ابوالفضل ابوترابی

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت:‌در جلسه عصر امروز این کمیسیون طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات یا مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی بررسی و نتایج آن به مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه شد.

به گزارش مشرق، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای مجلس و امور داخلی مجلس درباره جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه عصر امروز طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی با حضور نمایندگان پیشنهاد دهنده طرح و مسئولانی از وزارت کشور، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، ستادکل نیروهای مسلح، سازمان اطلاعات سپاه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان انرژی اتمی، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و نمایندگان معاونت قوانین و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد.

بیشتر بخوانید:

سوال از وزیر دفاع در مجلس اعلام وصول شد

جاسوس جمعیت‌شناس کیست و چه اقداماتی انجام داده است؟

وی افزود: در خصوص موضوع لغو و ممنوعیت انتخاب یا انتصاب دو تابعیتی‌ها در مجلس پنج طرح و لایحه در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که در این خصوص یک موضوع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، یک موضوع به کمیسیون اجتماعی و سه موضوع به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع شده است ضمن اینکه همزمان مرکز پژوهش‌های مجلس هم در این خصوص فعالیت دارد و نتایج و خروجی نهایی این کمیسیون‌ها به مرکز پژوهش‌ها اعلام خواهد شد و تجمیع آن به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع داده شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون حقوقی قضایی کمیسیون اصلی بررسی کننده این طرح‌ها و لوایح است و مابقی کمیسیون‌ها کمیسیون فرعی به حساب می‌آیند. 

ابوترابی در خصوص بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون شوراها و امور داخلی بررسی و تصویب شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha