محسن صالحی‌نیا

معاون امور صنایع وزیر صنعت گفت: در راستای حمایت از محصولات داخلی واردات رسمی ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع و واردات غیررسمی نیز به سبب قیمت بالای ارز و ریسک بالای اقتصادی انجام نمی‌شود که باید مدنظر باشد.

به گزارش مشرق، محسن صالحی‌نیا صبح امروز در جریان بازدید از واحد تولیدی لوازم خانگی اظهار داشت: خوشبختانه بالندگی مطلوبی در این واحد تولیدی وجود داشته و در همین راستا حمایت از سرمایه‌گذاران باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: مسئولان و مدیران باید در حمایت از تولیدات ملی اقدامات جدی کرده و در این زمینه فعالیت کنند تا برندهای ایرانی با تولید مستمر وارد بازار شده و شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی در سطح جامعه باشیم.

صالحی‌نیا تصریح کرد: در راستای حمایت از محصولات داخلی واردات رسمی 1400 قلم کالا ممنوع و واردات غیررسمی نیز به سبب قیمت بالای ارز و ریسک بالای اقتصادی انجام نمی‌شود که باید مدنظر باشد.

بیشتر بخوانید:

روحانی ۴ وزیر جدید به مجلس معرفی می‌کند

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های جدی وزارت  صنعت حمایت از واحدهای تولیدی ملی بوده و در این زمینه اقدامات لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: تامین مواد اولیه و لزوم سیاست‌گذاری در این زمینه امری اساسی بوده که به افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در منابع منجر می‌شود و در همین راستا باید مدنظر قرار گیرد.

صالحی‌نیا گفت: در بخش ارزی واحدهای تولیدی از بازار ثانویه تمهیدات لازم اتخاذ شده تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت توجه به رقابت در بین واحدهای تولیدی بیان کرد: مسئله کمپرسور برای شرکت‌های لوازم خانگی به نوعی سرمایه‌گذاری بوده  در حالی که در صرفه اقتصادی محصولات نیز نقش دارد.

وی بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با بانک‌های عامل مقرر شده تا به نسبت رشد قیمت تمام شده محصولات بانک‌ها نیز تسهیلات را افزایش دهند تا شاهد تحول در بخش تولید و اقتصاد کشور باشیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس