کد خبر 888307
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
گابی - السد و استقلال

پیشکسوت آبی پوشان گفت: کاملا مشخص بود که استقلالی‌ها تحت تاثیر نام‌های بزرگ بازیکنان السد قرار داشتند و از حریف خود ترسیده بودند.

به گزارش مشرق، محمد نوری با اشاره به شکست سنگین و خانگی استقلال مقابل السد اظهار داشت: قبلا هم گفته بودم این یک بازی سخت برای تیم ما هست. خیلی از کارشناسان و پیشکسوتان هشدارهای لازم را برای این بازی داده بودند اما کمتر به این  هشدارها توجه شد.

وی در ادامه بیان داشت: شفر مقابل السد اشتباهات زیادی کرد. از انتخاب سیستم و انتخاب نفر گرفته تا انتخاب بازیکنان جایگزین. اما بزرگترین اشتباه شفر تعویضی بود که در ابتدای نیمه دوم انجام گرفت و این تعویض که از سر ترس انجام شد کلا جریان بازی را به سود السد کرد.

مدافع سابق آبی پوشان در خصوص عملکرد خط دفاعی این تیم برابر السد اظهار داشت: مدافعان ما کلا شب خوبی سپری نکردند اما ضعیف ترین عملکرد به محمد دانشگر باز می‌گردد. دانشگر در بازیهای داخلی هم نشان داده بود که تحت فشار اشتباهات زیادی می کند. او زیاد خطا می‌کند و زیاد اخطار می‌گیرد و حضورش در این بازی هیچ توجیهی نداشت. تنها دلیل حضور او در زمین ترس شفر از تیم حریف بود.

نوری تصریح کرد: شفر از تیم حریف ترسید و این ترس همراه با استرس به تیم منتقل شد. السدی‌ها در خانه ما بازی می‌کردند و تعویضهای آنها تهاجمی بود اما تعویضهای استقلال تدافعی. شفر خودش راه پیرزی بر استقلال را به مربی السد نشان داد.

پیشکسوت استقلال خاطرنشان ساخت: همه توجه بازیکنان ما به ژاوی و گابی بود و در این میان آنالیزورهای السد به خوبی نقاط ضعف خط دفاعی ما را آنالیز کردند و بازی را به کناره‌ها بردند. آنها پشت غفوری و سهرابیان را هدف گرفته بودند و بارها دروازه ما را با تهدید روبرو کردند و در نهایت از پشت وریا غفوری یک گل هم زدند. بعد از آن که دانشگر آمد قطری ها فشار را به عمق دفاع ما منتقل کردند و باز هم نتیجه گرفتند.

بازیکن پیشین استقلال در دهه هفتاد ادامه داد: شب تلخی بر استقلال گذشت و هیچ یک از بازیکنان در حد خودشان نبودند. اما ضعیف ترین استقلالی در این بازی خود شفر بود. او نیمه دوم که نیمه مربیان است را دربست به رقیبش باخت.

وی افزود: خط دفاعی استقلال تاکنون محک خوبی نخورده بود و مقابل تیم‌های قوی امتحان پس نداده بود. این خط دفاعی مقابل تیم ذوب آهن یک محک نصفه و نیمه خورد و دو بار باز شد. ما الان باید خوشحال باشیم که بیشتر از ۳ گل نخوردیم. بی تعارف می گویم السدی‌ها بعد از گل سوم از روی شکم سیری بازی کردند وگرنه سه یا چهار گل دیگر هم به ما زده بودند.

پیشکسوت آبی ها تاکید کرد: در شبی که هیچ استقلالی خوب نبود و از رحمتی درون دروازه گرفته تا غفوری، منتظری، باقری، الحاجی گرو و دیگران همه ضعیف بودند و پر اشتباه، ضعیف ترین و پر اشتباه ترین نفر خود شفر بود.

نوری در خاتمه بیان داشت: البته فوتبال ورزشی است که در آن با یک شکست همه چیز تمام نمی‌شود. ما هنوز بازی برگشت را پیش رو داریم. گرچه نتیجه گرفتن در آن بازی و صعود کردن خیلی سخت است، اما بهرحال باید امیدوار باشیم. اما باید این واقعیت را هم بپذیریم که به این تیم نمی‌توان امیدوار بود. این تیم نیاز به ریکاوری روحی دارد و باید از نظر روحی ترمیم شود تا بتواند در بازی برگشت نتیجه لازم را  بگیرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس