فیلم/ هشدار سردار سلامی به کشورهای پشت پرده حادثه اهواز

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: انتقام قطره قطره خون شهدای اهواز را از عوامل داخلی و خارجی این حادثه می‌گیریم و به رژیم عربستان و امارات هشدار می‌دهیم شما تحمل تیغ انتقام ما را ندارید.

به گزارش مشرق، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: تهاجم دشمن در نخستین سال‌های انقلاب یکی از خطرناک‌ترین سناریوهای جهانی علیه ملت ایران بود و منجر به نابرابرترین جنگ تاریخ بشریت شد.

وی افزود: در این جنگ آرایش سیاسی صحنه، در سطح همه قدرت‌های بزرگ دنیا شکل گرفت و حمایت اقتصادی از عراق در سطح جهانی بود.جمهوری اسلامی و ملت ایران در نقطه کانونی یک توطئه جهانی قرار داشتند اما حرکت الهام‌یافته از روح عاشورا موجب شد تا ملت ایران یک حماسه شگفت‌انگیز را در سطح جهان به ثبت برساند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ملت ایران با جهادی عاشورایی در مقابل جهان استکبار ایستاد. آنها آمده بودند تا ملت ایران را به تسلیم بکشانند و ثابت کنند که استقلال ملت‌ها بدون تکیه بر قدرت‌های استکباری ممکن نیست اما ملت ایران همه رویاهای آنها را در هم شکست.

ملت ایران با جهادی عاشورایی در مقابل جهان استکبار ایستاد

سردار سلامی با بیان اینکه جنگ با تحمیل اراده ملت ایران به پایان رسید، تاکید کرد: نه تنها ملت ایران در این جنگ پیروز شد بلکه از آغاز جنگ نیز قدرتمندتر شد و آمادگی پیدا کرد در مقابل توطئه‌های بزرگ‌تر جهانی بایستد. ملت ایران موجب شد تصور جهانی از ایران و اسلام تغییر پیدا کند و ملت ما با اعتباری جدید و قدرتی بیشتر در صحنه جهانی معرفی شود.

وی با بیان اینکه پایان جنگ، پایان توطئه‌های دشمن نبود، تصریح کرد: در جنگ یاد گرفتیم که باید برای بقا در نظام فعلی جهان قدرتمند باشیم. قدرت‌های ضعیف محکوم به تسلیم و نابودی هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حادثه تروریستی 31 شهریور در اهواز عنوان کرد: دشمنان ایران و اسلام که نمی‌توانند اقتدار امنیتی نظام را ببینند در یک حرکت ظالمانه و کور، جمعی از مردم و مدافعان امنیت کشور را به گلوله بستند اما همواره سنت الهی این بوده که توطئه مستکبران به خودشان برگردد.

سردار سلامی افزود: هر چند در ظاهر این حادثه غم‌انگیز بود اما در باطن سرشار از رحمت‌های الهی بود. تجربه 40 سال دفاع ملت ایران نشان داده همیشه شهادت‌، سعادت‌بخش و حلال مشکلات بوده است.

وی ادامه داد: آنها که می‌خواستند تفرقه‌های خونین در خوزستان به راه بیندازند، دیدند که چگونه شهادت عامل وحدت قلب‌ها به یکدیگر شد. ملت ایران از شهادت نمی‌ترسد و شهادت عامل بیداری و جهش اعتقادی ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به حضور مردم خوزستان در تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی اهواز، عنوان کرد: در این مراسم همه مردم از تمامی اقشار حضور پیدا کردند و به رئیس‌جمهور آمریکا که فکر می‌کرد نظام ما پشتوانه اجتماعی خود را از دست داده ثابت کردند مانند همیشه از آرمان‌های انقلاب و رهبری دفاع می‌کنند. دشمنان که دنبال تفرقه بود، دیدند چگونه مشعل‌های وحدت فروزان شد و علیرغم تمام مشکلات دغدغه اصلی مردم حفظ انقلاب بود.

طراحان حادثه تروریستی اهواز در مثلث غربی، عبری و عربی قرار دارند

سردار سلامی با اشاره به دنباله‌های منطقه‌ای و جهانی این حادثه گفت: طراحان این حادثه کور در مثلث غربی، عبری و عربی قرار دارند. ما بر اساس فرمان امام و رهبری می‌گوییم که انتقام قطره قطره خون شهیدان را از عوامل داخلی و خارجی این حادثه می‌گیریم.

وی عنوان کرد: ما به رژیم امارات عربی متحده و عربستان سعودی که صحنه‌گردان برخی شرارت‌ها در برخی نقاط کشور هستند  و آرزوی انتقال ناامنی به داخل کشور را دارند، هشدار می‌دهیم؛ هرگز در توسعه تنش با جمهوری اسلامی به هیچ موفقیتی نمی‌رسید.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: شما کوچک‌تر از آن هستید که به عنوان یک رقیب برای ما مطرح باشید. ما 40 سال است در مقابل استکبار جهانی و قدرت‌های بزرگ ایستاده‌ایم شما در ارقام قدرت جهانی دارای ارزش مکانی نیستید و زمانی که کنار آمریکا قرار می‌گیرید، احساس قدرت می‌کنید. شما نمی‌توانید تیغ انتقام ملت ایران را تحمل کنید. ما تاکنون نجابت انقلابی به خرج داده‌ایم اما اگر از خطوط قرمز ما عبور کنید از خطوط قرمزتان عبور می‌کنیم. پس آرام باشید و مداخله نکنید. بلندپروازی‌های شما در منطقه شکست خورده است.

سردار سلامی با بیان اینکه به آمریکایی‌ها هم هشدار می‌دهیم دست از حمایت تروریست‌ها بردارند، زیرا برای آنان زیانبار خواهد بود، گفت: ملت ایران 40 سال است از فراز و نشیب صحنه‌های سخت عبور کرده تا استقلال خود را ثبت کند و از انقلاب محافظت کند. دنیای استکبار هم پیوسته به دنبال توطئه بوده و از همه ابزارهای خود استفاده کرده اما به فضل الهی موازنه قدرت در طول زمان به نفع ما رقم خورده است. ما توانستیم تمرکز قوای دشمن را از قلب ایران دور کنیم و ملت ایران توانست دشمن را در جبهه وسیعی در جهان اسلام تجزیه کند.

منطقه ما دیگر محل امنی برای چپاول ثروت‌های منطقه توسط آمریکا نیست

وی با بیان اینکه آن خاورمیانه‌ای که‌ آمریکا آرزویش را داشت به تحقق نپیوسته، گفت: امروز منطقه ما دیگر منطقه امنی برای چپاول ثروت‌های منطقه توسط آمریکا نیست. جبهه وسیعی علیه استکبار در جهان اسلام از دریای مدیترانه تا شمال دریای سرخ شکل گرفته است و ساختارهای قدرتمندی در این منطقه بوجود آمده است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: حزب‌الله در لبنان توانسته بازدارندگی قدرتمندی مقابل ارتش رژیم صهیونیستی ایجاد کند و ارتش مردمی سوریه توانست، علیرغم شکست توطئه‌ استکبار دشمنان بزرگ را به حاشیه براند و بخش‌های بزرگی از خاک این کشور را آزاد کند. امروز دهها هزار نیروی مسلمان در سوریه سازمان یافتند و صهیونیست‌ها لهجه‌های پاکستانی، ایرانی، افغانستانی، هندی و لبنانی را می‌شنوند و بیشتر احساس می‌کنند که در مرز بقا و نابودی قرار گرفتند. در عراق نیز نیروی بزرگ مردمی شکل گرفت و سیاست آمریکا را شکست داد. در یمن هم ملت مقاوم این کشور در مقابل سعودی‌ها ایستاده است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به لحاظ سیاسی بسیار ضعیف شده‌اند، تصریح کرد: آنها می‌خواستند جمهوری اسلامی را در جهان منزوی کنند اما خودشان منزوی شدند. امروز متحدانشان با آنها در جنگ اقتصادی هستند. ترکیه و پاکستان و چین، آمریکا را در یک مخمصه قرار دادند و جنگ سرد روسیه و آمریکا  نیز اوج گرفته است. آمریکا دیگر قادر نیست کوچکترین مسئله را در منطقه حل کند اما در مقابل ایران و نظام جمهوری اسلامی در حال گسترش خود در منطقه است و نفوذ ما به دلیل منطق و باور به عدالت، کرامت و استقلال کشورهاست.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز مشروعیت سیاسی خود را از دست داده و بازنده اقتصادی هم در منطقه بوده است، اظهار داشت: علیرغم هزینه‌های سنگینی که آمریکایی‌ها در منطقه کردند اما دستاوردی نداشتند. امروز قدرت نظامی آمریکا هم فرسوده شده و دیگر خبری از حضور پرتعداد شناورهای آنها در خلیج فارس نیست. اینکه رهبر انقلاب می‌گویند امکان جنگ وجود ندارد، درست است؛ زیرا علیرغم فرسوده شدن توان نظامی دشمن، قدرت ما در زمین، هوا و دریا برای هر مهاجمی جهنم می‌آفریند.

ملت ایران انزواپذیر نیست/ حل معادلات منطقه به ایران متکی شده است

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روند تکاملی ملت ایران در راستای تفکر مقاومت ملی گفت: در حال حاضر دشمن به دنبال جنگ اقتصادی است اما این جنگ اقتصادی نیست که تعیین‌کننده است و ما باید در مقابل تهاجم رسانه‌ای دشمن بایستیم. کشور ما با 15 کشور همسایه است. از طریق اقیانوس هند و خلیج فارس با جهان در ارتباط است؛ بنابراین ملت ایران انزواپذیر نیست و امروز حل معادلات منطقه به ما متکی شده است.

سردار سلامی افزود: ملت ایران بدانند کشور ما هرگز رخسار یک کشور محاصره شده را نخواهد داشت و آمریکا هم هر غلطی می‌توانسته کرده اما نتیجه‌ای نگرفته است.

وی از مردم خواست فریب عملیات روانی دشمن را نخورند و بدانند انبارهای کالای کشور برای سالها مملو از کالاهای اساسی است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملت‌ ما عادت کرده که در سختی‌ها رشد کند، گفت: در طی این سال‌ها فشارهای آمریکا جز به قدرتمندتر شدن ملت ایران منجر نشده، آنها به ما جنگ را تحمیل کردند اما امروز به قدرت برتر دفاعی منطقه تبدیل شده و سیستم‌های دفاعی را خودمان می‌سازیم. دانشمندانمان را ترور کردند اما ماهواره ساختیم، سینه اتم را شکافتیم و علم‌مان جهانی شد. ما را تحریم اقتصادی کردند اما امروز تمام نیازهایمان را خودمان می‌سازیم.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: اگر شما توانمند هستید به 40 میلیون نفر زیر خط فقر خودتان فکر کنید و دلتان برای ملت ایران نسوزد. ملت ایران از یک رهبر بزرگ و هوشیار برخوردار است و با استواری مجاهدانش مقاومت می‌کند.

مسئولان در جهاد اقتصادی مانند دوران دفاع مقدس باید وسط میدان باشند

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به مسئولان کشور اظهار داشت: شما باید در میدان جهاد اقتصادی در وسط میدان مانند دوران دفاع مقدس با عزم و اراده‌ و ایمان جدی کار کنید تا دشمن را شکست دهید. ملت ایران خود را با دلار عوض نمی‌کند و تسلیم دشمن نمی‌شود. ملت ما یاد گرفته است زیر بار استعمارگران برای رفاه و پیشرفت نمی‌رود و می‌داند تنها راه عزت، جهاد مقابل دشمنان است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان گفت: دشمن می‌داند هیچ راهی جز تسلیم شدن در مقابل ملت ایران وجود ندارد. ما رهبری حکیم داریم که با منطق وحی و با شناختی عمیق نسبت به دشمن عمل می‌کند. ملت ایران بایستید و فریب عملیات دشمن را نخورید. آرام باشید امروز آنکه باید بترسید دشمن ماست ما با اطمینان قلب زندگی می‌کنیم و خدا ما را تنها نمی‌گذارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  33 9
  منم مثل شماها به آینده ایران امیدوارم اما اسن حسن روحانی ناامیدم کرده کمی نگران شده ام . اما وقتی این حرف میزنه خوشم میاد ازش خیلی قوی و مستدل حرف میزنه
  • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   10 0
   حسن فریدون معلوم نیست هدفش چیه؟! حرکت خداو مردم پسند نمیزنه؟و
  • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   6 0
   مگر باید اتفاق دیگری بیافتد که از خطوط قرمز ما رد شوند؟ از سردار انتظار می رفت بگویند: از خطوط قرمز ما رد شدید، از خطوط قرمز شما رد می شویم.
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  25 11
  سران عربستان و امارات اگر از خطوط قرمزان عبور کنند، قطعاً از خطوط قرمز شان عبور خواهیم کرد و می‌دانند قدرت ملّت ایران، وقتی به صحنه عمل می‌آیند چه طوفانی به‌پا می‌کند. کوچک تر از آن‌هستید که یک رقیب یا حریف برای کشور بزرگی باشید که چهل سال است در برابر بی‌بدلیل‌ترین امپراتوری‌های دنیا ایستاده است و در مقاطعی مهم، شکست‌های بزرگی را به آنان تحمیل کرده است.
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  35 7
  اقا این سلامی هر وقت حرف میزنه آرامش و اقتدار ابران در ذهن من تداعی میشه. ایول داری سردار دانشمند
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  43 8
  کاش ۱۰ نفر مثل سلامی در دولت داشتیم . ایران گلستان میشد
  • AE ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   10 6
   خیلی مثل سلامی داریم اما مردم و مسولان انها را دوست ندارند. گمنامان جنگ هم هستند اما غریب
  • AE ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   8 5
   هزاران نفرمثل سلامی داریم
  • نادر IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   0 7
   دولت با سلامی ها سالهاست که خداحافظی کرده ودر باتلاق تکبر گیر کرده
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  29 5
  باید در مقابل تهاجم رسانه‌ای دشمن بایستیم. کشور ما با 15 کشور همسایه است. از طریق اقیانوس هند و خلیج فارس با جهان در ارتباط است؛ بنابراین ملت ایران انزواپذیر نیست و امروز حل معادلات منطقه به ما متکی شده است
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  17 10
  مرد نیستید اگر نگیرید. طوری که مشهود و اطلاع رسانی عمومی بشه (بطور غیر رسمی حتی). نه اینکه بگید انتقام گرفتیم و خود سعودی ها میدونن چطوری !
  • IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   1 9
   فکر کنم شما خواب تشریف دارید حتما داعشها امریکا جمعش کرد و ایران به سوریه موشک نزد و حزب کومله را هم همین طور طرف سعدیها نیستند طرف امریکاست پوزش به خاک میمالند
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  1 8
  رياضر ا بزنید که گذاشتند پول به تروریستها برسه تا به ایران حمله شود
 • FR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  4 15
  اخه ایرانی ها که آرزوی نوکری آمریکایی ها را دارند چه کاری غی از ترس و باج دادن بلد هستند. ضمنا هم شکم پرستن هستن
 • AE ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  12 14
  بلوف نزنید ایرانی ها. جنگ بزرگی نزدیک است و آمریکا ایران را حمله میکند بعد ببینیم چندتا میان جنگ
  • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   2 4
   بلوف نمیزنیم از لونه ات بیا بیرون تا بهت بگیم
  • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   2 5
   شما اول بروزبان فارسی یاد بگیر تا بتوانی تاریخ دور و نزدیک ایران را بخوانی و بعد رجز جنگ بخوان
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  11 9
  موشکاتون که به اروپا نمیرسه فقط 2هزارتا میره چیطوری میخواید حساب برسید
  • US ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
   8 8
   خواب شریف داری ما از اذربایجانربی میونیم بخشی از اروپا رو بزنیم البه فکر کن که از سوریه هم میونیم
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  4 5
  احسنت سردار درود بر شما موشک داریم پوشک اما دست دولت تنبل است
 • محمد IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  15 5
  شما اگه قدرت داشتید جلوی تروریست های اقتصادی میگرفتید که مردم بدبخت کردن
 • AZ ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  11 16
  با سلام به کوری چشم آل سعود و یهود صهیونیست و تروریت های نیم وجبی آنها امسال راهپیمایی اربعین را با شکوه تر از هر سال برگزار می کنیم . قابل توجه عزاداران ابا غبدالله لحسین (ع) بنابر اخبار بعضی از سایت ها خادمان امام حسین (ع) در عراق با توجه به بی ارزش شدن ارزش پول ملی ما و آنچه در اربعین سال گذشته اتفاق افتاد دست بدست هم داده و برای اجاره اتوبوس برای زائرین اربعین ایرانی پول جمع می کنند درود بر شرف چنین خادمان بی همتایی . و ننگ بر کسانی که زائرانمان را پارسال در عراق در نبود قالیباف تنها رها کردند . برای سلامتی تمام خادمان اهل بیت (ع) صلوات
 • DE ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  4 7
  جناب بنظر شما خطوط قرمز شما کجاست . آیا بالا تر از رژه نظامی که اقتدار کشور است . آیا نباید به اندازه دشمنان خارجی دشمن داخلی که با انتخاب حساب شده و عمدا ....انتخاب میکند که بتواند هر غارت را انجام دهد . علت ... نبود .؟؟؟ بیشتر از مجازات ال یهود و عربها ی کثیف . باید فکری بحال این وزارت خانه بیمار کنید . اگر نبود اطلاعات سپاه . با این دولت ایران باید شاهد افغانستان دوم می بود .
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  14 0
  سردار دیگه خط قرمزی بالاتر از مردم هم داریم
 • CA ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
  5 1
  ملتی که توی پوشک بچه شون و توی رب گوجه فرنگی گیر کردن ملتی کهخخخخخخخخخخخخخ
 • IR ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
  8 7
  .ننگ بر وطن فروشان غرب پرست ....مرگ بر ایادی... ...ننگ بروطن فروش ...مشرق هرگز پیامهای مارا نشر نمیده چون وابسته به جریان خاصی هست نه ملت ایران
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
  1 1
  انتقام یعنی واکنش موشکی... غیر از این باشد.. انتقام نیست.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس