کد خبر 908546
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
مصاحبه سروری

عضو سابق شورای شهر گفت: چرا شورای شهر با اینکه ناکارآمدی آخوندی را می داند و حتی مشاوران رئیس‌جمهور رفتن ایشان را از دولت جشن می‌گیرند و آن را یک پیام مناسب می‌دانند شورا به این انتخاب اصرار دارند.

به گزارش مشرق، پرویز سروری در خصوص انتخاب شهردار تهران گفت: متأسفانه در حال تبدیل فرصت‌ها به تهدید هستیم. در زمینه مدیریت شهری در گذشته کارنامه قابل ارائه‌ای در داخل و خارج داشتیم و رکوردهایی را به ثبت رساندیم و مردم طعم شیرین این اقدامات را چشیدند. اما از سال گذشته دعواهای سیاسی خدمت را به حاشیه برده است.

عضو سابق شورای شهر گفت: اولویت‌های شورای فعلی به جای خدمت تلاش برای احزاب سیاسی و گرفتن فرمان شهرداری برای مطامع غیرخدمت است و این اقدامات خسارات زیادی را به شهرداری وارد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دعا برای شهردار شدن آخوندی

آخوندی در دوران وزارتش چه کرد؟

سروری با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون 4 شهردار در تهران عوض شده و منتظر پنجمی هستیم، گفت: در این مدت عملاً به جزء یک سلسله تغییر و تحولات با دوز سیاسی شاهد هیچ اقدامی در کارنامه شورا و شهرداری نبوده‌ایم.

به گفته عضو سابق شورای شهر، مدیریت جدید شهری پروژه‌هایی که قبلاً افتتاح شده را دوباره پر طمطراق افتتاح می‌کند. متأسفانه شاهد پس‌رفت در خدمات هستیم و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با تأکید بر این موضوع که امروز به وضعیت هشدار در شهرداری رسیده‌ایم، گفت: برخی از گزینه‌هایی که مطرح هستند می‌تواند شهرداری را به قهقرا ببرد.آخوندی وزیر مسکن و شهرسازی که استعفا داد در کارنامه خودش انهدام خدمات مسکن و راهسازی را دارد و به جز یک سلسله نظریه‌ها که به نتیجه نرسید؛ هیچ اقدامی در این وزارتخانه صورت نگرفت و امروز قرار است این فرد سکان اداره شهر را برعهده بگیرد.

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: این فرد نمی‌تواند از رقابت سیاسی جدا شود و قادر نیست تهران را خوب اداره کند از شورای شهر این سوال را دارم با کدام بررسی از عملکرد 6 ساله آخوندی می‌خواهیم وی را به شهرداری بیاورید؟

وی با بیان اینکه در یکسال و دو ماه گذشته پس‌رفت‌های زیادی در شهر تهران داشتیم و مدام درگیر رفتارها وگزینش‌های سیاسی بودیم هیچ اقدامی صورت نگرفت، گفت: آخوندی در وزارت راه و شهرسازی می‌توانست مشابه شهرداری عمل کند چرا که خدماتشان شبیه هم است اما این امر رخ نداد و آخوندی بعد از 6 سال یادش افتاد که دیدگاه‌هایش با این دولت متفاوت است و استعفا داد و همچنین در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اصرار بر سیاست‌های خودش داشت و رئیس‌جمهوری که وی را انتخاب کرده بود سیاست‌هایش را نپذیرفت و وی استعفا داد.

سروری با بیان اینکه آخوندی در مسکن اجتماعی هیچ کاری انجام نداده است،گفت: ایشان فقط چند مورد نمی‌خواهد 10 هزار و 100 هزار مورد ارائه کنند فقط بگوید در کارنامه مسکن اجتماعی چه اقدامی انجام داده همچنین بگویند که در بافت فرسوده که به صورت یک بمب ساعتی عمل می‌کند و هر روز خطرناک‌تر می‌شود چه کرده است؟ آخوندی به جز یک سلسله ادعای بی‌اثر هیچ کاری انجام نداد.

وی همچنین به زلزله کرمانشاه که در سال گذشته رخ داد اشاره کرد و گفت:‌وزیر راه و شهرسازی اصلا حضور نداشت همه به دنبال وزیر بودند که کجاست بعد هم که آمد برنامه مشخصی نداشت اگر اقدامات برخی نهادها را از عملکرد دولت کم کنیم عملاً در عرصه زلزله کرمانشاه از وزارت مسکن هیچ اقدامی صورت نگرفت و کارنامه شفاف و روشن است و نیاز به کنکاش ندارد.

سروری گفت: چرا شورای شهر با اینکه ناکارآمدی آخوندی را می داند و حتی مشاوران رئیس‌جمهور رفتن ایشان را از دولت جشن می‌گیرند و آن را یک پیام مناسب می‌دانند شورا به این انتخاب اصرار دارند.

سروری اضافه کرد: احزاب هستند که برای شورای پنجم تصمیم می‌گیرند و فرمان اداره شهر دست آنهاست و به همین دلیل است که شاهد پس‌رفت در تهران هستیم. با افرادی مواجه هستیم که هیچ کاری انجام نداده‌اند و حتی قادر به ارائه کارنامه نیستند. 14 ماه است که این شهر به صورت خودگردان اداره شده، پشت فرمان شهرداری اسامی وجود دارد ولی کسی پشت این فرمان ننشسته است یک ماشین بدون راننده است و خودش حرکت می‌کند و مردم در این زمینه خسارت می بینند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha