امیر حاتمی

وزیر دفاع کشورمان در دیدار با ارتشبد ژانگ یو شیا بر گسترش همکاری‌های نظامی بین ایران و چین تاکید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر حاتمی در دیدار ارتشبد "ژانگ یو شیا" معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص جایگاه چین در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: به حمدالله روابط دو کشور طی سالیان اخیر از رشد و توسعه خوبی برخوردار بوده و این روند در حوزه دفاعی راهبردی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت پیچیده جهان افزود: در این اوضاع پیچیده منطقه غرب آسیا به یکی از کانون‌های اصلی بحران در جهان تبدیل شد و تروریست‌ها با افراط‌گرایی و تجزیه‌طلبی و با حمایت فرامنطقه‌ای موجب تشدید این بحران شدند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وضعیت به گونه‌ای بود که گروه‌های تروریستی موفق شدند، حدود 90 درصد خاک سوریه را به اشغال خود درآورند، تصریح کرد: ملت، دولت و نیروهای مسلح سوریه و دوستان آنها شامل ایران، روسیه و حزب‌الله در صحنه وارد شدند و با هماهنگی یکدیگر تروریست‌ها را سرکوب کردند. 

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه کمک چین در صحنه بین‌المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود، خاطرنشان کرد: بحمدالله امروز تروریست‌ها به مرحله شکست نهایی در سوریه نزدیک شده‌اند.

وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های سردمداران آمریکا در منطقه ادامه داد: آنها با نقض مقررات بین‌المللی، راه‌اندازی جنگ تجاری، بی‌توجهی به معادلات از جمله خروج از برجام و معاهده پاریس برخلاف نظم و امنیت عمومی رفتار می‌کنند.

در ادامه این دیدار، همکاری‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت تلاش نیروهای مسلح دو کشور برای اجرایی کردن بیانیه جامع شراکت راهبردی دو کشور در بخش دفاعی تاکید شد.

دو طرف همچنین در این دیدار پس از مرور محورهای همکاری نظامی و دفاعی، بر توسعه آن از طریق ادامه رایزنی‌ها تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس