کد خبر 902716
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
شنود تلفنی

از روز گذشته ادعایی مبنی بر شنود تلفن برخی از مدیران و معاونان شهردار تهران مطرح شده و انتصابات و برکناری‌های اخیر افشانی نیز به این موضوع مرتبط شده است.

به گزارش مشرق، حجت‌الله میرزایی، معاون سابق برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران درباره ماجرای شنود شدن از طرف افشانی گفت: آقای افشانی گفته‌اند که من تلفن معاونانم را شنود می‌کنم و فهمیدم که برخی از آن‌ها پشت من حرف می‌زنند.

حجت‌الله میرزایی افزود؛ این کار غیرقانونی است و در هرجای دنیا اتفاق می‌افتاد یک رسوایی بزرگ بود.

وی ادامه داد: اگر صحبتی هم شده راجع به عملکرد ایشان بوده، ما هیچ‌گاه بر سر ماندن یا نماندن و جایگزین ایشان صحبت نکردیم.

میرزایی گفت: آقای افشانی باید راجع‌به مشکلاتی که بر اثر حذف من برای برنامه پنج‌ساله سوم ایجاد می‌شود، پاسخگو باشند.

وی همچنین افزود: شب گذشته خبری مبنی بر اینکه یک فایل صوتی که در آن کریمی (روابط عمومی) و میرزایی در حال رایزنی برای جانشینی افشانی هستند به دست شهردار تهران رسیده و دلیل حذف ناگهانی این دو از سمت‌های خود همین فایل صوتی است، در کانال‌ها منتشر شد.

واکنش شهردار تهران به ادعای شنود تلفن برخی از مدیران

کانال محمدعلی افشانی شهردار تهران در واکنش به این اظهارات اعلام کرد از روز گذشته خبری مبنی بر شنود تلفن برخی از مدیران و معاونان شهردار تهران توسط تعدادی افراد به ظاهر رسانه‌ای مطرح شده و انتصابات و برکناری‌های اخیر افشانی نیز به این موضوع مرتبط شده است. ضمن تکذیب خبر شنود که از اساس دروغ بوده و کذب بودن آن برای هر مخاطبی به وضوح روشن است به اطلاع می‌رساند حق اقدام قضایی علیه منتشرکنندگان این خبر محفوظ است.

حجت میرزایی، معاون سابق برنامه ریزی،توسعه شهری و امور شورای شهر تهران در گفت و گویی با ایرنا گفته است: من ادعا نکردم که شهردار تهران معاونانش را شنود می‌کند.

سخنان حجت میرزایی، معاون سابق برنامه ریزی،توسعه شهری و امور شورای شهر تهران

بعد از مباحث پیش آمده درباره ادعای شنود افشانی از مدیرانش و ارتباط برکناری های اخیر شهرداری با این موضوع، خبرگزاری فارس در گزارشی در این خصوص نوشت:

هفته گذشته افشانی محمدعلی کریمی ابرقویی مدیر روابط عمومی شهرداری تهران  را عزل و  پوریا سوری را به عنوان سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی کرد.

محمدعلی کریمی بعد از این اتفاق در توئیتی نوشت: در حالی که در روز تعطیل کاری با جمعی از روزنامه‌نگاران و سردبیران میهمان شرکت ملی نفت‌کش در بندرعباس بودم خبر عزل خود را در رسانه‌ها دیدم از همکاران عزیز در شهرداری و رسانه‌ها بابت همکاری، همراهی و حمایت‌ها سپاسگزاریم.

بعد از چند دقیقه خبر رسید که علت برکناری کریمی عدم موافقت صدا و سیما با مأموریت وی در شهرداری بوده است که البته این خبر از سوی کریمی تکذیب شد و نامه‌ای در این باره منتشر کرد. 

فاطمه پهلوانی همسر کریمی و مدیر کل تشکیلات شهرداری تهران از این اتفاق برآشفت و در توئیتی نوشت: چطور می‌توانید ساعت‌ها در مکارم اخلاق  امام علی سخنرانی کنید و بگویید اگر فساد کنید اغماض نمی‌کنم، توی این مایه که دستتان را قطع می‌کنم، نهج‌البلاغه هدیه می‌دهید راه به راه از سعدی نقل می‌کنید اما در عمل آنقدر بی‌اخلاق باشید که صرفاً بر اساس شنیده‌ها به یک آدم تهمت بزنید و حکم صادر کنید. 

حجت میرزایی معاون برنامه‌ریزی وقت شهرداری تهران هم در توئیتی نوشت: قاعده مهم مدیریت حرفه‌ای و لازمه دموکراسی دخالت ندادن روابط شخصی و خانوادگی در مواضع و تصمیمات سازمانی است. مسائل شهرداری نه در واکنش‌های هیجانی فضای مجازی و نه در مجادلات احساسی توئیتری بلکه در گفت‌وگوی صادقانه، مستمر و چندجانبه همه ذینفعان در فضای آرام حل می‌شود.

بر اساس این گزارش،  خبر رسید که محمدعلی افشانی شهردار تهران در جلسه ای به حجت میرزایی اعلام کرد که به زودی جایگزینش مشخص می‌شود. سپس افشانی طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر اعلام کرد که سکینه اشرفی به عنوان معاون جدید برنامه‌ریزی شهرداری تهران معرفی  و به پیوست سوابق کاری معاون جدید را ارسال کرد.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران از این تصمیم ناگهانی افشانی برآشفت و گفت: شهردار تهران مکاتبه‌ای با شورا انجام داده و فردی را برای تصدی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراها معرفی کردند. معنای این مکاتبه این است که ایشان قصد دارند ظرف روزهای آینده تغییراتی ایجاد کنند.

اعطا ادامه داد: در این مقطع که لایحه برنامه سوم که متولی تدوین آن معاونت برنامه‌ریزی بوده به شورا آمده، ایجاد تغییر در رأس این معاونت به صلاح نیست. کسی منکر نیست که شهردار حق دارد در رابطه با معاونین تصمیم بگیرد اما در حوزه عملکردی تغییر معاون برنامه‌ریزی در مقطع کنونی آسیب‌زاست. در شرایطی که کسانی نسبت به عدم ثبات مدیریتی در شهرداری تهران انتقاد می‌کند چرا تصمیماتی می‌گیریم که تشدیدکننده و القاکننده بی‌ثباتی مدیریت شهری است.

روز یکشنبه در جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر با محمدعلی افشانی موضوع انتصابات شهردار مطرح و برخی اعضا انتقاداتی به تغییر و تحولات داشتند. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت که به افشانی گفتیم در این شرایط چرا نیازی به این تغییرات است. شهردار هم پاسخ داد تا زمانی که در شهرداری باشم با قوت مدیریت می‌کنم و اجازه بلبشو در شهرداری نمی‌دهم. بعد از جلسه هم‌اندیشی افشانی حکم سکینه اشرفی را برای تصدی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراها زد. 

از شب گذشته در فضای مجازی حاشیه‌هایی در خصوص رفتن کریمی و حجت میرزایی از شهرداری تهران مطرح شده است گفته می شود یک فایل صوتی که در آن کریمی و میرزایی در حال رایزنی برای جانشین افشانی هستند به دست شهردار تهران رسیده و دلیل حذف ناگهانی این دو از سمت‌هایشان شده است.

یکی از هم‌حزبی‌های از اعضای  شورای شهر توئیت کرد که برای تحریک شهردار تهران جهت عزل برخی مدیران از شنود غیرقانونی تلفن و پیامک آنها در جهت اثبات عدم وفاداری‌شان به افشانی استفاده شده و دست کم دو مدیری شهرداری عزل شده‌اند، نهادهای نظارتی چگونه دسترسی افشانی به شنودهای غیرقانونی را آغاز کرده‌اند.

بعد از آن در کانال محمدعلی افشانی شهردار تهران اعلام شد  از روز گذشته خبری مبنی بر شنود تلفن برخی از مدیران و معاونان شهردار تهران توسط تعدادی افراد به ظاهر رسانه‌ای مطرح شده و انتصابات و برکناری‌های اخیر افشانی نیز به این موضوع مرتبط شده است. ضمن تکذیب خبر شنود که از اساس دروغ بوده و کذب بودن آن برای هر مخاطبی به وضوح روشن است به اطلاع می‌رساند حق اقدام قضایی علیه منتشرکنندگان این خبر محفوظ است.

چند روز پیش این کانال خبر زده بود که افشانی به زودی از سمت خود استعفا می‌دهد که بلافاصله روابط عمومی شهرداری تهران هر گونه وابستگی شهردار به این کانال را تکذیب کرد.

صبح امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران حجت میرزایی معاون سابق شهرداری تهران حضور یافت و در حال خداحافظی با اعضای شورای شهر است. البته این معاون نجفی قبلاً خیلی در جلسات شورا حضور نمی یافت و دلیل این امر را جلسه همزمان با شورا اعلام می کرد ولی از زمانی که افشانی تصمیم به عزلش گرفت تقریبا مستمر در شورا حضور می یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
  27 0
  چه خبره ! جنگ قدرت و منافع در افسادطلبان غوغا می کند اینها با دوستان خود چنین هستند با مردم عادی چه خواهند کرد ؟!!
 • IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
  0 0
  درود بر افشانی چقدر خوب این موجودات اصلاح طلب رو میشناسه آفرین کار خوبی کرد ای کاش شیخ معاون منابع انسانی این غده تفرقه انداز در شهرداری رو هم بر میداشت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس