در زمان امتحانات، دریافت تدریس خصوصی فیزیک با قیمت مناسب کاری بسیار سخت و گاهی غیرممکن است. البته در اینجا منظور دریافت اساتید با کیفیت است که روی سوالات امتحانی مسلط باشند و بتوانند به سرعت نقاط ضعف دانش آموز را برطرف کنند. اما در زمان امتحانات، بدلیل مشغله بسیار زیاد اساتید، گاهی قیمت ها به طرز غیرقابل باوری افزایش پیدا می کنند. در این مقاله به شما توضیح می دهیم که قیمت منصفانه برای تدریس خصوصی فیزیک چقدر است و چگونه می توانید استاد با کیفیت و با قیمت مناسب پیدا کنید.

قیمت منصفانه برای دریافت معلم خصوصی فیزیک کنکور و پایه

قیمت تدریس خصوصی فیزیک بصورت کلی به عوامل زیر وابسته است:

1. مقطع تدریس فیزیک:

هزینه تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم یازدهم و دهم، که بصورت کلی فیزیک پایه گفته می شود، معمولا نسبت به نرخ تدریس خصوصی فیزیک کنکور پایین تر است.

2. توانایی تدریس استاد:

قطعا هرچه توانایی تدریس استاد بالاتر باشد، نرخ تدریس او نیز افزایش می یابد. چرا که اساتید تواناتر، وقتشان پرتر است و زمان خالی کمتری دارند.

3. زمان برگزاری کلاس خصوصی فیزیک:

کلاس خصوصی فیزیک در زمان های امتحان یا نزدیک به روزهای امتحان هزینه بیشتری دارد.

بصورت کلی می توان گفت هزینه تدریس خصوصی فیزیک از 30 هزار تومان شروع می شود و گاهی به 450 هزار تومان نیز می رسد. بصورت دقیق تر برای مقطع پایه هزینه های تدریس فیزیک بصورت زیر است:

دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان که تجربه تدریس محدودی دارند: 30 تا 50 هزار تومان.

دانشجویان و فارغ التحصیلان باتجربه یا معلمان مدارس: 50 تا 150 هزار تومان.

اساتید باتجربه که در گذشته دانش آموزان موفق زیادی داشته اند یا در مدارس برتر (مانند علامه حلی و انرژی اتمی) تدریس داشته اند: 150 تا 350 هزار تومان.

و برای مقطع کنکور هزینه ها بصورت زیر است:

دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان که تجربه تدریس محدودی دارند: 30 تا 60 هزار تومان.

دانشجویان و فارغ التحصیلان باتجربه یا معلمان مدارس: 60 تا 190 هزار تومان.

اساتید باتجربه که در گذشته دانش آموزان موفق زیادی داشته اند یا در مدارس برتر (مانند علامه حلی و انرژی اتمی) تدریس داشته اند: 200 تا 450 هزار تومان.

همچنین باید دانش آموزان دقت کنند باتوجه به اینکه به تازگی در مقطع دوازدهم، بعضی از امتحانات بخصوص فیزیک، بصورت نهایی برگزار می شود، دریافت تدریس خصوصی فیزیک دوازدهم نیز باید با دقت زیادی انجام شود.

ویژگی های معلم خصوصی فیزیک خوب برای روزهای امتحان

مهمترین ویژگی های یک معلم خصوصی فیزیک خوب بصورت زیر است:

به سرعت نقاط ضعف دانش آموز را شناسایی کند و بداند راه حل این نقاط ضعف چیست.

به دانش آموز برنامه درسی بدهد، یعنی مشخص کند دانش آموز با چه برنامه‌ای (چند ساعت مطالعه و حل تمرین و چند جلسه کلاس بصورت هفتگی) می تواند به نمره مورد نظر خود برسد.

به والدین جلسه به جلسه گزارش دهد.

در مجموع اساتید باتجربه، شاید به ظاهر هزینه کلاس خصوصی فیزیک بالاتری داشته باشند، اما چون باتجربه‌تر و حرفه‌ای‌تر هستند، معمولا سریعتر و موفق تر از اساتید کم تجربه یا دانشجویان تدریس می‌کنند. بصورت خلاصه یک استاد با تجربه در عرض 5 جلسه می‌تواند نتیجه ای را دریافت کند که یک استاد کم تجربه در عرض 10 یا 15 جلسه می‌تواند دریافت کند. به علاوه اینکه اساتید باتجربه، چون قبلا دانش آموز موفق زیادی داشته‌اند و می‌دانند به هر دانش آموزان باید به چه روشی تدریس کرد، احتمال موفقیت تدریسشان بسیار بالاتر است.

بهترین راه ها برای پیدا کردن استاد خصوصی فیزیک در زمان امتحانات

راه های زیادی برای پیدا کردن استاد خصوصی فیزیک وجود دارد. باتوجه به اینکه زمان دانش آموزان در زمان امتحانات بسیار محدود است و معمولا فرصت سعی و خطا ندارند، توصیه می کنیم با حساسیت و دقت زیادی معلم مورد نظر خود را پیدا کنید. یکی از بهترین راه ها، معرفی دوستان و آشنایان است، اگر چند نفر از دوستان و آشنایان شما با استادی کلاس داشته اند و همه از او راضی بوده اند، می توانید به او اعتماد زیادی پیدا کنید. اما بسیاری از اوقات، یافتن استاد از طریق این مورد امکان پذیر نیست. از طرفی دریافت کلاس خصوصی با معلم مدرسه دانش آموز راه مطلوبی نیست، چرا که اگر معلم فیزیک مدرسه خوب باشد، اصلا نباید نیاز به کلاس خصوصی فیزیک در دانش آموز ایجاد شود. راه مناسب دیگر، استفاده از سایت ها و اپلیکیشن هایی است که فرآیند انتخاب معلم خصوصی را برای دانش آموزان راحت کرده اند. یکی از این سایت ها، استادبانک است. دفتر مرکزی استادبانک در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف واقع شده است و این مجموعه توانسته است در سال 95، عنوان برترین استارتاپ دانشگاه صنعتی شریف را دریافت کند.

استادبانک، از بین چند هزار استاد، از طریق مصاحبه های تخصصی و بررسی مدارک آنها، بهترین اساتید را انتخاب کرده است. از طرفی از طریق نظارت دائمی بر اساتید، سعی می کند بصورت پیوسته کیفیت کلاس های خصوصی را ارتقا دهد و اگر در حین این نظارت ها، متوجه شود استادی عملکرد خوبی نداشته است، با او قطع همکاری می کند. اگر استادبانک را در گوگل جستجو کنید یا وارد آدرس www.ostadbank.com شوید، می توانید وارد سایت استادبانک شوید و لیست اساتید را در درس مورد نظر خود مشاهده کنید، همچنین اگر نیاز به راهنمایی داشتید، با شماره 02154435000 تماس بگیرید تا کارشناسان استادبانک شما را راهنمایی کنند.

این محتوا تبلیغاتی است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس