کد خبر 915564
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
وزیر علوم و دانشگاه‌های انگلیس

وزیر علوم و دانشگاه‌های انگلیس نیز در اعتراض به توافق برگزیت دولت ترزا می از سمت خود کناره گیری کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، "سم گیمه" وزیر علوم و دانشگاه های انگلیس در مخالفت با توافق برگزیت پیشنهادی از سوی ترزا می نخست وزیر، از سمت خود استعفا کرده است.

بیشتر بخوانید:

مخالفت حزب کارگر انگلیس با توافق برگزیت

هشدار ترزا می درباره سرنوشت برگزیت

بر اساس این گزارش وزیر علوم انگلیس ششمین وزیر کابینه ترزا می است که در اعتراض به توافق دولت ترزا می با اتحادیه اروپا برای خروج از این بلوک اقتصادی و سیاسی از این سمت کناره گیری می کند.

گیمه در این باره گفت: توافق برگزیت ترزا می به این معناست که بریتانیا حق رای و صدای خود تسلیم می کند و نخست وزیر انگلیس نباید احتمال برگزاری همه پرسی دوم درباره برگزیت را رد کند.

استعفای وزیر علوم انگلیس یک چالش بزرگ دیگر برای ترزا می به شمار می رود که تلاش زیادی را برای متقاعد کردن نمایندگان پارلمان در حمایت از توافق برگزیت آغاز کرده است.

وزیر مستعفی علوم انگلیس افزود: برای من کاملا روشن است که توافق پیشنهادی در راستای منافع ملی بریتانیا نیست و رای مثبت دادن به این توافق به معنای آن است که خودمان را برای شکست و ناکامی آماده خواهیم کرد.

در حالی که پارلمان انگلیس احتمالا قصد دارد در ماه دسامبر درباره توافق برگزیت رای گیری کند، ترزا می پنجشنبه در اظهاراتی تاکید کرد: به جای آنکه به دنبال آماده کردن طرح جایگزین باشم، همه تمرکز خود را بر روی متقاعد کردن نمایندگان برای حمایت از توافق فعلی برگزیت معطوف نموده ام.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس