خرم آبادی نمایه

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: بیش از ۴ ماه از صدور دستور قضایی فیلتر تلگرام گذشته است.

به گزارش مشرق، عبدالصمد خرم‌آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در کانال خود در شبکه اجتماعی سروش نوشت:

در عصر اطلاعات، داده های عظیم (Big Dat) از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند. اهمیت داده‌های عظیم یک کشور، کمتر از اهمیت تسلیحات و انبارهای مهمات آن کشور نیست. 

اگر داده‌های عظیم یک کشور در اختیار بیگانگان قرار گیرد، دشمنان به راحتی می توانند با داده کاوی و تحلیل و بکارگیری اطلاعات حساس ، بر امور فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی آن کشور اشراف پیدا کرده و لطمات و خسارات جبران ناپذیری را وارد کنند. 

مشکلات و ناهنجاری های اقتصادی کنونی کشور، بی ارتباط با تسلط دشمن بر فضای مجازی و داده‌های عظیم  کشور نیست. مسئولان ذیربط از جنگ مهم رسانه ای که همراه با جنگ اقتصادی در جریان است غفلت کرده‌اند. اینجانب معتقدم دشمنان جنگ رسانه ای خود علیه ساختارهای اقتصادی ما را با تسلط بر فضای مجازی و سوء استفاده از داده‌های عظیم کشور اداره می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

افشاگری درباره تلگرام/ فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام تمسخر دستور قضایی است

آیا توییتر رفع فیلتر می شود؟

اکنون بیش از چهار  ماه از صدور دستور قضایی فیلتر تلگرام گذشته است، اما متاسفانه عده ای با پشتیبانی و تجهیز فیلترشکن‌های داخلی (هاتگرام و تلگرام طلایی) دسترسی دشمنان به داده‌های عظیم کشور را فراهم کرده و نمی‌گذارند این دستور به‌درستی اجرا شود. در طول تاریخ کشور هرگز تا این حد آشکارا به دستورات قضایی بی توجهی و بی اعتنایی نشده است. 

مردم مدام سوال می کنند ، اگر لازم نبود دستور فیلتر تلگرام صادر شود چرا چنین دستوری را صادر کردید و اگر ضرورت داشت چرا آن را اجرا نمی کنید. مردم می گویند وقتی که با دستورات قضایی مربوط به «مفاسد فضای مجازی» اینگونه برخورد می شود، چه تضمینی وجود دارد که در اجرای احکام قضایی مربوط به «مفاسد اقتصادی» کارشکنی نشود. این سیاست یک بام و دو هوا مردم و فعالین و سرمایه گذاران فضای مجازی را سردرگم کرده است.

ممکن است گفته شود جای طرح این مطالب فضای مجازی نیست، این مسائل باید در جلسات بین مسئولین حل و فصل شود.   اینجانب  با وقوف بر این امر از آنجا که غیرقانونی بودن فعالیت نسخه های فارسی تلگرام را بارها در جلساتی که مسئولین ذیربط حضور داشته اند بیان کرده ام. ولی تاثیر گذار نبوده است، لذا در اجرای وظیفه شرعی( نهی از منکر) و به منظور بازداشتن مسئولین امر از راه اشتباهی که در پیش گرفته اند، نظرات شخصی خود را با مردمی که حقشان در معرض تضییع قرار دارد در میان می‌گذارم. إن شاءالله که موثر واقع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 9
 • AE ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  35 1
  خیلی مسخره است مسولین مملکت همشون میگن عده ای نمیگذارند قانون اجرا شود معلوم نیست این عده چه کسانی هستند که باهاشون برخورد نمیشود
  • تمشکال IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
   6 1
   دانه درشت ها و آقا زاده های مفسد اقتصادی را فیلتر کرده اند که دست هیچ قانونی به آنها نمی رسد همه امکانات گوگل و یا هو و اینستا گرام ووو دست اجانب است خیلی راحت اطلاعات را جمع آوری می کنند اینکه فقط پیله کرده اند به تلگرامی که همه با فیلتر شکن ها دارند از آن استفاده می کنند جای تامل دارد در دنیای امروز جلوگیری از تکنولوژی کار عبثی ست در عوض ما باید به تقویت تکنولوژی در این راستا بپردازیم
  • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   1 7
   اگر یه ایرانی توانست یک "دکمه" بسازه، شما باید واردات دکمه رو متوقف کنی یا حداقل سهم واردات رو کم کنی تا کالای ایرانی بتونه با کارگر ایرانی سهم بازار خودش رو پیدا کنه، خلاصه بگم باید حمایتش کنی. یعنی چی جلوی تکنولوژی گرفته شده، حرف الکی نزنید. یعنی تو حتی برای گروه برنامه نویس هایی که همانند این اپلیکیشن رو ساخته اند هیچ ارزشی قائل نیستی و اپلیکیشن اینها رو تکنولوژی نمیدونی؟ متأسفم متأسفم متأسفم
 • DE ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  5 3
  خخخخخخ
 • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  6 1
  قوه قضائیه برای حفاظت از دستور خودش ابزار کافی دارد. از آقای آزه ای باید پرسید ماجرا چیست که آقای خرم آبادی تنها کسی است که اتراض می کند و کارشناسی مثل آقای جلالی که دسترسی اطاعاتی کافی دارد هم مواظع او را درست می داند اما از قوه قضائیه اقدامی مشاهده می شود.
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   0 0
   یکی نیست همین رو بگه، جربزه ندارن میگن نمیگذارند. هر مسئولی این حرف رو زد ازش فرار کنید! والا رهبری روزی صدبار داره مبگه من از هر اقدام قانونی تمام قد دفاع میکنم، دیگه چه مرگتونه.
 • IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  4 3
  آن عده خیلی قوی هستند ویا عده شما خیلی ضعیف مگر قانونی وجود ندارد چطور یک داعشی جرات ورود به ایران را ندارد ولی عده شما درمقابل عده ای کهدنمگذارند فیلیرینگ انجام شود شما فقط حرف میزنید حتی جرات اعلام اسم نفر را سازمان را ندارید عزیز نمتونی بکش کنار وانهایی که میتوانند بیاید وشما بروچای شیرین خود را هم بزن کار هر کس نیست؟
 • DE ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  25 18
  آقا شما که با چینی ها مراوده دارید ، بدهید اینها با الگو از دیوار چین ، یک دیوار دو رایران بکشند و در هر خانه ای هم یک دوربین بگذارید که مردم از هر نظر تحت کنترل یاشند .
  • IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   2 5
   یعنی در کشورهای دیگه هیچ محدودیتی نیست و همه چیز برای همه کس آزاد است؟
  • IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   2 6
   یعنی در کشورهای دیگه هیچ محدودیتی نیست
  • US ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   2 3
   چه اظهارنظر بی ربطی ! تو در تلگرام با خارجی ها در ارتباط بودی یا دوستان و آشنایان خودت و ایرانیها؟ تازه، کی گفته تو سرویس داخلی رابطه ات با خارج قطع میشه برای شمایی که صدی 90 مرتبطینت خارجیه ؟! ولی آدم جالبی هستی که اینقدر مرتبط خارجی داری! جسارتن از موساد تشریف ندارین؟!
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  2 0
  مردمی که در کره زمین و در منظومه شمسی و کهکشان راه شیری در کشوری به نام ایران در قاره آسیا می زیند یا موجودات بیگانه از کهکشان آندرومدا ؟؟؟
 • ali IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
  2 2
  درد مردم فعلا گرانیهای وحشتناک است و تلگرام هیچ خاصیتی برای ما نداشته و ندارد اگر دغدغه دارید توجهتان به گرانیها و اعدام عوامل ان باشید که اعتقادات مردم را در خطر انهدام قرار داده اند
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  0 1
  اگر قانون درست اجرا نمیشه مسئولیتش با خود شماست، لابد عرضه مدیریت ندارید. همه چیز در اختیارتون قرار گرفته تا کشور رو به جلو حرکت بدهید. نمیتوانید خداحافظ.
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  0 0
  تمام مشکل کشور ما همینه . اصلا امریکا همینه مبارزه همینه درد همینه هینه درد مبارزه امریکا و مشکل
 • رضا IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  1 1
  نسخه رسمی تلگرام با انواع پروکسی های رایگان با راحتی و سرعت بهتر از قبل قابل استفاده است آیا مشکل کشور با فیلتر تلگرام قابل حل است اینستا گرام که آلوده تر است اکنون دنیای فیلتر نیست و فیلترینگ تلگرام عملا شکست خورده است مسئولین باید کاری کنند که اعتماد مردم به پیام رسانهای داخلی بیشتر شود که فکر کنم کار سخت و زمانبری است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس