شهر الحدیده.jpg

رزمندگان یمنی ضد حملات غافلگیرانه‌ای را هم با پشتیبانی یگان‌های موشکی در حومه منطقه راهبردی « کیلومتر ۱۶» علیه نیروهای شورشی انجام دادند و موفق شدند چند ایستگاه دفاعی را به کنترل دربیاورند.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از استان الحدیده در غرب یمن حاکیست، تلاش نیروهای شورشی در ۳ هفته گذشته برای اشغال منطقه راهبردی «کیلومتر ۱۶» با واکنش قاطع نیروهای یمنی ناکام مانده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین و حملات گسترده نیروهای شورشی موفق شدند مواضع خود را در منطقه «کیلومتر ۱۶» حفظ کنند؛ این منطقه در حومه شرقی فرودگاه الحدیده واقع شده است.

به گفته منابع میدانی، منطقه راهبردی «کیلومتر ۱۶»، دروازه شرقی برای ورود به فرودگاه شهر ساحلی الحدیده محسوب می شود و همین مسئله اهمیت این منطقه راهبردی را چند برابر کرده است.

انتقال نیرو، تجهیزات نظامی و کالاهای اساسی از پایتخت یمن (شهر صنعاء) به استان الحدیده از منطقه «کیلومتر ۱۶» صورت می گیرد و نیروهای شورشی درصدد هستند با اشغال این منطقه، فشار را بر مردم الحدیده و نیروهای مدافع یمنی چند برابر کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله ضد حملات غافلگیرانه ای را هم با پشتیبانی یگان های موشکی در حومه منطقه راهبردی «کیلومتر ۱۶» علیه نیروهای شورشی انجام دادند و موفق شدند چند ایستگاه دفاعی را به کنترل دربیاورند.

جنگنده های ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی هم بیش از ۱۰ مرتبه مواضع نیروهای یمنی را در این محور هدف قرار دادند اما با این وجود موفق نشدند مانع از پیشروی نیروهای یمنی شوند.

در جریان درگیری ها در این محور بیش از ۵۰ تن از نیروهای شورشی کشته و زخمی شدند؛ نیروهای یمنی در این عملیات گسترده توانستند تعدادی از خودروهای نظامی نیروهای شورشی را هدف قرار دهند و منهدم کنند.

گفته شده مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی در این عملیات به غنیمت نیروهای یمنی درآمد؛ شمار زیادی از نیروهای شورشی از ترس کشته شدن از حومه منطقه «کیلومتر ۱۶» متواری شدند و به سمت مناطق بیابانی عقب نشینی کردند.

به گزارش مشرق، با پیشروی های صورت گرفته، نیروهای یمنی توانستند ضریب امنیت را برای منطقه راهبردی «کیلومتر ۱۶» افزایش دهند تا از نفوذ نیروهای شورشی در این محور جلوگیری کنند؛ نیروهای یمنی درصدد هستند عملیات جدیدی را در این محور انجام دهند تا مناطق تازه اشغال شده را دوباره به کنترل دربیاورند.

از منطقه «جبلیه» در جنوب غرب حومه شهر تحیتا خبر می رسد، نیروهای یمنی یک کاروان نظامی نیروهای شورشی و ائتلاف را در منطقه شناسایی کردند و هدف قرار دادند؛ در جریان حملات خمپاره ای نیروهای یمنی، خسارت های سنگینی به نیروهای شورشی وارد آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  20 7
  یکی میگفت به ما چه این یمن. منم گفتم اگر اینها نبودند الان عربستان سه سوته جنگ علیه ایران راکلید زده بود
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
   6 4
   من منفی دادم. چرا که قدرت فرزندان معنوی روح الله را دستکم گرفتید و از آن طرف قدرت ارتش قبیله آل سعود را خیلی بالا. برادر یا خواهر عزیز! کل ارتش آل سعود چه توانایی های دارد که بتواند علیه یک گردان ما عملیات انجام دهد؟ این ارتش که قوی تر از ارتش صهیونیست ها نیست که 20 لشکر آن در جریان نبرد سی و سه روزه از پس دو یگان حزب الله برنیامدند.
 • IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  11 3
  اللّٰهم انصر أنصار الله نصرا عزیزا و افتح لهم فتحا یسیرا کلمح البصر أو هو أقرب
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  11 5
  شهدای یمنی راچرانمی گویند؟
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  11 1
  زنده باد سربازان اسلام
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  9 1
  خدایا به حق اربعین حسین شر آل سعود رو به خودشون برگردون
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  1 2
  سوال: چرا ارتش یمن و نیروهای کمیته های مردمی فقط دارند در جبهه ساحل غربی دفاع می کنند؟ چرا از پدافند به آفند تغییر موضع نمی دهند؟
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  9 0
  هربار صفحه تحولات یمن وارد شدم بی اختیار اشکم جاری شد از مظلومیت این ملت قهرمان و بزرگ
 • US ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
  5 0
  از برو بچه های مشرق ممنون هستم که اخبار منطقه به ویژه یمن با جزئیات دقیق کار می کنند. نقشه هاتون هم حرف نداره. من یک ماهه از سایت بازدید می کنم و واقعا خبرگزاری های مطرح در حد شما نیستند. فقط خواستم یک خداقوت به این تیم هماهنگ بدم که این قدر دقیق کار می کنند.
 • برومند IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
  0 0
  یارب ،یارب ،یارب به حق چهارده معصوم سلام الله علیه عن قریب رزمندگان اسلام را درسراسر عالم به پیروزی نهایی برسان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس