کد خبر 892106
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
یوکیا آمانو

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای بر پایبندی ایران به تعهدات برجامی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام، درباره ایران و برجام اظهارنظر کرده است.

«یوکیا آمانو» در سخنرانی مقدماتی خود در نشست امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بار دیگر تایید کرده که ایران در حال اجرای تعهدات خود در توافق هسته‌ای برجام است.

بیشتر بخوانید:

تایید پایبندی ایران به برجام توسط آژانس

وی ادامه داد: «ایران در حال اجرای تعهدات مرتبط به هسته‌ای خود در برجام است. ضروری است که ایران به اجرای کامل این تعهدات ادامه دهد».

آمانو افزود: «آژانس به راستی آزمایی درباره عدم انحراف مواد هسته‌ای اعلام شده توسط ایران طبق مفاد پادمان ادامه می‌دهد. ارزیابی‌ها درباره عدم وجود مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده در ایران ادامه می‌یابد».

اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی صورت گرفته که این نهاد بین‌المللی از زمان توافق برجام، 12 بار در گزارش‌های خود اجرای تعهدات برجامی توسط ایران را تایید کرده است.

آمانو در این نشست درباره سوریه هم اظهارنظر کرده است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «تا جایی که به اجرای توافق پادمان در جمهوری عربی سوریه مربوط می‌شود، ارزیابی ما همچنان آن است که خیلی محتمل است که ساختمان تخریب شده در سال 2007 در دیر الزور، یک رآکتور اتمی بود و سوریه طبق مفاد توافق پادمان باید به آژانس درباره آن اطلاع می‌داد».

وی افزود: «من درخواست خودم را از سوریه برای همکاری کامل با آژانس در رابطه با موضوعات حل نشده در رابطه با سایت دیر الزور و دیگر اماکن تکرار می‌کنم. سوریه هنوز به این درخواست‌ها جواب نداده است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس