وزیر کشور گفت که میزان رد صلاحیت داوطلبان در این دوره 17 درصد است و با توجه به اینکه دوره قبلی 40 درصد رد صلاحیت داشتیم از کاهش 23 درصدی حکایت دارد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، مصطفی محمدنجار وزیر کشور در گفت‌وگویی اعلام کرد که کار بررسی صلاحیت نامزدها از سوی هیئت های اجرایی به پایان رسید و نتایج به هیئت نظارت استان ها اعلام شد.

وی افزود: براین اساس میزان رد صلاحیت داوطلبان در این دوره 17 درصد است و با توجه به اینکه دوره قبلی 40 درصد رد صلاحیت داشتیم از کاهش 23 درصدی حکایت دارد.

وزیر کشور آمار ثبت نام کنندگان انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی را 5 هزار و 405 نفر بیان کرد و گفت: از این تعداد 85 نفر تا امروز انصراف دادند اما از مجموع کل ثبت نام شدگان نهایی غیر از افراد منصرف 17 درصد رد صلاحیت شدند در حالیکه در دوره انتخابات پیشین 40 درصد بود.

وزیر کشور اضافه کرد: نتایج داوطلبان رد صلاحیت شده نیز به صورت محرمانه به خود داوطلبان اعلام خواهد شد و داوطلبان رد صلاحیت شده تا 4 روز فرصت دارند شکایت خود را برای بررسی دوباره صلاحیت ها به هیئت های نظارت اعلام کنند.

تاکید کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان به دور از هرگونه شائبه سیاسی انجام شده است.

وی افزود: وزارت کشور، اطلاعات افراد داوطلب را پس از دریافت از مراجع چهارگانه در اختیار هیئت های اجرایی قرار داد و هیئت های اجرایی به عنوان منتخبان مردم کار بررسی صلاحیت ها را با دقت به پایان رساندند.

نجار خاطر نشان کرد: وزارت کشور در بررسی صلاحیت ها نقش اجرایی ندارد و فقط پشتیبانی کننده هیئت های اجرایی است.

وزیر کشور در ادامه گفت : این وزارتخانه براساس منویات مقام معظم رهبری به دنبال برگزاری انتخابات پرشور، قانونمند، سالم و رقابتی براساس اصل امانتداری است و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهد کرد.

وی در خصوص اعلام دقیق تر افراد تأیید صلاحیت شده و رد صلاحیت شده نیز گفت: در صورت لزوم ستاد انتخابات کشور اطلاعات جزئی را در اختیار رسانه ها و مردم قرار خواهد داد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس