کد خبر 888569
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
سعد حریری

نخست‌وزیر مامور تشکیل لبنان تهدید کرد در صورتی‌که دولت به‌زودی تشکیل نشود اسامی مانع‌تراشان در این روند را اعلام خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های لبنانی، «سعد الحریری» نخست‌وزیر مامور لبنان، روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرد، تاکنون هیچ طرفی مهلت زمانی برای تشکیل دولت مشخص نکرده است.

الحریری گفت: «با صلاحیت‌ها و امتیازات نخست‌وزیر مکلف به‌خوبی آشنا هستم و براساس مندرجات قانون اساسی دراین‌باره، اقدام می‌کنم و اگر هر گروه سیاسی هرگونه ملاحظاتی دراین‌باره دارد، اعلام کند».

بیشتر بخوانید:

عربستان با نخست‌وزیری «حریری» مخالف است

وی افزود: «تمامی طرف‌ها مسئول هستند برای جلوگیری از وخامت اوضاع اقتصادی کشور، به روند تشکیل دولت سرعت ببخشند. در صورتی‌که دولت به این زودی تشکیل نشود اسامی کسانی را که در این روند مانع‌تراشی می‌کنند، اعلام خواهم کرد».

رایزنی‌های الحریری با گروه‌های سیاسی برای تشکیل دولت جدید وارد چهارمین ماه شده است. کنار سهم‌خواهی‌های غیرمنطقی در داخل، شواهد حاکی ‌است که سهم عربستان در این ماجرا بسیار پررنگ است.

ارجحیت منافع حزبی بر مصالح ملی بعلاوه وابستگی تعدادی از این احزاب به طرف‌های خارجی از مهم‌ترین موانع موجود در روند تشکیل دولت عنوان شده است. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس