کفاشیان

سرپرست کمیته فوتسال با بیان اینکه لغو بازی با برزیل تصمیم درستی بوده است، گفت: اگر برزیل بخواهد تلافی کند و به ایران نیاید تیم قدرتمندتری را دعوت می کنیم!

به گزارش مشرق، علی کفاشیان درباره لغو بازی تیم ملی فوتسال ایران با برزیل به خاطر مشکلات مالی و هزینه های بالای این سفر گفت: در فدراسیون فوتبال باید منابع مالی را هم مدیریت کنیم. قطعا همیشه ارزیابی هایی از بازیهای تدارکاتی داریم. در این مقطع زمانی بازیهای خوب تدارکاتی برای تیم ملی مثل دیدار با ژاپن، روسیه و اوکراین تدارک دیده بودیم و از قبل هم بازی با برزیل تدارک دیده شده بود. قرار بود ما به برزیل برویم و آنها هم به ایران بیایند.

وی افزود: تیم های قوی دنیا هم تمایل دارند به ایران بیایند و با ما بازی کنند چون ما تیم ملی قوی داریم نه اینکه ما را دوست داشته باشند. چون ایران یک تیم بسیار قوی و فنی است کشورهای قدرتمند دوست دارند با ما بازی کنند. برای این بازیها هم کادر فنی به بازیکنان جوان میدان داده بود و همان نفرات اصلی نبودند. در این مقطع زمانی هزینه های بالایی که بلیت هواپیما داشت برای فدراسیون این امکان فراهم نبود که تیم را به برزیل بفرستیم. خودم پیشنهاد دادم که با توجه به مبلغ بالا برایمان مقدور نیست که این سفر را انجام بدهیم.

سرپرست کمیته فوتسال درباره اینکه اعداد اعلام شده از سوی فدراسیون فوتسال برای بلیت هواپیما برای سفر به برزیل درست نبوده است تاکید کرد: ما در آن زمان بلیت ها را گرفته بودیم و با پرداخت ارز به بازیکنان چیزی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان برای ما هزینه داشت. شاید بتوانیم با همین ۷۰۰ میلیون تومان ۳ تا از این مسابقات را برگزار کنیم یا تیم را به تورنمنت های دیگر اعزام کنیم. این تیم تصمیم مدیریتی درست بوده است و نباید از این ناراحت شویم. این بازی آسیایی یا بازی جهانی نبوده است که باید برویم. این تصمیم مدیریتی است که از سوی فدراسیون فوتسال اعمال شده و بنده هم موافق آن بوده ام.

کفاشیان همچنین به لغو تورنمنت چهارچانبه کاسپین به میزبانی قزاقستان هم اشاره کرد و گفت: یک بدقولی شده است. قزاقستان اعلام کرد به علت مشکلات مالی نمی توانند این تورنمنت را برگزار کنند. از سال گذشته برای این تورنمنت برنامه ریزی شده بود ولی این اتفاقات طبیعی است. ما نباید ناراحت شویم.

وی درباره اینکه انتظار می رود به عنوان نایب رئیس فدراسیون و رئیس فوتسال آسیا حمایت بیشتری از تیم های ملی فوتسال داشته باشد، افزود: نمی توانیم در این زمان که فدراسیون ما واقعا بدهکار است ۷۰۰ میلیون تومان برای بازی با برزیل بدهیم. از نظر فنی شاید سفر به برزیل اینقدرها نمی ارزید. ما دوباره برزیلی ها را راضی می کنیم. آنها هم به ما نیاز دارند نه اینکه فقط ما به آنها نیاز داشته باشیم.

سرپرست کمیته فوتسال در پاسخ به این سئوال که آیا بازی برگشت ایران با برزیل در فروردین ماه سر جای خودش باقی است یا خیر، تاکید کرد: الان قول نمی دهم که برزیلی ها بیایند ولی سعی می کنیم همین وضعیت را تکرار کنیم و دوباره هم آنها بیایند و هم ما برویم.

کفاشیان درباره اینکه ممکن است برزیلی ها هم به خاطر لغو این بازی تلافی کنند و به ایران نیایند، تصریح کرد: نه، اینطور نیست. آنها اگر تلافی هم بکنند ما یک کشور بهتر و قوی تر می آوریم. مسئله ای نیست. این کار از طرف فدراسیون خوب بود که انجام شد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال که با  برنامه تلویزیونی «۲۰۲۰» صحبت می کرد در خصوص لغو تورنمنت قزاقستان هم تاکید کرد: قرار است اسلواکی یک تورنمنت برگزار کند و ایران و روسیه هم در آن حضور خواهند یافت. کشورهای دیگری هم هستند که اسامی آنها را به کادر فنی اعلام کرده اند. چون ما تیم قدرتمندی در فوتسال هستیم کشورهای دیگری به ایران می آیند و با ما بازی می کنند. نمی گذاریم مشکلی برای تیم ملی فوتسال و آقای ناظم الشریعه پیش بیاید.

کفاشیان درباره کناره گیری علی صانعی از تمام تیم های ملی فوتسال بعد از ناکامی در المپیک جوانان گفت: از عملکرد صانعی راضی بودیم. او پایه های فوتسال ایران را با نوجوانان و جوانان گذاشت. او یکی از بهترین مربیان و سرمربیان فوتسال است. قطعا از ایشان در فوتسال به خوبی استفاده خواهیم کرد. منتظر برگشت صانعی از آرژانتین هستیم تا دو روزی استراحت کند و بعد دوباره کارمان را شروع کنیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس