دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان

دیدارهای چهره به چهره مردم با مسئولان در هفته دولت همه‌ساله برگزار می‌شود اما تبدیل شدن آن به کلیشه و تقلیل کارکردهای آن می‌تواند نفس برگزاری این رویداد را بی‌اثر کند.

به گزارش مشرق، در نخستین روز از هفته دولت، در مصلای خوی دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان توسط فرمانداری خوی برگزار شد، مراجعه‌کنندگان معتقدند که این دیدارها تنها در هفته دولت برگزار نشود و مردم همچون امروز در ادارات به‌راحتی با مسئولان دیدار و گفتگو کنند.

اطلاع‌رسانی ضعیف از دیدار چهره به چهره از دلایل استقبال کم مردم بود و اغلب مردم برای مطرح و پیگیری مشکلات خود این فرصت مطلوب را از دست دادند، خبرنگار در مصلای خوی حضور یافت و از این دیدار به تهیه گزارش پرداخت که در پی می‌خوانید.

حضور و دیدار مردم بدون واسطه

فرماندار خوی اظهار داشت: در نخستین روز از هفته دولت، حضور در بین مردم و بررسی مشکلات مردم در مصلای خوی شروع شد و از تأثیرات دیدارهای چهره به چهره، دیدار مردم بدون واسطه با مسئولان است که مشکلات خود را به مسئولان اعلام می‌کنند و دیدارهای چهره به چهره بیانگر هم‌جنس و در کنار مردم بودن است.

محمد عابدی افزود: بخشی از مشکلات مراجعه‌کنندگان قابل‌حل بوده و بخشی دیگر از مشکلات با موانع قانونی روبرو است و در این زمینه به مردم آگاهی لازم داده می‌شود.

عابدی گفت: دولت تدبیر و امید در سال ۹۷ از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای رفع از بیکاری و توسعه مراکز اشتغال تخصیص‌یافته و اعتبارات تخصیص‌یافته به شهرستان از محل صندوق ذخیره ارزی را به مراکزی توزیع کردیم که تولید اشتغال کند و براین اساس کارخانجات توتیا و بیسکویت کارامل که ۱۷ سال در حال تعطیل بود و همچنین کارخانه دخانیات به چرخه تولید برگشته و کارخانه نساجی توسعه‌یافته است و نیز سرمایه‌گذارانی از کشور چین و ترکیه در زمینه معدن و نساجی برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده‌اند و در سال‌های نه‌چندان دور بخش عظیمی از مشکل بیکاری جوانان خویی رفع می‌شود.

فرماندار خوی با اشاره به مشکلات کارخانجات مبل این شهرستان تصریح کرد: خوی به‌عنوان پایلوت تولید مبل در کشور است و مشکل فروش کارخانجات مبل خوی در حال گذر است چراکه انتظار می‌رود در چند ماه مانده به عید نوروز، خریدوفروش مبل از رونق قابل ملاحظه‌ای برخوردار خواهد بود.

فرماندار خوی بیان داشت: پنجشنبه هر هفته جلساتی درباره گران‌فروشی و احتکار با حضور مسئولان مربوطه برگزار می‌شود و در هفته گذشته، از انبارهای مواد غذایی اصناف بازدید میدانی به عمل آمد و بر اساس برآورد صورت گرفته، تا سه سال آینده مایحتاج غذایی مردم در انبارها وجود دارد و از این بابت به مشکل نخورده و همچنین با صدور جریمه‌های سنگین از متخلفان گران‌فروشان و احتکار کنندگان برخورد می‌شود و نیز اقلام موردنیاز مردم به‌راحتی قابل‌دسترس بوده و همچنین قیمت‌ها در بازار در حال تثبیت بوده و قیمت ها در آینده نزدیک کاهش می‌یابد.

تبلیغات ضعیف عامل استقبال کم مردم

غلامعلی ابراهیمی بازنشسته می‌گوید: دیدار چهره به چهره از اقدامات خوب فرمانداری است.

وی افزود: تنها ضعف آن را اطلاع‌رسانی ضعیف بوده و به همین دلیل از استقبال کافی مردم برخوردار نبود و نیز حضور حداکثری ادارات در این دیدارها سبب می‌شود که رفع مشکلات مردم در اسرع وقت انجام شود.

ابراهیمی گفت: مسئولان پاسخگوی مشکلات مردم بوده و در صورت حل نشدن مشکلات مردم به دلایل مختلف، ارباب‌رجوع را از موانع قانونی موجود مطلع کنند.

این بازنشسته تصریح کرد: مسئولان در دیدار چهره به چهره باکرامت برخورد کرده‌اند ونیز این دیدارها نزدیک شدن مردم به مسئولان مؤثر بوده و سبب رفع مشکلات کوچک مردم شده و همچنین کاغذبازی را در ادارات حذف می‌کند.

نبود راه‌حلی مناسب برای مشکلات بیکاری

وی افزود: در ادارات بعد از گذشت هفت خان با مسئول مربوطه دیدار می‌کنیم و مسئولان در ادارات هم به همین شکل رفتار کنند، سه عضو از خانواده‌ام بیمار و زمین‌گیر هستند و خودم دچار بیماری مفصلی هستم و چند وقتی است بیکار بوده و در تأمین هزینه‌های روزمره زندگی و کرایه منزل درمانده هستم.

نیک‌مرد گفت: در کارخانجات محلی به نامه فرماندار پاسخگو نبوده و یا با حق‌الزحمه کم و بدون پرداخت حق بیمه نیروی کار جذب می‌کنند، اغلب جوانان گریبان گیر اعتیاد و یا کارهای خلاف می‌شوند که از بیکاری است.

این مراجعه‌کننده خاطرنشان کرد: حمایت از محرومین و مستضعفین صورت نمی‌گیرد و کمیته امداد در قبال پرداخت مبلغ بسیار ناچیز از ما حمایت می‌کند و نیز اقتصاد امثال من در سال‌های گذشته بهتر بود و به‌راحتی امرارمعاش می‌کردیم و بیکاری و تورم مزید بر علت شده است که در شرایط بد اقتصادی زندگی کنیم.

مشخص نشدن تایم خاص برای رفع مشکل

علی نوروزی از مراجعه‌کنندگان به مسئولان در این مراسم می‌گوید: ارائه خدمات حمل‌ونقل عمومی و بار و مسافر بر عهده شهرداری است و متاسفانه تاکسی‌های اینترنتی آنلاین بدون مجوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند و ضربه سنگینی به حمل‌ونقل عمومی در سطح شهر وارد کرده است و طوماری در این راستا جمع‌آوری و امضاشده است.

وی افزود: مسئولان در دیدارهای چهره به چهره با ارباب‌رجوع رفتار مناسب داشته و انتظار می‌رود در ادارات هم به این‌گونه رفتارهای مناسب خود استمرار بخشند.نوروزی گفت: مشغله کاری فرماندار زیاد بوده و متأسفانه فرمانداری خوی بدون معاونین اداره می‌شود و مشکلات عدیده‌ای را برای ارتباط با فرماندار داریم.

این مراجعه‌کننده تصریح کرد: تایم خاصی را برای اعلام نتایج مشکلات مردم در دیدار چهره به چهره معرفی نشده است اما واحدهایی معرفی‌شده است که از آنها پیگیر مشکلات شود و از مسئولان درخواست می‌شود که دیدارهای چهره به چهره با مسئولان حداقل ۵ بار در سال صورت پذیرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس