محمد ایمانی

پسرک 13 ساله با صورت پر اشک، از حلقه محافظان بیرون آمده و خودش را به آقا می‌رساند. آقا دستش را دراز کرده و با صدای بلند می‌گوید سلام بابا جان! خوش آمدی.

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه ای طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

سال 1362 زمانی که رییس جمهور از ساختمان ریاست جمهوری در خیابان پاستور خارج می‌شد، متوجه سر و صدایی شد که از همان نزدیکی شنیده می‌شد. چند محافظ‌ دور کسی حلقه زده بودند و چیزهایی می‌گفتند. او فریاد می‌زد آقای رییس جمهور! آقای خامنه‌ای! من باید شما را ببینم...

آقای خامنه ای پرسید چی شده؟ کیه این بنده خدا؟ یکی از محافظان گفت: حاج آقا! یه بچه است, میگه از اردبیل اومده و با شما کار واجب داره, بچه‌ها میگن با عز و التماس خودشو رسونده تا اینجا، گفته می‌خوام باآقای خامنه‌ای حرف هم بزنم.

پسرک 13 ساله با صورت پر اشک، از حلقه محافظان بیرون آمده و خودش را به آقا می‌رساند. آقا دستش را دراز کرده و با صدای بلند می‌گوید سلام بابا جان! خوش آمدی. حالت چطوره؟ سرتیم محافظان می‌گوید: این هم آقای خامنه‌ای! بگو دیگر حرفت را. ناگهان آقا با زبان آذری می‌پرسد: اسمت چیه پسرم؟

پسر نوجوان با شنیدن زبان مادری جان گرفته و با هیجان به ترکی می‌گوید: آقاجان من مرحمت بالازاده هستم از اردبیل، تنها اومدم تهران که شما را ببینم. آقا دست روی شانه او گذاشته و می‌گوید: ‌افتخار دادی پسرم صفا آوردی چرا این قدر زحمت کشیدی؟ بچهٔ کجای اردبیل هستی؟

یادداشت دیگری از محمد ایمانی را بخوانید:

آقای بازنشسته را مرخص کنید

دروغ بزرگ درباره اوباما و دموکرات ها

انگوت کندی آقا جان! آقا جان! من از اردبیل آمدم تا اینجا که خواهشی از شما بکنم.
بگو پسرم. چه خواهشی؟
آقا! خواهش می‌کنم به آقایان روحانی و مداحان دستور بدهید که دیگر روضه حضرت قاسم (ع) نخوانند!
چرا پسرم؟

نوجوان دوباره بغضش می ترکد: آقا جان!حضرت قاسم 13 ساله بود که امام حسین(ع) به اجازه داد برود میدان و بجنگد، من هم 13 ساله‌ام ولی فرمانده سپاه اردبیل اجازه نمی‌دهد به جبهه بروم. می‌گوید 13 ساله‌ها را نمی‌فرستیم. اگر جنگ رفتن 13 ساله‌ها است، چرا این همه روضه حضرت قاسم (ع) می‌خوانند؟

پسرم! شما مگر درس و مدرسه نداری؟ درس خواندن هم خودش یک جور جهاد است.
نوجوان هیچ نمی‌گوید، فقط هق هق گریه می‌کند .

آقای...! یک زحمتی بکش با امام جمعه تبریزتماس بگیر بگو فلانی گفت این آقا مرحمت رفیق ماست, هر کاری دارد راه بیاندازید و هرکجا خواست ببریدش. ماشین بگیرید تا برگردد.

آقا خم می شود صورت اورا می بوسد و می گوید «ما را دعا کن, پسرم. درس و مدرسه را هم فراموش نکن, سلام مرا به پدر و مادر و دوستانت در جبهه برسان» . ...نوجوان 13 ساله، روز21 اسفند 1363  در عملیات بدر به فاصله اندکی از شهادت مرادش شهید مهدی باکری به شهادت رسید و میهمان حضرت قاسم (ع) شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 0
 • احمد IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  26 0
  یالیتناکنا معکم ونفوز فوزا عظیما
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  23 0
  عزت و غیرت از شما درس میگیرند.
 • سیدعلی IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  14 0
  بسم الله الرحمان الرحیم * الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم * مرحمت جان خدای متعال، امام رحمت الله علیه و مقام معظم رهبری حفظه الله، همه شهدا و مجاهدان اسلام و شما و خانواده شهدا رو با آل الله سلام الله و صلوات الله علیهم اجمعین محشور فرموده و به حق ایشان، ما رو هم توفیق جهاد و شهادت عطا بفرماید ان شاء الله * آمین یا رب الحسن و الحسین علیهما السلام
 • مبین IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  11 0
  السلام علیک یا اباعبدالله (ع) .. السلام علیک یا قاسم بن الحسن(ع) .. السلام علیکم ایها الشهداء و الصدیقین ... خوشا به حالتون ... بدا بحال ما دنیوی ها ...
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
  11 0
  سلام منهم متولد۱۳۴۶هستم ۱۵ساله بودم که به جبهه رفتم وحدود۶۸ماه درجبهه هابودم سه مرتبه مجروح گردیدم وبه افتخارجانبازی نایل گردیدم وهم اکنون که درمیانسالی هستم وادامه تحصیلات عالیه بعدازفراغت ازجنگ داشته ام باخودفکرمیکنم امثال این شهدای ۱۳ساله بودند که ایران رابه دنیا شناساندند که ایران ۴۰سال است بامستکبرین میجنگد وهیمنه امریکا رازیرپاگذاشته اند قدروارزش ایثارگران رادولتمردان بدانند که هرچه ایران اسلامی داردازشهدا وایثارگران است
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
  5 0
  السلام علیک ایها الشهید السعید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس