عکس/ روزهای پایانی طرح آب‌رسانی غدیر

بهره مندی ۶۳ روستای استان تهران از آب سالم و بهداشتی تا پایان سال جاری خبر خوشی است که برای جمعیتی بالغ بر ۱۶۵ هزار نفر از روستاییان استان تهران اعلام شده است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر پروژه های آبرسانی به 1500 روستا در سراسر ایران در مراحل مختلف اجرایی قرار دارد. در این بین پروژه های آبرسانی به 63 روستا در استان تهران در مراحل پایانی اجرا قرار دارد و به گفته مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب روستایی استان تهران تا پایان سال جاری تکمیل می شوند.

بیشتر بخوانید:

احیا دریاچه ارومیه؛ از رویا تا واقعیت

با تکمیل این پروژه ها، بیش از 165 هزار نفر از روستاییان استان تهران از نعمت آب سالم و بهداشتی که به صورت شبکه بندی شده و پایدار آب شرب آنها را تأمین خواهد کرد، بهره مند می شوند.

همچنین تا پایان سال تصفیه خانه‌های فاضلاب روستایی نیکنامده و امام زاده داوود نیز به روش MBBR وارد مدار بهره برداری خواهد شد که این پروژه ها موجب افزایش سطح بهداشت عمومی این روستاها خواهد شد. همچنین بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب روستایی زیرساخت مهمی برای رشد جمعیت در این مناطق خواهد بود.

رضا پوررجب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با بیان اینکه "در حال حاضر در استان تهران 412 روستا تحت پوشش آبفای روستایی است و برای جمعیتی بیش از 816 هزار نفر از طریق 430 منبع آب با دبی سه هزار لیتر بر ثانیه بعد از طی هزار و 153 کیلومتر خط انتقال و دو هزار و 326 کیلومتر شبکه توزیع به مشترکین می‌رسد"، گفت: در حال حاضر در آب روستایی تهران مطلوبیت کلر 99.6 درصد، مطلوبیت میکروبی شبکه 99.7 درصد و میزان مطلوبیت کدورت بیش از 98.4 درصد است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس