رحیم پور ازغدی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شیعه انگلیسی عافیت پرست و راحت طلب است و اعتقادی به امر به معروف و نهی از منکر ندارد.

به گزارش مشرق، حسن رحیم پور ازغدی شامگاه چهارشنبه در همایش «شیعه انگلیسی؛ به نام شیعه، به کام دشمن» در محل مسجد الزهرا(س) مشهد اظهار داشت:کاربرد و همه گیر شدن اصطلاح شیعه انگلیسی مربوط به یک قرن اخیر است اما مصادیق این اصطلاح را شاید بتوان عنوان کرد از صدر اسلام همواره وجود داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: اینکه عنوان می‌شود این اصطلاح از صدر اسلام کاربرد داشته به معنای این نیست که مفاهیمی مانند شیعه انگلیسی و یا شیعه آمریکایی در آن برهه بوده بلکه به این معناست که مصادیق آن را می‌توان از آن زمان بازیابی کرد.

بیشتر بخوانید:

به قراردادهای بین المللی با سوءظن نگاه کنید +فیلم

رحیم پور ازغدی با تصریح بر این نکته که رویه انگلیسی‌ها در برخود با مذهب متفاوت است ادامه داد: براساس تجربه تاریخی انگلیسی‌ها در کشورهای مقصد به صورت مستقیم با مذهب مقابله نمی‌کنند بلکه تلاش می‌کنند دین و مذهب کشور مقصد را در راستای اهداف خود به کار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: ولایتی‌های بی دین اصطلاحی است که در فرمایشات امام راحل نیز به آن اشاره شده و منظور افرادی است که حاضر نیستند در راه دین از جان و مال خود بگذرند؛ این افراد عموما ساکت هستند و موضع گیری نمی‌کنند اما در برخی لحظات موضع گیری‌های کمرشکنی دارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این مسئله که براساس فرمایش امام راحل ولایتی‌های بی دین در عمل صفر هستند گفت: نمونه این مسئله را در قیام سیدالشهدا(ع) نیز شاهد هستیم؛ لشگری 100 هزار نفری ابتدای مهیای نبرد بود اما در نهایت از آن لشگر فقط 70 نفر باقی ماندند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: شیعه آمریکایی و انگلیسی به یک اسلام ساده و بدون دردسر اعتقاد دارند و از احکام اسلام تنها به مطهرات و نجاسات بسنده می‌کنند و اعتقادی به جهاد و ایثار و شهادت ندارند.

وی با اشاره به اینکه تز جدایی دین از سیاست یکی دیگر از ایده‌های محوری شیعه انگلیسی است گفت: آنها راحت طلب و عافیت پرست هستند و مسائل را نیز توجیه می‌کنند و به اسم تقیه وارد عرصه عمل نمی‌شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از تز جدایی دین از سیاست نیز بیان کرد: اصل غیبت نیز براساس موانع سیاسی صورت گرفته و اینکه برخی عنوان می‌کنند نیمه شعبان را سیاسی نکنید نیز قابل انتقاد است زیرا مبنای ظهور، گسترش عدالت و مبارزه با ظلم و فساد است.

رحیم پور ازغدی افزود: اقتدای به ائمه اطهار مظهر و مبدا مسئولیت است اما برخی گمان می‌کنند اینکه بگویند یا حسین(ع) و یا حسن(ع) کفایت می‌کند و یا اینکه تصور می‌کنند می‌توان هر گناهی را صورت داد و صرفا با اشک ریختن برای ائمه(ع) تمامی این گناهان را پاک کرد.

وی گفت: شیعه واقعی باید همواره اصل امر به معروف و نهی از منکر را صورت دهد در حالی که شیعه لندنی به این مسئله اعتقادی ندارد؛ شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی که نماد آن را در وهابیت و داعش مشاهده کردیم حاضر به دفاع از اسلام نیستند و در مقابل کفر و اسرائیل سر خم کرده و خائن به اسلام و توحید هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • US ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
  9 4
  شیعه انگلیسی همان کفر است برای نابودی مذهب
 • سید رضا IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
  4 8
  در داخل هم ؛ انجمن حجتیه ؛ مصداق اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی است !!
 • احسان IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
  9 7
  با سلام خدمت سلام،چطور است که ما حق داریم همه ادیان و مذاهب دیگه رو نفس و سرزنش کنیم،اما کسی حق نداره در مورد مذهب ما حرف و سخنی به زبان بیاره، چرا نمیخایم مذهب برای هرکسی قلبی و شخصی بمانه،
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
   4 1
   ما مذهب خودمان را با منطق و عقل و تاریخ اثبات می کنیم و برای دیگران نیز بیان می کنیم . هر کسی خواست قبول می کند و هر کس نخواست وجدان خودش و دیگران اگر می توانند بیایند دلایل ما را رد کنند بیایند بسم الله ، ولی نمی آیند و نه تنها خود را گمراه می کنند بلکه مانع از رسیدن حقایق به دیگران می شوند ‌،و برای این که جلوی ما را بگیرند علیه ما جنگ نظامی و اقتصادی و فرهنگی به راه می اندازند و اگر کسی بخواهد فتنه گری کند با شدت جلویش می ایستیم. مگر ما چه می گوییم جز اینکه خداوند یکی است و زیر بار طاغوت نروید؟ آیا نه اینست که سخن ما همان سخن امام شهیدمان حسین است که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید؟ آیا شما در سخن بزرگان ما صحبتی پیدا کرده اید که اهانت به انسانی کرده باشند؟ دین ما بر مدار اخلاق است و اگر کسی سخنی در نقد دیگران می گوید از سر دلسوزی است نه برای تحقیر کردنش.
  • ایرانی DE ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
   1 1
   این هم نظری بود از یک منافق
 • IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  5 1
  سلامتی استاد رحیمپورازغدی صلوات
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  0 0
  خدای تاریخ راه خودشو میره این کسانی که بر اسب قدرت سوارند به چنان غروری دچارند که فکر میکنند که این تاج و تخت ابدی است که اگر ابدی بود هیچ وقت به اینها نمیرسید.
 • ایرانی DE ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  0 0
  شیعه انگلیسی همین دولت روحانی!
 • DE ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  0 0
  خسته شدیم از این همه کوتاهی برخی مسئولین
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  4 1
  اگر چشممون به دهان رهبرمون باشه هیچ مشکلی برامون پیش نمیاد
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  2 1
  شیعه روسی هم داریم؟
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
  2 0
  شیعه انگلیسی عافیت پرست و راحت طلب و اصلاح طلب است
 • هاشم BE ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
  0 0
  تو کز محنت دیگران بی غمی؛ قطعا مدیری؛ مسئولی؛ چیزی هستی .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس