کمیسیون بهداشت

عضو کمیسیون بهداشت، گفت: سرپرست سازمان تامین اجتماعی در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت در و پایان دفترچه‌های کاغذی بیمه تا پایان آذر ماه سال جاری خبر دارد.

به گزارش مشرق، حیدرعلی عابدی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز این کمیسیون، گفت:در جلسه امروز محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محسنی بندپی سرپرست سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند که این جلسه کمیسیون بهداشت به منظور بررسی وضعیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی و مشکلات موجود تشکیل شد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات دفترچه‌های درمانی الکترونیک تأمین اجتماعی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه به تجمیع‌سازی شرکت‌های کوچک و متعدد این وزارتخانه از جمله شرکت‌های داروسازی و شرکت‌های پتروشیمی اشاره کرد تا مدیریت و ساماندهی آنها با سهولت بیشتری صورت بگیرد. همچنین در خصوص اختلافات موجود با وزارت بهداشت موضوعاتی را مطرح و تاکید کرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام تلاش خود را برای رفع این اختلاف‌ها به کار خواهد گرفت.

عابدی اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه جلسه در خصوص مشکلات و بدهکاری‌های سازمان تامین اجتماعی موضوعاتی مطرح و همچنین در خواست کرد مجلس نیز با این سازمان همکاری های لازم را داشته باشد تا در کنار هزینه‌های تحمیل شده به این سازمان، درآمد زایی‌هایی نیز انجام شود.

وی با اشاره به صحبت‌های محسنی بند پی در خصوص افزایش ۴ هزار میلیارد تومانی هزینه‌های سازمان تامین اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت گفت: هزینه‌های این سازمان با اجرای طرح تحول سلامت افزایش پیدا کرده است، همچنین در جلسه امروز نیز سرپرست سازمان تامین اجتماعی از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخواست کرد تا برای تامین هزینه‌های سازمان متبوعش راه حلی پیدا کند. 

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: سرپرست سازمان تامین اجتماعی در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت در تمامی مراکز درمانی کشور و پایان دفترچه‌های کاغذی بیمه تا پایان آذر ماه سال جاری خبر دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: دولت بیش از ۸۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است که باید در جلسه‌های آتی کمیسیون بهداشت و درمان پیرامون چگونگی تامین آن بحث و گفت‌گو شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس