کد خبر 917790
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
سربازی

رئیس اداره نیروی انسانی مشمولان وظیفه عمومی ستاد کل نیروهای مسلح از حذف طرح خرید غیبت سربازی در سال آینده خبر داد و گفت: مشمولان در وقت قانونی اعزام به خدمت اقدام کنند.

به گزارش مشرق، سردار موسی کمالی در حاشیه بازدید از معاونت وظیفه عمومی پلیس اصفهان اظهار داشت: هم اکنون خدمت مقدس سربازی برای دستگاه‌های دولتی ۲۴ ماه، برای نیروهای مسلح مناطق عادی ۲۱ ماه، مناطق محروم ۱۹ ماه و مناطق امنیتی درگیر ۱۸ ماه است.

سردار کمالی با اشاره به این موضوع که متوسط خدمت سربازی با توجه به قانون کسر خدمت در کشور ۱۶ ماه است، بیان داشت: با توجه به کاهش موالید، گسترش دانشگاه‌ها و افزایش کسر خدمت ها، تعداد سربازان جوابگوی نیازهای نیروهای مسلح نیست، ولی با این وجود ستاد کل برنامه‌ای برای افزایش مدت خدمت سربازی ندارد.

بیشتر بخوانید:

فراخوان جدید نظام وظیفه برای مشمولان ۹۷

وی خاطر نشان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح در نظر دارد حقوق سربازان را افزایش دهد هر چند ارزش این خدمت مقدس فراتر از دنیای مادی است و با مادیات قابل ارزیابی نیست.

این مقام مسئول درخصوص تعیین تکلیف مشمولان غایب و فروش سربازی یا جریمه مشمولان غایب، ادامه داد: ستاد کل نیروهای مسلح اصرار بر حذف طرح خرید غیبت سربازی دارد و در سال ۹۸ این طرح اجرا نخواهد شد.

کمالی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای بهبود و بهینه سازی خدمت سربازی بیان داشت: ۳ برنامه شامل استفاده بهینه از تخصص و توانمندی سربازان، تربیت، آموزش و توانمندی سربازان و حفظ و ارتقاء شأن و منزلت سربازان در دستور کار نیروهای مسلح است.

این مقام مسئول در خصوص استفاده از تخصص و توانمندی سربازان گفت: در این خصوص نیازهای نیروهای مسلح براساس شغل احصا می‌شود، توانمندی سربازان مشخص و مراکز آموزشی طی ۲ ماه صلاحیت‌های شغلی فرد را بررسی می‌کنند که اگر صلاحیت لازمه را نداشته باشد در مشاغل عمومی از وی استفاده می‌شود.

سردار کمالی ادامه داد: در خصوص تربیت، آموزش و توانمندی سربازان، قبل از سربازی مشوق‌هایی برای خانواده‌ها و سربازان در نظر گرفته می‌شود که یک سری فعالیت‌ها را آموزش ببینند تا اگر تخصصی دارند در مسیر تخصص به کارگیری، رشد و در بازار کار وارد شوند و در این خصوص با ۲۰ وزارتخانه و سازمان مانند وزارت کار و فنی و حرفه‌ای تعامل‌های لازم انجام شده است.

این مقام نظامی تصریح کرد: از دیگر موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری حفظ و ارتقاء شان و منزلت سربازان است که طرح‌های گوناگونی مانند طرح سرباز مشاوره که همه سربازان باید یک مشاور باشند و مشکلات را انتقال دهند، طرح معین سرباز که هر ۱۰ سرباز با یک پایور در ارتباط هستند، اجرایی می‌شود.

سردار کمالی با اشاره به اینکه نظام دفاعی کشور، نظامی مردمی است و بخشی از نیروی انسانی و توان رزم را مردم تامین می‌کنند به جوانان توصیه کرد: سربازان به موقع به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند و به شایعات توجه نکنند، فریب افراد و باندهای جعل را نخورند و به کانال‌های خبری نامعتبر توجه نکرده و اخبار را از ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی پیگیر باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  12 4
  مقام این مقام - طعمه ی نیروی مفت با نام خدمت - لعنت به روح رضاحان با این اجباری کثیف او
 • US ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  17 0
  بجای اینکه اقا زاده ها را به لندن بفرستید . لطفا سربازشان کنید و بفرستید سیستان و بلوچستان تا درس وطن پرستی بجای فساد لندنی یاد بگیرند و بجای زالوهای کثیف انسانی مفید برای جامعه باشند
 • IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
  7 3
  "ارزش این خدمت مقدس فراتر از دنیای مادی است و با مادیات قابل ارزیابی نیست." جمله حکیمانه‌ای بود. ممنون.
 • فرهاد IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  7 0
  جناب سردار کمالی ،بهتر نیست قبل از هر گونه مصاحبه با رسانه ها، اطلاعاتی موثق از پادگانها گرفته ودر مورد استفاده از تخصص سربازها اظهار نظر فرمائید ؟
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
  1 5
  حقیقتا همون‌طور که سردار گفتند اثرات این خدمت مقدس فراتر از دنیای مادی است و با مادیات قابل ارزیابی نیست.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس