ترامپ نمایه

وزیر انرژی آمریکا در سخنرانی خود در شورای حکام آژانس، پیام رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به این شورا درباره موضوع هسته‌ای ایران را قرائت کرد.

به گزارش مشرق، منابع خبری امروز (دوشنبه) گزارش کردند، «ریک پری» وزیر انرژی آمریکا  پیام «دونالد ترامپ»‌ رئیس‌جمهور این کشور را در سخنرانی خود در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حضار قرائت  کرد.

بنا بر این گزارش، این بیانیه مسائل مربوط به موضوع توافق هسته‌ای ایران (برجام) و پرونده خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره را شامل می‌شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این بیانیه گفته است که ایران باید در خصوص دو مسئله تضمین ارائه دهد، اول اینکه برنامه هسته ای این کشور منحصرا صلح‌آمیز باقی خواهد ماند و همچنین این مسئله که تهران «به صورت دائمی» هرگونه مسیر دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را رد کرده است.

بیشتر بخوانید:

صالحی: خروج آمریکا از برجام بی‌مسئولیتی بود

این بیانیه‌ هیچ اشاره‌ای به خروج آمریکا از برجام نداشت اما تأکید می‌کرد، برجام یک «توافق معیوب» است و آمریکا صرفا به دنبال توافقی است که «به طور کامل به برنامه هسته‌ای ایران، فعالیت‌های مرتبط با اشاعه و و همچنین فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده این کشور می‌پردازد».

وزیر انرژی آمریکا در ادامه دلایل نقصان این توافق را اینگونه عنوان کرد که برجام «به سوءعملکرد مداوم ایران نپرداخته است. اگرچه نمونه‌های سوء عملکرد ذاتا هسته‌ای نیست.»

علاوه بر این، بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا تصریح می‌کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بر همکاری ایران بر اساس راستی‌آزمایی قوی  اصرار داشته باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا علاوه بر این در پیام خود تأکید کرده است که اطمینان دارد «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به آنچه ترامپ، آن را «توافق» اتمی حاصل شده میان دو کشور خوانده، پایبند خواهد بود. وی علاوه بر این می‌افزاید که «البته خلع سلاح اتمی کامل» شبه‌جزیره کره نیازمند راستی‌آزمایی است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس