کد خبر 915242
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
جزئیات تغییرات دستمزد کارگران ساختمانی در یک سال اخیر

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار و رفاه اجتماعی از پرداخت 2 ماه از حقوق نیمی از کارگران دیپلم و زیر دیپلم گروه ملی فولاد خبر داد و گفت: 2 ماه از مطالبات سایر کارگران نیز تا هفته آینده پرداخت می‌ شود.

به گزارش مشرق، کریم یاوری، اعلام کرد: پیگیری خواسته‌های قانونی کارگران کشت و صنعت نیشکر هفته تپه و گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تا حصول نتیجه ادامه دارد. 

 

نماینده وزیر کار درمورد موضوع بررسی مشکلات کارگران فولاد و نیشکر ادامه داد: بیش از نیمی از کارگران دیپلم و زیر دیپلم گروه ملی فولاد اهواز براساس دسته ‌بندی انجام شده توسط کارفرما طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دو ماه از حقوق معوق خود را دریافت کردند. 

*مابقی کارگران طی هفته آ‌ینده دو ماه مطالبات خود را دریافت می‌کنند

به گفته وی، مابقی کارگران طی هفته آ‌ینده دو ماه مطالبات خود را دریافت می‌کنند. 

یاوری یادآور شد: کارگران نیشکر هفت تپه نیز 2 ماه از 4 ماه مطالبات معوق خود را طی هفته‌های گذشته دریافت کردند. 

مدیرکل حمایت از مشاغل وزارت کار همچنین گفت: درخصوص سایر خواسته‌های کارگران از جمله تشکیل شورای اسلامی کار یا انجمن صنفی کارگری نیز برای هر دو کارگاه اقدامات لازم در حال پیگیری است. 

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید کرد: با توجه به دستور وزیر برای حل و فصل مشکلات کارگران این دو کارگاه از کارگران می‌خواهیم در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده رسانه‌های بیگانه همچنین دستیابی به باقیمانده مطالبات معوق قانونی خود به محل کارگاه مراجعه کنند و فعالیت کاری این کارخانجات را از سر بگیرند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس