کد خبر 899897
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۸
دهباشی

حسین دهباشی در پاسخ به تازه‌ترین ادعای تاجزاده، برای جلوگیری از تحریف تاریخ، چند نکته تاریخی را به وی یادآوردی کرده است.

به گزارش مشرق؛ حسین دهباشی مستندساز و تاریخ‌پژوه در کانال تاریخ آنلاین به توییت اخیر تاجزاده پاسخ داده است. تاجزاده در توییت خود، ضمن شماتت جمهوری اسلامی برای حذف جریان تهضت آزادی، آنرا بهترین اپوزیسیون برای نظام خوانده بود. و اما پاسخ حسین دهباشی:

جناب آقای مصطفی تاج‌زاده انسان محترم، زیرک و عزیزی هستند که متاسفانه گاه وجه خصائل سیاستمداری ایشان حکم می‌کند گذشته را به نحو خاصی روایت کنند. مانند یادداشت امروزشان که فرموده‌اند:


" ‏نه شاه قدر مهندس ‎بازرگان و یارانش را دانست و نه جمهوری اسلامی. به‌راستی اپوزوسیونی به نجابت، خیرخواهی و پاکدستی ‎نهضت آزادی که هدفی جز سربلندی ایران و بهروزی ایرانیان ندارد، نعمت بزرگی برای جامعه و حکومت نیست؟ چرا به هر بهانه‌ای به آزار ایشان می‌پردازند؟ چرا نمایندگان ساکتند؟"

نگارنده اما اجازه می‌خواهد که توضیح ذیل را در خصوص یادداشت ایشان مهم بداند و اضافه کند که:

"‌‎جناب آقای تاج‌زاده! به شهادت دوست گرامی‌مان جناب آقای دکتر زیباکلام آنکه در ۲۵ خرداد ۱۳۶۰ پیشاپیش موتورسوارانِ چماق به دست در سرکوب مخالفت ملی‌گراها با لایحه قصاص فریاد می‌زد و تهدید می‌کرد که : "ملی‌ها کوشند؟ تو سوراخ موش‌اند!" شخص شما بودید! از آن گذشته لابد یادتان نرفته که شعار "بازرگان، بازرگان پیرخرفت ایران" در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ ابتکار دوستان شما بود به علاوه تصاویر بسیاری هستند که گواهی می‌دهند شخصی که آقای مهندس صباغیان و دیگر نمایندگان نهضت آزادی را در مجلس کتک می‌زد آقای هادی غفاری متحد نزدیک دیروز و امروز شما بود، همچنین حتما از خاطر نبرده‌آید گروهی که به مرحوم مهندس عباس امیرانتظام سخنگوی دولت موقت تهمت جاسوسی زده و سی‌سال تمام به زندان فرستادند رفقای صمیمی شما در دانشجویان پیرو خط امام بودند. و باز اجازه دهید یادآوری شود مهمترین شخصی که تا همین امروز پیگیر انحلال و عدم فعالیت نهضت آزادی است آقای علی‌اکبر محتشمی پور از موسسان اصلی جریان موسوم به اصلاحات است و بالاخره آنکه آیا شخصی که در دوران مدیریت همزمان بر وزارت ارشاد و روزنامه کیهان بدترین اتهامات را به مهندس مهدی بازرگان زد کسی جز جناب آقای سیدمحمدخاتمی بود؟

 جناب تاج‌زاده گرامی، وقتی دلسوزانه در خصوص نحوه برخورد با ملیون شماتت می‌کنید، منظورتان از جمهوری‌اسلامی چه کسی است؟ خودتان؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  80 9
  افرین به دهباشی
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  33 1
  آخر ما نفهمیدیم چماق به دستی خوبه یا بده
  • احمد IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   4 0
   از تاجزاده و اصلاح طلبان بپرس.
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  24 14
  آقای دهباشی عزیز سلام فرمودید کسی که مرحوم امیر انتظام را به جرم جاسوسی به زندان انداخت .چهل سال ایشان در گیز این اتهام بودند ودست آخر در یک حصر خانگی بودند دراین سالها قوه قضاییه چکاره بوده سال ۸۸ که به تیم دوستان این آقا هرجرم الصاق شد نباید قضات محترم کمی هم به فکر اعاده حیثیت امیر انتظام می افتادند . م
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   2 3
   اشتباه منفی دادم. خدایا منو ببخش
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  39 2
  خودم شاهد بودم همین اقای تاجزاده ( داش مصطفی)که اون وقتها خیلی خوشمزه و بذله گو هم بود نیمه های شب با دوستانی از میدان خراسان و دروازه غار و..که از اعضای مجاهدین انقلاب بودند به خیابونها ی اطراف .... میرفتند و هر چه اثار از منافقین و نهضت ازادی و حزب توده و... و دقیق یادم هست حتی عکسها و پلاکارتهای مربوط به ایت الله طالقانی و مرحوم مصدق را از در و دیوار میکندند اونهایی را هم که نمیتونستند بکنند روشون با اسپره رنگ میپاشیدند .درست مثل کارهای رفیق شفیقش اکبر گنجی.
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  34 5
  همین مهندس تاجزاده امروز و مصطفی دیروز در سالهای اول انقلاب با تیمی از بچه محله هاش که بچه های صابون پز خونه و دیگر مناطق جنوب شهر بودند دسته جمعی می ریختند در سطح شهر و اعلامیه ها و پوستر ووعکسهای مصدق و بازرگان و رجوی و طالقانی و... را از در ودیوار جمع میردند . گاهی به عکسهای شریعتی هم رحم نمی کردند . بعد مثل یک لشکر پیروز با هلهله و شادی با موتور توی خیابونها ویراج میدادند .
  • آرمین IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   4 11
   خوب ابله این که خوب بود -توهم حالت خوب نیست
  • کاوه IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   1 1
   ترکیب مصدق و طالقانی و شریعتی با رجوی الدنگ ؟‌خودت از نوشتن این جمله خجالت نکشیدی ؟
  • سعید ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   2 1
   آقا آرمین ، ...تویی که متوجه وارونه نمایی کسی مثل تاج زاده نمی شوی، خدا شفات بده .
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  3 17
  نباید اسم خاتمی رو بیاره
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   12 8
   خاتمی کیه؟ یه فتنه گر ترسو که جرات نداره اشتباهاتش را بپذیرد. یه کم مثل خارجی ها باشید. وقتی غلطی می کنند اعتراف می کنند. ریاکاران افسادطلب. ببین با ارزش پول ملی چکار کردند. تکرار می کنم بدبختی ایران را.
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  34 5
  احسنت آقای دهباشی متاسفانه مردم ایران حقایق مربوط به انقلاب را نمیدانند مردم اگر بدونن این اصلاح طلب ها بعد انقلاب چه کارهایی کردند تف هم به صورتشان نمیندازن
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  14 3
  تاج زاده ؟ اجب
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  20 2
  الحق که عالی جواب دادی. اقای دهباشی... سریال سردار تنهارا ببینیم دارودسته شمرو هرروز یه تصمیم میگرفتن .. هرطرفکه سوددنیا ومقامووووووووووو
 • علی IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  20 2
  آقای دهباشی عزیزمردم خوب می دانند فریاد گوش کر کن ووقیحانه "آی دزد،آی دزد "حکایت وراهبرداین جماعت است ولی چون مردم از سر نجابت وبزرگی به رویشان نمی آورند فکر می کنند مردم فراموش کرده اند. درد این جهال به فرمایش مولا علی (ع)این است که یا در افراط دیروزند ویا تفریط امروز وتا فردا فرصت طلبی منافقانه چه اقتضا ء کند.تاریخ انقلاب اسلامی را نه یکبار بلکه بار ها با جوانان بخوانیم تا قطاع الطریق راه نسل جوان را نزنند.
 • سید IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  23 4
  همینند دیگر که ملت به اصلاح طلبان لقب تهوع آور هدیه کرده اند!
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  20 2
  شعارهاشون مثل شعارهای شعبون بی مخ بوده!
 • حمزه CH ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  11 0
  حقیقت تلخ،نه اتفاقا شیرین.
 • US ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  10 0
  برای همینه مردم انقلابی رو هل میدید سمت اسقاط نظام نکنید اینکارو
 • محمد IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  5 4
  حضرت امام(ره) مکرر نهضت آزادی را رد کردند وحتی فرمودند اینها که داعیه ملی مذهبی دارند،نه ملی هستند ونه مذهبی.آقای تاجزاده؛ فقط شعار میدهید که پیرو امام هستید؟
 • محمد IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 1
  بنظرم آقای دهباشی سیاسی نیستند و اهل پژوهش و تاریخ هستند حرفهایشان بیشتر به واقعیت نزدیک است .امثال آقای تاجزاده همیشه با فکر بسته به انقلاب ضربه زدهاند و فعلا هم جزو نااهلان انقلاب هستند خدا عاقبت مان را بخیر کند.انشائاله
 • عباس IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  2 1
  همه گذشته گان و بزرگان ما که برای این اب و خاک تلاش کردند قابل احترام هستند و همه انها از هر گروه و دسته یه معایب و یه محاسنی داشتند ولی به نظر حقیر مهمترین شاخصه هر دلسوز و ایرانی همان باور داشتن خود و ایران مستقل ،مقتدر ،پیشرفته و سربلند است ومتاسفانه امروزه باب شده به جای اینکه فرد و ایده اش را با مبانی انقلاب و جمهوری اسلامی بسنجند برعکس جمهوری اسلامی را با نگرش افراد می سنجند نمونه این اقا زیاد هستند و به گمان انان خطای دیروز شان ناشی از مبانی نظام و انقلاب اسلامی بوده است در صورتکی چنین نیست و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ تغییری نکرده بلکه خود این افراد دگرگون شده اند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس