رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه ای با اشاره به نزدیکی اربعین حسینی فرمودند: ملت ما و ملت عراق و مردمان زیادی از ملتهای دیگر در تدارک حماسه‌ی بزرگ اربعین هستند.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه حل مشکلات کشور هستند، به ارائه تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: امریکایی ها با عربده کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه باقیمانده دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به امریکا بزنند که ان‌شاءالله خواهند زد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حماسه نورانی و پرشکوه حضرت زینب کبری(س) و حضرت امام سجاد(ع) در جاودانه کردن واقعه عاشورا به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اشاره و خاطرنشان کردند: حماسه بزرگ اربعین که با حضور ملت ایران، ملت عراق و مسلمانان دیگر کشورها هر سال تکرار می شود پدیده فوق العاده مهمی است که به فضل الهی و در هنگام نیاز شدید دنیای اسلام شکل گرفته است.

ایشان، عربده کشی های سران امریکای جهانخوار و استکبار، قدرت‌نمایی جوانان مؤمن و پیروزی های پی در پی آنان در میدانهای مختلف، و در عین حال مشکلات اقتصادی و تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم و نیز حساس شدن و تلاش و تکاپوی نخبگان برای ارائه راه‌حل‌های مشکلات را جهات مختلف شرایط حساس کشور خواندند.

حضرت آیت الله خامنه ای «عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران» را سه واقعیت انکارناپذیر برشمردند و افزودند: اینها رجزخوانی نیست، واقعیاتی است که دشمنان آرزو می کنند ملت ایران آنها را نداند یا مورد غفلت قرار دهد تا درباره اوضاع کشور و توانایی های خود، دچار گمان غلط شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در تشریح بیشتر این واقعیات سه گانه، عظمت ایران را امری تاریخی دانستند و افزودند: به استثنای ۲۰۰ سال منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی (یعنی از اواسط دوران قاجار تا پایان پهلوی) ایران عزیز ما در عرصه های مختلف سرآمد ملتهای مسلمان و در برهه‌هایی حتی سرآمد همه ملتها بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی، نجات ایران از سلطه ظالمانه انگلیس و امریکا را برای اثبات اقتدار جمهوری اسلامی کافی دانستند و افزودند: نجات کشور از شر حکومت استبدادی و سلطنتی موروثی، ایستادگی در مقابل همه توطئه های ۴۰ سال اخیر و افزایش اعتبار و احترام ایران در منطقه و جهان از دیگر نمودهای اقتدار جمهوری اسلامی است.

ایشان همچنین یادآور شدند: نظام اسلامی در ۸ سال جنگ تحمیلی در مقابل جبهه وسیع دشمنان پیروز شد و با حفظ تمامیت ارضی کشور، اولین بار در قرنهای اخیر اجازه نداد مهاجمان بخشی از میهن عزیزمان را تجزیه کنند یا با تداوم حضور نظامی در ایران، ملت را تحقیر کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، شکست ناپذیری ملت ایران را ناشی از برکت اسلام عزیز دانستند و افزودند: این شکست ناپذیری را می توان در پیروزی این ملت بزرگ در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نیز ایستادگی در مقابل همه توطئه های ۴۰ سال اخیر مشاهده کرد چرا که ملت در مواجهه با توطئه ها و اقدامات مختلف دشمن، هیچگاه احساس ضعف و خستگی نداشته و عقب نشینی نکرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تشبیه عرصه نبرد سیاسی و اقتصادی با جنگ نظامی، «غرور» را آفت پیروزی در همه این عرصه ها خواندند و خاطرنشان کردند: مغرور شدن، ما را به بی عملی، بی ابتکاری و نداشتن طرح و نقشه می کشاند و موجب پیروزی دشمن می شود.
رهبر انقلاب افزودند: هنوز در اوایل راه هستیم و باید با تلاش و مجاهدت و راه بلدی، شجاعت و تدبیر و استفاده صحیح از امکانات، مسیر پیشرفت را ادامه دهیم و به قله مورد نظر ملت و انقلاب برسیم.
ایشان بخش مهمی از سخنانشان را به تبیین نقش جوانان در تحولات چهل سال اخیر اختصاص دادند و تأکید  کردند: جوانان عزیز بدانید که شما نوک پیکان حرکت عظیم ملی هستید، شما باید راه را باز کنید. پیران مجرب هم اگر خسته و بی حال و از کار افتاده نباشند، می توانند شما را راهنمایی کنند اما موتور پیش‌برنده این قطار شما جوانان هستید.

رهبر انقلاب با اشاره به پیشتازی و نقش تعیین کننده  جوانان در جهاد با طاغوت پیش از پیروزی انقلاب، مقطع پیروزی، جهاد با تجزیه طلبان در سالهای اول انقلاب، ارائه خدمات فراوان به ملت در جهاد سازندگی، جهاد با تروریسم منافق و خائن در اوایل دهه ۶۰، هشت سال جنگ تحمیلی، تلاش برای ترمیم خرابی ها بعد از جنگ، جهاد فرهنگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن در دهه ۷۰، و جهاد علمی و جهش وار در آغاز دهه ۸۰  افزودند: در سالهای اخیر نیز جوانان در جهاد با تروریسم تکفیری پیشتاز بوده اند و امروز هم با احساس انگیزه و تکلیف و در جهادی فکری و عملی و با هدف گشودن گره های اقتصادی، پیشنهادهای پخته و کارگشا می دهند.

رهبر انقلاب اسلامی وجود دهها هزار گروه جهادی جوان در سراسر کشور و خدمات بی پایان آنها به ویژه به طبقات ضعیف را سرمایه ای عظیم دانستند که آینده ای بهتر را مژده می دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای جوانان را صاحب کشور خواندند و در نکته ای خاص افزودند: عده‌ای تصور می کنند که من از انحرافات برخی جوانان مطلع نیستم اما اینگونه جوانان جزو ریزشها هستند که رویش ها بر آنان غلبه دارد و تمجید و تحسین من از جوانان، با اطلاع کافی از اینگونه مسائل صورت می گیرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از کسانی که نقش کاملاً تعیین کننده جوانان را در حال و آینده کشور مورد توجه قرار نمی دهند، افزودند: اینگونه افراد می خواهند جوانان را مشکل کشور وانمود کنند و یا آنها را به مشکل کشور تبدیل کنند اما اینجانب با اعتقاد تأکید می کنم که جوانان راه حل کشورند نه مشکل کشور.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه راه پیشرفت کشور باز است اما این راه همراه با موانع و فراز و نشیب هایی است که باید آنها را پشت سر گذاشت، گفتند: پیمودن مسیر پیشرفت و برداشتن موانع این مسیر شرایطی دارد که گام اول آن، «درک و احساس وجود و حضور دشمن» است زیرا تا انسان حضور دشمن را حس نکند، سنگر و حفاظ و سلاح لازم تهیه نمی‌کند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته آن روشنفکر نمای راحت طلب و منافق و ریاکار که اساساً دشمنیِ امریکا را انکار می کند و برای دولت و ملت ایران، نسخه تسلیم در مقابل امریکا  می نویسد، اگر عامل امریکا نباشد، مرد میدانِ پیشرفت کشور نیست.
ایشان شرط دوم برای پیمودن مسیر پرفراز و نشیب پیشرفت را، «اعتماد به نفس و عزم بر ایستادگی» دانستند و خاطرنشان کردند: انسانهای بی روحیه، ترسو، مأیوس، تنبل، فرصت طلب و خود کم‌بین، در این میدان اگر خود مانعی برای دیگران نشوند، نمی توانند هیچ هنری از خود نشان دهند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته جوانان کشور چه در دوران نهضت اسلامی و چه در مقاطع مختلف چهل سال گذشته، به این بلیّه مبتلا نبوده، و همواره بدون تردید و ترس و بُزدلی، اعتماد به نفس و شجاعت داشته اند.

حضرت آیت الله خامنه ای شرط سوم برای حرکت در مسیر پیشرفت و فائق آمدن بر موانع را، «فهم درست از تهدید دشمن و شناخت صحیح از عرصه نبرد» برشمردند و تأکید کردند: اولین عرصه نبرد، «اسلام و ایمان اسلامی» است زیرا امریکا از اسلام و انقلاب اسلامی سیلی خورده است و انقلاب دست آنها را که همه‌کاره کشور بودند، از ایران کوتاه کرد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: برخی افراد نِق‌زن می گویند، از امریکا بدگویی نشود تا با ایران دشمنی نکند در حالی‌که کینه آنها فقط از شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران نیست، بلکه آنها با اصل اسلام و انقلاب اسلامی مخالفند زیرا از سربلند کردنِ یک قدرت اسلامی بزرگ و انقلابی در منطقه بشدت هراس دارند و بر همین اساس تلاش می کنند تا عناصر قدرت کشور را از بین ببرند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هدف استکبار، ضربه زدن به عناصر اقتدار ایران اسلامی است، گفتند: استقرار و ثبات اجتماعی، امنیت و وحدت ملی، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب ادامه حرکت پیشرفت رو به توسعه علمی، گسترش و تعمیق فرهنگ انقلابی و اسلامی، پیشرفت دفاعی و موشکی و حضور در منطقه، عناصر اقتدار جمهوری اسلامی است و دشمنان به دنبال ضربه زدن به این عناصر قدرت هستند.

ایشان «فهم صحیح واقعیت های ایران و جهان و گرفتار نشدن در تصویر سازی های غلط» را یکی دیگر از شروط غلبه بر موانع پیشرفت برشمردند و افزودند: بدخواهان و کینه توزان ملت ایران، تلاش دارند با استفاده از ابزارهای رسانه ای بویژه رسانه های نوپدید، تصویر سازی غلطی از ایران، منطقه و همچنین از خودشان، انجام دهند و افکار عمومی ایران را از واقعیات منحرف کنند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از این تصویرسازی های غلط را، «القای در موضع قدرت بودن امریکا» دانستند و خاطرنشان کردند: با وجود قدرت سخت افزاری امریکایی‌ها، واقعیت آن است که آنها در موضع قدرت نیستند زیرا عامل اصلی و تعیین کننده قدرت در تقابل های جهانی، «قدرت نرم افزاری» به معنای منطق، استدلال و حرف نو است که امریکا در این موارد بشدت ضعیف است و بدلیل فقدان منطق و استدلال، بر مبنای زورگویی سخن می گوید.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مفتضح شدن «لیبرال دموکراسی» امریکا و رواج انتقاد از آن در دنیا، افزودند: به همین دلیل است که امریکا با وجود قدرت اتمی و تکنولوژی پیشرفته و توانایی های مالی فراوان، در بسیاری از مناطق، همچون عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان شکست خورد و شکست های دیگری هم در انتظار امریکا است.

رهبر انقلاب اسلامی به تصویرسازی خدعه آمیز و غیرواقعی دشمنان از ایران اشاره کردند و گفتند: آنها تلاش دارند با ارائه تصویرهای غلط از ایران اسلامی، نظرات باطل شان را به افکار عمومی دنیا و ملت ایران، بباورانند.
ایشان با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور افزودند: امریکایی‌ها با تکیه بر این مشکلات، خیالاتی را در سرِ کم مغز و بی تدبیرشان می پرورانند. بر همین اساس اخیراً رئیس جمهور امریکا به برخی سران اروپا گفته است اگر تا دو سه ماه صبر کنید کار جمهوری اسلامی ایران تمام است.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: این خیالات، انسان را به یاد سخنان چهل سال قبل امریکایی‌ها و نوکران آنها در داخل می اندازد که به یکدیگر مژده سرنگونی شش ماهه جمهوری اسلامی را می دادند اما اکنون چهار دهه از عمر نظام اسلامی گذشته است.

رهبر انقلاب اسلامی، دل خوشی های رئیس جمهور بیچاره امریکا را نتیجه نشناختن انقلاب اسلامی و ملت ایران و روحیه ایمانی و انقلابی این ملت دانستند و تأکید کردند: این تحلیل غلط، موجب گمراهی امریکاییها در چهل سال گذشته، شده است که باید خداوند را به دلیل اینکه دشمنان ملت ایران را از نادانان و ابله ها قرار داده است، شکرگزار بود.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: البته ما مشکلات اقتصادی و عیوبی همچون «اقتصاد نفتی»، «ضعیف بودن فرهنگ صرفه جویی» و «اسراف» در جامعه داریم اما این موارد عیب واقعی نیستند، عیب واقعی «بن بست» است که البته در کشور بن بست وجود ندارد.

ایشان با تأکید بر اینکه عده ای در تلاش برای القای این تفکر به جوانان هستند که هیچ راه حلی جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد، گفتند: دشمن می خواهد ملت ایران را به این جمع بندی برساند که در کشور بن بست است و هیچ راهی جز زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل امریکا وجود ندارد.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: من صریحاً اعلام می کنم، کسانی که در داخل، این فکرِ مطلوب و محبوب دشمن را ترویج می کنند، در حال انجام دادن بزرگترین خیانت در حق کشور و ملت هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: البته این اتفاق نخواهد افتاد و به حولِ قوه الهی و با همراهی مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنین اتفاقی در کشور بیفتد.

ایشان با تأکید بر لزوم شناخت و ارائه تصویر و جایگاه واقعی کشور و ملت ایران گفتند: سیاستمداران بزرگ و مغزهای سیاسی سنجیده دنیا، ملت ایران را به دلیل چهل سال ایستادگی در مقابل فشارها و در عین حال پیشرفت و تبدیل شدن به یک قدرت تأثیرگذار، تحسین می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، ظرفیتهای فراوان جغرافیایی، اقلیمی، نیروی انسانی و منابع زیرزمینی و روزمینی در کشور را یکی دیگر از واقعیت های ایران برشمردند و افزودند: ما از این ظرفیت ها به درستی استفاده نکرده ایم و توصیه همیشگی من به مسئولان این است که ظرفیت ها را شناسایی و استفاده کنید.

حضرت آیت الله خامنه ای، جوانان مؤمن را ظرفیت بالفعل کشور خواندند و گفتند: تصویر واقعی کشور همین جوانان مؤمنی هستند که در صحنه های مختلف، توانایی های دفاعی، علمی، فرهنگی و اجتماعی خود را بروز داده اند.

ایشان در ادامه به موضوع تحریم های امریکا اشاره کردند و افزودند: وضع تحریم ها به این معنا است که دشمن هیچ راه دیگری برای مقابله با نظام اسلامی به غیر از تحریم اقتصادی ندارد اما همین تحریم های اقتصادی نیز شکننده تر از اقتصاد ملی ما است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اقتصاد ملی کشور می تواند تحریم را شکست دهد و به حول و قوه الهی، تحریم ها را شکست خواهیم داد و شکست تحریم به معنای شکست امریکا است و امریکا باید با این شکست، یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.

حضرت آیت الله خامنه ای مجموعه عظیم و مردمی بسیج در سراسر کشور را که به الگویی برای برخی ملتهای دیگر تبدیل شده، یکی دیگر از واقعیات ایران اسلامی برشمردند و گفتند: بسیج مردمی یکی از نقاط برجسته تصویر واقعی کشور است که در مقابل تهدید دشمن نه تنها عقب نشینی نمی کند بلکه بر ایمانش افزوده می شود و به همین دلیل، دشمن و عوامل او، مخالفت زیادی با بسیج دارند.

ایشان نقاط درخشان و برجسته ای همچون گروههای جهادی، بسیج سازندگی، اردوهای راهیان نور، راهپیمایی ها، مراسم اعتکاف و عزاداری های حسینی را از دیگر واقعیات ایران برشمردند و تأکید کردند: برای شناخت صحیح ملت ایران باید به این موارد توجه شود.

رهبر انقلاب اسلامی در این بخش از سخنان خود دستگاههای مسئول را موظف به مساعدت و همکاری با فعالیتهای بسیج، اردوهای جهادی و کاروانهای راهیان نور دانستند.

حضرت آیت الله خامنه ای بخش پایانی سخنانشان را در اجتماع عظیم بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی به بیان چند نکته اختصاص دادند.

ایشان با اشاره به تلاش دشمن برای اثرگذاری بر افکار عمومی با استفاده از ابزار رسانه گفتند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می توان آن را به سلاح شیمیایی در جنگ های نظامی تشبیه کرد.

رهبر انقلاب اسلامی استفاده دشمنان از رادیو، تلویزیون، اینترنت، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را علیه افکار عمومی ملت خاطرنشان کردند و خطاب به کسانی که مسئولیت بخش ارتباطات را بر عهده دارند، تأکید کردند: همچنانکه در جلسات حضوری هم تذکر داده شده است به این مسائل درست توجه کنید و با ایفای جدی وظایف خود، ابزاری نشوید که دشمن راحت بتواند سلاح شیمیایی خود را علیه مردم بکار گیرد.

«ضرورت وحدت، عزم راسخ و احساس قدرت» دومین نکته بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب بود.

ایشان تأکید کردند: باید با حضور قدرتمندانه ملت و بویژه جوانان مؤمن در وسط میدان، هم جهتی و هم سخنی مسئولان، و همدلی مردم و مسئولان، به دشمن پیام قدرت داد چرا که اگر دشمن در حرف و رفتار و منش زندگی مردم، خود را با مجموعه ای مقتدر روبرو نبیند، گستاخ و جری می شود.

حضرت آیت الله خامنه ای قاطعانه تأکید کردند: واقعیات کشور نشان می دهد ملت و نسل جوانش تصمیم گرفته دیگر تحقیر نشود، دنباله رو قدرتهای بیگانه و دشمن نگردد و ایران عزیز را به اوج عزت و افتخار برساند که به فضل الهی، عزم و توانایی این کار را دارد.

رهبر انقلاب اجتماع امروز در ورزشگاه یکصد هزار نفری را یادآور اجتماع عظیم بسیجیان در اواسط دهه ۶۰ دانستند و افزودند: آن اجتماع عظیم به حرکت و پیروزی های بزرگ برای کشور تبدیل شد و ان شاءالله شما جوانان عزیز هم در میدانهای علمی، فعالیت و تحرک اقتصادی، کارآفرینی، تلاش فردی و اجتماعی، شبکه سازی اجتماعی و فرهنگی و نیز حرکتهای لازم آتش به اختیار، موفق و پیروز خواهید شد.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 74
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  مرام و معرفت رهبر ایران را خیلی دوست دارم . به نظر من ایشان دلسوز ایران زمین هستند
  • گاااوید هپی IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   12 9
   مشرق بجای تایید نکردن نظرات من لایک های انجا رو کنترل کن !!!
  • سید امیر IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   45 23
   به اون جماعت کیبورد به دستی که به خیال خودشون میخوان افکار رو با دیسلایک کامنت های مردمی و لایک کامنت ها منافق خودشون تغییر بدن بگم که ما هستیم.. حمله کنید جواب خواهیم داد... این خیال احمقانه خودتون رو هم به گور میبرید! (خطاب به منافقان سایبری داخلی و خارجی)
  • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   19 37
   این دیسلایکیست ها مثل مدیران فاقد شعور امد نیوز و شرکای پامنقلی نعشه شون،تو همون عالم توهم الودشون دارن خفه میشن.
  • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   39 32
   افرین رهبری عزیزم...
  • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   25 27
   افرین رهبری عزیزم...
  • GB ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   22 29
   گردهمایی عالی بود جای همه دوستان خالی
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   22 29
   یعنی وقتی امام خامنه ای اون ضرب المثل رو تعریف کردن استودیوم پر از سوت و کف و خنده شد
  • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   22 31
   یاشاسین رهبریم
  • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   13 26
   نمی دونم چرا این مراسم خیلی یه جوری باکلاس و شیک برگزار شد کمتر دیده بودم
  • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   18 11
   زمانیکه مانییتورها داخل ورزشگاه تصویر سردار سلیمانی را نشان داد اونایی که حواسشون بود سوت و جیغ کشیدن سردار هم دست تکان داد از جایگاه
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   15 12
   برای اولین بار بود می دیدم آقایون اینقده نظم داشتن واقعا عجیب بود یعنی اینقده یهو رشد کردیم !!!
  • IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   23 12
   حاضرم قسم بخورم تمام لیبرالهای سراسر دنیا نه تنها در ایران خودشون رو هم بکشنند نمی تونند صدهزار زن و مرد را در کنار هم جمع کنند که یک فحش دهن کسی در نیاد . اما اینجا صدهزار نفر باادب با نظم حضور داشتند.
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   11 12
   یعنی از بس گفتن بسیج نظم نداره این دفعه همه چی با نظم زیاد بود یعنی رسما بسیج تجدید نظر اساسی کرده !!!!!!!!!!
  • آرش فکورو فانی در خدا IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   12 15
   خدایا من عاشق رهبر انقلابم
  • قمی IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   4 7
   مراقب کریها ، ترامپها و بولتونهای داخلی باشید بجای تمرکز در حل مشکلات مردم از مدتها قبل با همکاری خارجی ها برای پیروزی گزینه شان در ۱۴۰۰ درحال برنامه ریزی و‌ اقدامات مخفیانه اند ما ارزشی ها و‌ جمنا و... خواب هستیم آنها هم خوشحال از خواب ما و آسوده مشغول به خدعه. اینگونه پیش رود مدیریت تزویر و اشرافیت ادامه خواهد داشت. والسلام
 • DE ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  حرف حق
  • جوان ایرانی IR ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   35 7
   من هم حرف های رهبری را قبول دارم ولی نمی دانم این مسئولین آلوده به حزب و گروه و دنیا را کجای دلم جا بدم .
  • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   14 31
   افرین رهبری عزیزم...
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  درود بر خامنه ای و همه بسیجیان فدایی این سرزمین
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   9 23
   افرین رهبری عزیزم...
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  مهم اعتماد به نفس و عزم برای حرکت در این میدان است. برخی مایوس و تنبلند و دیگران را هم مایوس و وادار به تنبلی می کنند. این افراد در میدان جهاد هم، مجاهدان را به فساد می کشانند و نه تنها کمک نمی کنند، مانع راه می شوند
  • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   27 12
   البته خیلیها ظاهر مایوس به خود میگیرند ولی در واقع نوکر وجاسوس ونفوذی کدخدا هستند.
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   7 16
   افرین رهبری عزیزم...
 • نهضت جهانی صلوات IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  31 14
  اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم درودو سلام خدا بر امت وامام این مملکت اسلامی برای سلامتی همه خادمین نظام بخصوص امام خامنه ای وبسیجیان مخلص 14 صلوات
 • کمیل حنظله IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  جانم رهبرم
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  49 98
  خامنه ای رهبر است وارث پیغمبر است
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  32 19
  سلام بر امام خامنه ای عزیز؛ انشاء الله پرچم را در قله ی پیروزی ها به دست امام عزیز تر از جان مهدی زهرا سلام الله علیه، روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء تقدیم نماید. الحمد لله که در دوره ای زندگی می کنیم که خداوند چنین ذخیره ای را که به مسلمین عزت می دهد و دائم درخت اسلام را قدرتمند تر و سر زنده تر به عالم معرفی می کند زندگی می کنیم.
 • مهدی PL ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  20 14
  یه روز دهه هشتاد چنین اجتماعی رفتن کل دنیا رو مغلوب کردن در جنگ هشت ساله امروز هم این اجتماع اتفاقات بزرگی را رقم خواهند زد و دست دشمن را قطع میکنند
 • DE ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  34 51
  زمانی هیروشیما رو با خاک یکسان کردند اما ژاپنی ها بجای جنگ فرسایشی رفاه جامعه را انتخاب کردند و الان تلفن پاناسونیک روی میز رییس جنهور امریکاست
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   16 26
   ارزش جواب دادن هم نداری
  • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   11 28
   شما قرصاتو اشتباهی خوردی
  • ایرانی IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   9 24
   این از جهل توست که مسائل رو اینقدر سطحی نگاه میکنی...
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   26 15
   طبق اعلام سایت پاناسونیک، این شرکت جشن 100 سالگی اش را امسال گرفت.یعنی 25 سال قبل از حمله هیروشیما این شرکت وجود داشته است. لطفا حرف الکی نزن.
  • Majid GB ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   17 17
   دوست گرامی ! دانش خود را بالا ببر : اولا اگر بمب اتمی به ژاپن نزده بودن، کل آمریکا دست ژاپن میوفتاد نه اینکه یه تلفن روی میز داشته باشن !! بعد هم همون ساخت تلفن با تلاش ژاپنی ها بدست اومده مثل صنایع بسیار پیشرفته تری مثل نانو و هسته ای که با تلاش جوانان ایرانی بدست اومده و البته دشمنان مثل همین آمریکا تحمل ش رو نداشتن و بعضی هاشون ترور کردند !
  • SE ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   22 18
   تو هم مانند ژاپنی ها ناموست بده بغل امریکاییها و ماماسونیک بساز
  • SE ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   5 12
   راه جامعه یا راه یاکوزا همان مافیای ژاپن
  • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   2 7
   بابا این داستان تخیلیه دوست خوب یه تحقیق بکن تو اینترنت
  • سعید ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
   2 9
   خطاب به 10:56، واقعاً که آدم سطحی نگری هستی، آمریکا از ایران می خواهد کاملاً تسلیم آمریکا شود و اوامر آمریکا را مو به مو اجرا کند، جنابعالی ذره ای غیرت و شرافت در وجودت بود، ایستادگی چهل ساله ملت ایران در برابر آمریکا را مورد نقد قرار نمی دادی. در ضمن هیچ کشوری با نوکری و دریوزگی به پیشرفت نرسیده است، شاید شما نوکری را دوست داشته باشی، ولی فکر نکن همه مثل خودت حقیر هستند.
  • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
   3 7
   پیشرفتی که معنایش رسیدن به بالاترین آمار خودکشی و پیری جمعیت و رکورد فحشا و هرزه نگاری است. کار و تلاش هم برای ژاپنیها صرفا یک ماده مخدر است. یعنی دایم کار کنند و فرصتی برای فکر کردن به بدبختیهایشان و زندگی سراسر استرس در آلونک های بیست متری را نداشته باشند.
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  30 35
  قادر به ادای شکر برای رهبری چنین فهیم وبصیر وشجاع وقدرتمند نیستم.برای سلامتی اقامون ،صلوات.
  • علی IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   7 12
   بعضی نعمتها یادمون میره بعدش که نبود قدرش رو میدونیم
 • Ap IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  ماشاءالله به این جمعیت پور شور
 • الیاس هاشم مطوری IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  24 22
  انشاءالله که عن قریب پرچم این انقلاب از دست آیت الله خامنه ای به دست حضرت صاحب الزمان عج برسد...
 • FR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  28 39
  درود بر رهبری وراه درخشان وافتخار آفرین ایشان.....
 • ناشناس IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  17 9
  مسئولین بیشتر بیدار بشن
  • احمد IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   13 6
   اگر بیدار بشو بودن تا حالا بیدار شده بودن. مسئولین باید عوض بشن.
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  22 8
  ای کاش مسولان این حرفها رو که جوانها باید در امور کشور سهیم بشن رو عمل کنن ولی حیف که میشنون و حرفش رو هم میزنن ولی موقع عمل کردن که میرسه
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  24 29
  درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  22 23
  چه صحنه های زیبایی رقم خورده. و چه حال و هوای خاص و فوق العاده ای... دم بسیجیها گرم
 • علیپور IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  26 39
  رهبرا جان خودم ، همسر و فرزندم فدای تو تو اذن کنی جانها فدای لبیک به شماست ما ارزوی شهادت در رکاب فرزند فاطمه را داریم تا ما زنده ایم نمیگذاریم این خوانین عرصه را تنگ کنن این ها (بز دلان و زالو صفت در داخل )برعکس ما از خون و شهادت می ترسند چون اعتقادی به اخرت ندارند اسم شهادت میاد میلرزند.
  • DE ۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
   2 5
   زندگی قشنگی داری
 • GB ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  14 23
  خدا این رهبر دانشمند و بزرگ مرد رو برای ایران حفظ کند ... امیدوارم به زودی آمریکا در برابر ایران زانو بزند
 • بنده خدا IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  15 22
  درود بر رهبر عزیر جانم فدایت ارزوی شهادت در رکابت را دارم
 • عمار IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  9 16
  درود خدا بر سلاله حضرت زهرا(س)
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  12 28
  با قطره قطره خونمان از دین و رهبر و وطنمان دفاع خواهیم کرد لبیک یا رهبرا الله اکبر یا حضرت فاطمه زهرا (س)
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  5 25
  ایول بازی دربی هم استادیوم پر نشد
 • RO ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  8 19
  رهبرا جانم فدایت.ای کاش به افرادی تذکر می دادید که در این 40 سال با رنگ عوض کردن های پی در پی در گفتار وعمل از این سفره خوردند وبا نمایش زهد وقناعت 40 ساله از خود وخانواده شان است که در مناسبات سیاسی نقش فعال دارند اما بی خاصیت وریاکارند وبه فکر آخرت خود نیستند.آنها نمادی از معاویه بن ابی سفیان هستند.
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  7 19
  مراسم منظم با برنامه و با نشاط بود
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  4 16
  زمانیکه مانییتورها داخل ورزشگاه تصویر سردار سلیمانی را نشان داد اونایی که حواسشون بود سوت و جیغ کشیدن سردار هم دست تکان داد از جایگاه
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  3 17
  برای اولین بار بود می دیدم آقایون اینقده نظم داشتن واقعا عجیب بود یعنی اینقده یهو رشد کردیم !!!
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  29 16
  خخخخخ سایت مشرق نیوز هم داره لایک هارو دستکاری می کنه هم نظرات واقعی مردم رو منتشر نمی کنه
  • محمد IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   14 13
   پماد بزن خخخخخ
  • محمد IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   6 12
   وقتی منفی فیک میدادی باید فکر اینم میکردی حالا دمت بزار رو کولت برو همونجایی که مشغول برعندازی هستید خخخخ
  • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
   7 13
   شما دنبال پاسپورت امریکایی باش به ظاهر ایرانی هویت امریکایی
 • بنده IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  1 6
  کاش یه کمی در شعار دادن و نظم مثل حزب الله لبنان کار میکردیم.با صف هایی در وسط میدان پرشکوه تر و قابل رسانه ای تر.همه شهرها بی نظم مثل همیشه. گرما هم همیشه مشکل ساز بوده. آپدیت.
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  4 14
  ✅✅✅✅✅✅✅✅سلام علیکم و رحمه الله و برکاته...در پیروی از یاران امام حسین ع میگوییم اگر بینهایت بار در دفاع از ولایت فقیه کشته شویم و باز زنده شویم دست از خدای متعال و اءمه ی معصومین ع و قران و رهبرمان بر نخواهیم داشت... ✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅ما به حقانیت این راه یقین و ایمان داریم و لحظه به لحظه بر این یقین و ایمانمان افزوده میشود...به پیروی از حضرت عباس ع والله قسم ماترکناک یا حسین ع...والله ان قطعتموا یمیننا اننا احامنا ابدا عن دیننا... ✅✅✅✅✅✅✅✅✅بگزارید دشمنان فکر کنند ریا شده است ولی بدانند شیران روز و عابدان و زاهدان شب به میدان امده اند همان کسانی که عاشقانه و عارفانه و مثل و مانند احرار خدا را نه به طمع دنیا و بهشت و نه به طمع دفع شر و عذاب دنیا و جهنم و عذاب خدا و اخرت عبادت میکنند بلکه به تبعیت از مولایشان امام علی ع برای خود خدا و چون شایسته ی پرستش است او را میپرستند و جمیع حمد و ستایش را متوجه او میدانند... ✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅دشمنان داخلی و خارجی بدانید و اگاه باشید سه رکن امام حسین امام مهدی عج و ولایت مطلقه ی فقیه را نمیتوانید از ما بگیرید... ✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅و همچنین بزرگترین معجزه ی پیغمبر اعظم ص کتاب همیشه جاوید قران کریم را نمیتوانید از بین ببرید...هیهات من الذلة...✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  5 15
  تا جان در بدن داریمی از این انقلاب اسلامی حمایت میکنیم.
 • محمد IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  2 12
  فدایی رهبرم....
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
  1 11
  رهبرم به وجودشما افتخار میکنم وسجده شکر می کنم
 • FR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
  6 4
  بسیج اگر میخواد، بعد از جنگ مهمترین کار خودش رو انجام داده باشه از همین امروز تو همه صرافی های سراسر کشور ادم بفرسته و از اینکه صرافی ها روی تابلوهاشون عددی بیشتر از محدوده 10 هزارتومن رو برای خرید و فروش دلار ثبت کنن، جلوگیری و نظارت کنه اونوقت ببینین که چه ارزش بیشتری پیدا میکنن از نظر مردم
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
  0 6
  درخواست سری ملک سلمان از ترامپ چه بود؟ روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از گفتگوی تلفنی اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان و کمک خواستن وی از آمریکا برای حمله نظامی کاملا محرمانه خبر داد. العالم نوشت: "جوش روگین" نویسنده این مقاله نوشت: ترامپ که از جزئیات این حمله چیزی به زبان نیاورد بار دیگر گفت: به شاه عربستان اعلام کرده این حمله هزینه زیادی خواهد داشت و عربستان باید ۴ میلیارد دلار به آمریکا کمک کند. دونالد ترامپ باردیگر درباره تلفن اخیر خود با سلمان بن عبدالعزیز سخن گفت و اینکه در این تلفن توهین‌هایی به وی کرده است.
 • سید رضا IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  0 0
  خداوندا ! این رهبر آگاه ، با بصیرت ، قاطع و دلسوز را ، برای این امت و انقلاب ، در پناه خود حفظ فرما !!
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  0 0
  بخشی از این سخنان درباره زیباکلام و امثال ایشان است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس