کد خبر 887303
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
دستبند هوشمند

به تازگی یک مخترع سوئیسی دستبندی اختراع کرده که با انتشار امواج الکترومغناطیس پشه ها را از فرد دور می کند.

به گزارش مشرق به نقل از نیواطلس، به تازگی دستبندی ساخته شده که با انتشار امواج الکترومغناطیس حشرات را از کاربر خود دور می کند. این دستبند Nopixgo Mosquito Bite Protection نام دارد  وکرت استال آن را اختراع کرده است.

به گفته این مهندس الکترونیک، دستبند مذکور امواج ضعیف الکترومغناطیسی را منتشر می کند که در حقیقت تخلیه شارژ بارهای مثبت و منفی اتمسفری هستند. این تخلیه شارژ در  حالت طبیعی  هنگام نزدیک شدن تندبادها اتفاق می افتد.

بنابراین پشه ها با ردیابی این امواج احساس می کنند تندبادی در حال وقوع است. این امر سبب می شود آنها به جای نیش زدن افراد به دنبال پناهگاهی  برای فرار از  بادهای شدید و باران باشند.

 امواج الکترومغناطیس برای حیوانات و انسان بی ضرر هستند زیرا قدرت آنها یک صدم سیگنال موبایل است. همچنین آنها می توانند از نزدیک شدن حشرات تا شعاع دو متر بدن انسان جلوگیری کنند و به این ترتیب احتمال نیش زدن حشرات ۵۰ درصد کمتر می شود.

 نسخه های آتی این گجت احتمالا سیگنال های الکترومغناطیس خاصی تولید می کنندکه قابلیت دور کردن گونه های پشه های مختلف را دارند.

این دستبند از یک نوع پلاستیک محافظ پوست بدن انسان ساخته شده که نسبت به آب مقاوم است و همچنین باتری آن با یک ساعت شارژ، یک هفته کار می کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس