کد خبر 898082
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
زورگیر

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارق مسافرکش نمایی خبر داد که با خودرو داماد مرحومشان اقدام به زورگیری از مسافرین خانم کرده است.

به گزارش مشرق، سرهنگ مرتضی نثاری اظهار داشت: در مورخه ۲۸/۰۵/۱۳۹۷ پرونده‌ای تحت عنوان زورگیری در پوشش مسافرکش با شکایت خانم جوانی (۲۶ ساله) در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که شاکیه در شکایت خود عنوان کرده بود توسط راننده یک پژو ۲۰۶ مورد زورگیری قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

آدم کشی برای فرار از شکنجه گاه مخوف

محاکمه راننده جوان به اتهام تعرض به زن مسافر

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۰۸:۳۰ مورخه ۲۷/۰۵/۱۳۹۷ جهت رفتن به محل کارم سوار یک دستگاه خودرو ۲۰۶ شدم که پس از طی مسافتی راننده از مسیر اصلی منحرف شد و در کوچه خلوتی با تهدید چاقو تمامی اموال شامل گوشی تلفن همراه، کارت‌های عابر بانک، کارت شناسایی و پول نقد همراهم را سرقت کرد و پس از پیاده کردن من از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با راهنمایی مالباخته به محل وقوع سرقت مراجعه و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته محلی موفق به شناسایی خودرو پژو ۲۰۶ سارق شدند؛ در ادامه، با بررسی ۲۰۶ شناسایی شده کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مالک خودرو مدت یک سال پیش فوت کرده و در حال حاضر نیز هیچ اطلاعی از محل سکونت دیگر اعضای خانواده اش وجود ندارد.

همزمان با شناسایی خودرو ۲۰۶ مورد استفاده در زورگیری، سرقت مشابه دیگری اینبار در خیابان فرجام به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که طی آن راننده یک خودرو ۲۰۶ اقدام به زورگیری از یک خانم کرده بود؛ بلافاصله دستور توقیف خودرو ۲۰۶ بهمراه دستگیری سرنشین آن در سیستم جامع پلیس ثبت و همزمان اجرای طرح مهار در مناطق شرق تهران در دستور کار قرار گرفت.

سرانجام در مورخه ۲۹/۰۶/۱۳۹۷ مأمورین کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس در حین گشت زنی موفق به شناسایی خودرو ۲۰۶ وتوقیف آن با سرنشینی یک خانم شدند. با انتقال راننده‌ی خانم خودرو ۲۰۶ به پایگاه چهارم پلیس آگاهی، این خانم به کارآگاهان عنوان داشت که پس از فوت همسرش، خودرو را جهت مسافرکشی در اختیار برادرش قرار می‌داده و هیچ اطلاعی از موضوع سرقت و زورگیری در پوشش مسافرکشی ندارد.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری زورگیر مسافربرنما عنوان داشت: با شناسایی متهم بنام سعید. ک. (۳۳ ساله) و در ادامه شناسایی تصویر وی توسط شکات پرونده، متهم در مخفیگاهش در شهر جدید پردیس دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد؛ در حال حاضر نیز متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس