کد خبر 887640
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
اسکیت

رئیس فدراسیون اسکیت با اشاره به تلاش برای توسعه همگانی اسکیت در کشور گفت: در این راستا اسکیت به رشته اصلی مدارس تبدیل می‌شود.

به گزارش مشرق، بهمن محمدرضایی عصر یکشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت اسکیت استان اردبیل افزود: در خصوص ورزش دانش آموزی حلقه ارتباطی بین فدراسیون و آموزش و پرورش طی سال های گذشته قطع شده بود اما این حلقه امروز متصل شده که می تواند روند توسعه همگانی این رشته را تسریع بخشد.

وی با اشاره به تفاهم نامه های مشترک بین فدراسیون اسکیت و آموزش و پرورش تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته اسکیت به عنوان رشته مصوبه آموزش و پرورش و مدارش شناخته شود.

رئیس فدراسیون اسکیت با بیان اینکه امروزه این رشته مورد توجه جامعه و بدنه ورزش کشور قرار گرفته است، یادآور شد: ورزش اسکیت یک ورزش خانوادگی بوده و والدین درگیر این رشته می شوند، بنابراین ضروری است توجه جدی به این رشته صورت گیرد.

وی در این خصوص توسعه زیرساخت های اسکیت در کشور را ضروری دانست و از تلاش برای ایجاد یک پیست استاندارد در تمام استان های کشور در آینده خبر داد.

محمدرضایی با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت پیست استاندارد اسکیت در اردبیل بیان داشت: اعتبارات مناسبی در این زمینه جذب شده و بزودی ساخت این مجموعه بزرگ آغاز خواهد شد، کار سختی است که در اردبیل محقق شده و ما امیدواریم این مهم در تمام استان ها اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه استان اردبیل می تواند با این اقدامات به قطب ورزش اسکیت کشور تبدیل شود، عنوان کرد: این دور از دسترس نیست، ضمن اینکه برای توسعه همگانی و قهرمانی این رشته باید بخش خصوصی در اردبیل ورود کرده و مشارکت کند.

به گفته محمدرضایی، عمر فدراسیون اسکیت در کشور ۱۲ سال بیشتر نیست و نباید با برخی غدراسیون ها که حتی تا ۱۰۰ سال قدمت دارند مقایسه شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس