محمدیان

رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت:‌ تنها به دلیل اعتقاد شخصی خود کناره‌گیری کردم زیرا معتقدم باید جای خود را به نیروهای جوان‌تر بدهیم.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محمدیان رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مراسم معارفه حجت‌الاسلام رستمی رئیس جدید این نهاد ضمن قدردانی از اعتماد چندین ساله رهبر معظم انقلاب به خود تصریح کرد: اگر از این مسئولیت کناره‌گیری کردم برای این نبود که خسته شدم، که خدمت در نظام اسلامی خستگی ندارد و برای این نبود که به پست بالاتری می‌اندیشم که خدمت در مجموعه دانشگاهی بهترین خدمت به شمار می‌رود و برای این نیست که به آینده ناامیدم که معتقدم آینده این نظام بسیار درخشان‌تر از قبل خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

توصیه رییس دفتر رهبر انقلاب به حجت الاسلام رستمی

وی‌ ادامه داد: بنده تنها به دلیل اعتقاد شخصی خود کناره‌گیری کردم زیرا اعتقاد شخصی‌ام این است که هر چقدر ابتکار و خلاقیت داشته باشی طی ۸ تا ۱۰ سال خدمت ارائه خواهیم کرد و بعد از آن ضرورت دارد جای خود را به نیروهای جوان‌تر بدهیم. من خودم برای کناره‌گیری پیشنهاد دادم و خدا را شکر می‌کنم که رهبر معظم انقلاب شخصیتی جوان و فاضل را برای ریاست نهاد انتصاب کردند و به خاطر همین به مجموعه دانشگاهی تبریک می‌گویم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: حجت‌الاسلام رستمی جزو بهترین گزینه‌هایی بود که علاوه بر تمام خصوصیات خوب، از اخلاق خوب هم برخوردار است و تاکنون مدیریت خوبی داشته و مهم‌تر از همه نگاه راهبردی به مسائل فرهنگی دارد و در تشخیص اولویت‌ها تواناست.

نماینده سابق رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها مشکل اصلی ما در عرصه فرهنگی را ضعف در شناختن اولویت‌های اصلی دانست و گفت: این مسئله در کنار موضوع نگاه راهبردی از مسائلی است که باعث ایجاد مشکلاتی در عرصه فرهنگی شده و اگر ما به درستی اولویت‌های فرهنگی را تشخیص دهیم، ابزارهای فرهنگی فراوان است. ما در طول این سال‌ها تلاش کردیم نگاه راهبردی در این حوزه را تقویت کنیم و امیدواریم در آینده هم بتوانیم به موضوع نگاه راهبردی بیشتر بپردازیم.

محمدیان یادآور شد: همه ما بر سر سفره انقلاب نشسته‌ایم و همه ما بدون استثنا مدیون و بدهکار انقلابیم و هیچ طلبی نداریم. اگر توفیقی پیدا کردیم و عزتی داریم، به دلیل پرچم انقلابی است که به وسیله امام(ره) و بعد آن توسط خلف صالح ایشان به اهتزاز درآمده است.

وی گفت: اصلی‌ترین وظیفه ما انقلابی بودن، انقلابی عمل کردن و وفاداری با همه وجود به انقلاب است و این هویت ماست که به انقلاب وفادار باشیم و پای آن بمانیم.

حجت‌الاسلام محمدیان اضافه کرد: اگر روحیه انقلابی را از ما بگیرند و حتی اگر این روحیه ضعیف کنند در پیشرفت علم و آنچه نیاز کشور است کم خواهیم آوردم. ایستادگی، مقاوم و پایداری در عرصه انقلاب تنها نقطه نجات‌بخش است.

رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خاتمه گفت: من این موضوع را رویکرد خودم می‌دانستم و از این پس هم جریان انقلابی است که می‌تواند سعادت و پیشرفت و خوشبختی این کشور را تضمین کند.

لازم به ذکر است محمدیان در خاتمه برای رئیس جدید نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها آرزوی توفیق کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس