کد خبر 902333
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
مدال المپیک

نشریه تایمز در گزارشی خواندنی از متوسط عمر برندگان مدال های مختلف المپیک پرده برداشته است.

به گزارش مشرق، جدیدترین تحقیقات نشان می دهد افرادی که در المپیک مدال نقره می گیرند زودتر از افراد برنده نشان طلا فوت می کنند زیرا این گروه از ورزشکاران معمولا نمی توانند بر ناراحتی و ناامیدی خود غلبه کنند.

کاترین گراینگر یکی از ورزشکاران تیم اعزامی بریتانیا بود که در المپیک سال 2008 به مدال نقره دست یافته بود که این مدال برای او به مصابه یک فقدان و ناراحتی بزرگ در دلش مانده بود و به زعم خودش برای فائق آمدن به این ناراحتی، به 4 سال زمان و کسب مدال طلای المپیک 2012 لندن نیاز داشته است.

حالا نشریه تایمز ادعا می کند مدال طلایی که کاترین 6 سال قبل در خانه به دست آورد می تواند 2 سال به عمر او اضافه کند. اما جالب اینجاست که افرادی که مدال نقره و رتبه دوم المپیک را کسب می کنند حتی از برندگان رتبه برنز هم عمر کوتاه تری دارند.

آدریان کالویج محقق این تحقیق مدعی شد برندگان مدال نقره فشار زیادی را در طول زندگی تحمل می کنند و همیشه استرس دارند در زندگی نیز نتوانند اول شوند.  همچنین افراد برنده برنز نیز همیشه در تلاش برای اجتناب از قرار گرفتن در رتبه چهارم در دیگر اتفاقات زندگی خود هستند.

این مطالعه از زمان آغاز بازی های ادوار جدید المپیک، میزان مرگ و میر بین برندگان همه مدال های المپیک ایالت متحده را مورد بررسی قرار داد و نتایج موید آن است که افرادی که مدال نقره را به دست آورده اند، عموما 2 تا 4 سال کمتر از ورزشکاران برنده مدال طلا یا برنز زندگی کرده اند.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس