عبدالملک الحوثی نمایه

رهبر جنبش انصارالله یمن با تاکید بر شکست مذاکرات ژنو اعلام کرد که علت اصلی این شکست مانع‌تراشی ائتلاف سعودی برای ورود هیات انصارالله به محل برگزاری مذاکرات در سوئیس است.

به گزارش مشرق، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز شنبه درباره آخرین تحولات منطقه سخنرانی کرده است.

رهبر انصارالله در ابتدای سخنرانی امشب خود به موضوع مذاکرات ژنو و دلایل شکست آن اشاره کرد و گفت: علت اصلی شکست مذاکرات ژنو، مانع تراشی ائتلاف سعودی برای ورود هیات انصارالله به سوئیس است.

بیشتر بخوانید:

شکست مذاکرات صلح یمن در ژنو

وی افزود: ائتلاف سعودی آمریکایی در مذاکرات دوره‌های گذشته درباره یمن نیز شکست خوردند و به همین دلیل به گزینه نظامی روی آوردند.

الحوثی تصریح کرد: ائتلاف متجاوز در مذاکرات قبلی در جیبوتی نیز مانع عبور هواپیمای حامل هیات مذاکره کننده انصارالله شد.

سید عبدالملک با بیان اینکه جای هیچ توجیهی برای این مانع‌تراشی‌های ائتلاف وجود ندارد، افزود: هیات مذاکره کننده انصارالله فقط می‌خواست به سلامت به ژنو سفر کند و پس از پایان مذاکرات به صنعاء بازگردد.

او گفت: این حق مشروع هیات یمنی است که به سلامت از طریق هواپیماهای یک کشور بی‌طرف به ژنو سفر کند. از نظر ما مشکلی ندارد که چین یا روسیه یا حتی کویت مسئولیت انتقال هیات یمنی به ژنو را بر عهده بگیرد.

رهبر انصارالله خاطر نشان کرد که ائتلاف سعودی حتی حاضر نشدند یک هیات سعودی یا اماراتی در ژنو حاضر شوند و این نشان می دهد که ائتلاف در مذاکرات و دستیابی به نتیجه، جدی نیست.

وی تاکید کرد که هیات مذاکره کننده «مزدوران» که به ژنو اعزام شدند، حتی اختیار امور شخصی خود را ندارند، پس چگونه این هیات می تواند در مذاکرات راه‌حل ارائه کند.

او گفت: آمریکایی‌ها به موفقیت این مذاکره تمایلی نداشتند، زیرا در موفقیت فروش سلاح آنها متوقف می‌شود که این مساله به منبع درآمد و اقتصاد آنها ضربه می‌زند.  

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس