکن است طی روزهای آینده رخ دهد شامل موارد زیر است: توافق برگزیت در نهایت موفق به کسب حمایت پارلمان خواهد شد، ترزا می شغل خود را از دست خواهد داد، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا حتی یک همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس