زیکو

زیکو ستاره سالهای دور تیم ملی برزیل فردا برای دومین بار به استادیوم آزادی می رود تا بار دیگر حضور در این ورزشگاه با یک تیم ژاپنی را تجربه کند.

سرویس ورزش مشرق – زیکو، مدیر فنی تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن که همراه این تیم به کشورمان سفر کرده است در حاشیه دیدار فردای این تیم روبروی پرسپولیس به ورزشگاه آزادی می رود.

زیکو که اسطوره این باشگاه ژاپنی هم محسوب می شود، پیش از این یک بار دیگر به این ورزشگاه آمده است. البته بار قبل در کسوت سرمربیگری تیم ملی فوتبال بزرگسالان ژاپن.

این مربی برزیلی آخرین بار 5 فروردین ماه سال 1384 همراه با تیم ملی ژاپن در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی 2006 آلمان به ورزشگاه آزادی آمده بود. دیداری که در نهایت با گلهای دقایق 32 و 77 وحید هاشمیان 1-2 به سود ملی پوشان کشورمان به پایان رسید.

مسابقه ای که در حضور بیش از 100 هزار تماشاگر برگزار و در پایان به دلیل ازدحام جمعیت 7 تن از هموطنان مان در حین خروج کشته شدند و خاطره ای تلخ از آن برد شیرین برای اهلی فوتبال برجای گذاشت. در آن حادثه 39 نفر دیگر هم دچار آسیب دیدگی های جدی تنفسی و شکستگی شدند. طبق آمار منتشر شده از تعداد نفراتی که برای دیدار برگشت فینال آسیا بلیت تهیه کرده اند احتمال زیادی وجود دارد که بازی برگشت فینال هم در ورزشگاه پر از جمعیت برگزار شود.

نکته حائز اهمیت در این بین رویارویی دوباره زیکو در دیدار فردا با برانکو است. تیم ملی کشورمان در مارس سال 2004 با هدایت برانکو به دیدار تیم ملی ژاپن رفت و حالا پس از 14 سال بار دیگر این دو مرد برزیلی و کروات بار دیگر در ورزشگاه آزادی تیم های شان را به مصاف هم می فرستند.

البته این دو مربی در دیدار برگشت مقدماتی جام جهانی 2006 در دیداری که برای تیم ملی کشورمان حکم یک بازی تشریفاتی را داشت بار دیگر به مصاف هم رفتند که آن مسابقه در ژاپن برگزار شد و در پایان برانکو با تک گل علی دایی 2-1 مغلوب تیم زیکو شد.

زیکو پیش از آن نیز در سال 1383 و در چارچوب مسابقات جام ملتهای آسیا در مصاف با تیم ملی کشورمان به نتیجه صفر – صفر بدون گل دست یافته بود. در آن دیدار هم سرمربیگری تیم ملی کشورمان بر عهده برانکو بود. از این رو هر دو مربی در رویارویی با یکدیگر یک تساوی، یک برد و یک باخت را تجربه کرده اند. هر چند که امروز هدایت تیم کاشیما در دستان "گو ایوا" است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس