ابومحمد عسگرخانی

برنامه زنده تلویزیونی «رو در رو» امروز به پیامدهای حذف و اضافه‌های مکرر در دولت آمریکا می پردازد.

به گزارش مشرق، ثابت شده است که دولت دونالد ترامپ یکی از بی‌ثبات‌ترین دولت در تاریخ آمریکاست، به گونه‌ای که در کمتر 2 سال گذشته ده‌ها نفر از اعضای کابینه وی یا استعفا دادند و یا به صورت غیرمنتظره‌ای از کار برکنار شدند.آخرین مورد از این تغییرات، استعفای نیکی هیلی، یکی از افراطی‌ترین نزدیکان رئیس جمهوری آمریکاست که متعاقب ناکامی و رسوایی حضور ترامپ در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل از سمت خود استعفا داد، و ابهامات جدیدی درباره مناقشات داخلی در کاخ سفید و شکست راهبردهای افراطی تیم همراه رئیس‌جمهوری آمریکا را نشان داد. به عبارت دیگر استعفای نیکی هیلی واکنش‌های متفاوتی را در سطح داخلی و بین‌المللی به همراه داشت اما وجه مشترک آن‌ها تایید عدم‌ثبات و هرج‌ومرج در کابینه و سیاست خارجی آمریکا بود.

«رودررو» ی این هفته بنا دارد به ریشه‌ها، ابعاد و پیامدهای حذف و اضافه‌های مکرر در دولت آمریکا بپردازد و رابطه این رویدادها را با سیاست‌های داخلی و بین‌المللی دولت آمریکا بررسی کند.

دکتر مراد عنادی مجری برنامه امروز ساعت 19 میزبان دکتر ابومحمد عسگرخانی، استاد ممتاز روابط بین‌الملل در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دکتر حسین روزبه استاد دانشگاه و کارشناس مسائل ایران-آمریکا می شود.

«رو در رو» به تهیه کنندگی سیدمهدی حسینی محصول گروه سیاسی شبکه چهار سیما است که سه شنبه ها ساعت 19 پخش می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس