العبادی

منابع آگاه اعلام کردند که نخست وزیر عراق در حال حاضر تبدیل به بخشی از پروژه آمریکا شده و تلاش دارد تا حلقه های ارتباطی محور مقاومت در منطقه را قطع کند.

به گزارش مشرق، منابع بلند پایه در گفتگو با روزنامه الاخبار اعلام کردند که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق تلاش دارد تا حلقه های ارتباطی محور مقاومت را از تهران تا بیروت قطع کند و این اقدام در واکنش به قطع حمایت ایران از وی صورت می گیرد.

این منابع تاکید کردند: العبادی بخشی از پروژه آمریکا است و واشنگتن در یک لحظه مناسب او را به سمت خود جذب کرده چرا که العبادی تلاش دارد تا از یک تکیه گاه خارجی برای به دست گرفتن پست نخست وزیری برای دوره دوم استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

انتقاد فرماندهان حشد شعبی از برکناری "الفیاض"

آنها با اشاره به اقدامات آمریکا در عراق گفتند: طی روزهای اخیر آمریکایی ها تجهیزات نظامی خود را به منطقه التنف(مثلث مرزی میان عراق، سوریه و اردن) گسیل کردند تا بدین وسیله این منطقه استراتژیک را ببندند. آمریکایی ها از ابتدای سال ۲۰۱۷ یک پایگاه نظامی بزرگ در نزدیکی گذرگاه التنف واقع در خاک سوریه برای خود ایجاد کردند. حرف و حدیثهایی در خصوص بازگشت شرکتهای امنیتی آمریکایی که کنترل مسیر بین المللی بغداد- امان را به بهانه حمایت از تأسیسات اقتصادی که در این منطقه ایجاد خواهد شد بدست بگیرند، مطرح شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس