دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید باقری درمنی

محاکمه حمید باقری درمنی در دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش مشرق، از صبح امروز رسیدگی به پرونده حمید باقری درمنی یکی از ابربدهکاران بانکی و متهمان فساد اقتصادی در کشور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضب صلواتی آغاز شد.

براساس اطلاعات به دست آمده متهم به همراه وکلای خود، شاکیان و وکلای آنها و همچنینی جمعی از اصحاب رسانه در جلسه حضور دارند. پیش از این در دو جلسه قبلی کیفرخواست متهم قرائت شده بود.

بیشتر بخوانید

۶ اتهام اصلی «باقری درمنی» مفسد اقتصادی

ارائه ماشین لوکس به مدیران به عنوان رشوه

اتهامات؛ افساد فی الارض از طریق کلاهبرداری از نفت جی، بیمه ایران، بانک ملی و بانک گردشگری 

در ابتدای جلسه قاضی صلواتی با بیان اینکه آغاز رسیدگی به این پرونده پیش از دستور رهبر انقلاب بوده و هنوز دستور مجددی از رئیس قوه قضاییه نداریم انتشار اسامی و تصاویر متهمان امکان‌پذیر نیست. 

وی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده در دادسرا ۴ سال به طول انجامید، گفت: پرونده مذکور ۳۵۲ صفحه کیفرخواست دارد و در ۱۵۵ جلد تنظیم شده است. 

قاضی صلواتی ادامه داد: در این پرونده ۳۳ نفر متهم هستند که در حال حاضر ۵ نفر از آنها فراری هستند؛ ۴ نفر از متهمان کارشناس رسمی دادگستری ، ۲ نفر سردفتر اسناد رسمی و ۲ نفر کارمند بانک ملی هستند. 

وی با اشاره به اتهامات متهم ردیف اول این پرونده گفت: در این پرونده آقای حمید باقری درمنی  متهم به افسادفی الارض از طریق کلاهبرداری از شرکت پالایش نفت جی به میزان ۳۲۲ میلیون ۳۴۳ هزار و ۳۴۶ گرم قیر، مشارکت در کلاهبرداری از شرکت سهامی بیمه ایران، مشارکت در کلاهبرداری با ایجاد شبکه چند نفره از بانک ملی ایران به مبلغ ۴۱ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان، مشارکت در کلاهبرداری از بانک گردشگری به وصفسردستگی به مبلغ ۹ میلیارد تومان است. 

قاضی صلواتی ادامه داد: وی همچنین متهم به کلاهبرداری از شرکت سامان مجد به مبلغ ۵۷ میلیارد و ۲۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، کلاهبرداری از شرکت صرافی اقتصاد نوین به مبلغی بیش از ۷۰ میلیارد تومان ، توهین به کارمند دولت حین انجام وظیفه و پرداخت رشوه به مبلغ‌های ۱۵ میلیارد دلار و ۱۰ میلیون تومان متهم است. 

پس از قرائت اتهامات متهم ردیف اول این پرونده قاضی صلواتی از آقایان  نظری و نورزاد به عنوان وکلای مدافع خواست تا با حضور در جایگاه مطالب خود را عنوان کنند.

***ارائه شمش طلا و ماشین لوکس به مدیران به عنوان رشوه

در ادامه رسیدگی به پرونده حمید باقری درمنی، وکیل مدافع شرکت نفت جی در  جلسه علنی رسیدگی به اتهامات حمید باقری‌درمنی که در دادگاه انقلاب برگزار شد خطاب به قاضی صلواتی اظهار کرد: پیرو شکایت موکل خویش معروض می‌دارم ۱۰۰درصد سهام شرکت پالایش نفت جی به صندوق بازنشستگان صنعت نفت تعلق دارد و این صندوق در حوزه ارائه خدمات به بازنشستگان صنعت نفت فعالیت می‌کند و در واقع صندوق بازنشستگی وزارت نفت بر اساس اساسنامه شرکت ملی نفت تشکیل شده است.

وی افزود: هیأت امنا و ریاست صندوق بازنشستگی از جانب وزیر نفت منصوب می‌شوند بنابر این اموال شرکت نفت جی متعلق به بیت‌المال بوده و بخش عمومی محسوب می‌شود. حقوق بازنشستگان صنعت نفت و تسهیلات ضروری آنها از این صندوق پرداخت می‌شود.

وکیل مدافع شرکت جی اضافه کرد: همانگونه که در کیفرخواست تبیین شده است متهم حمید باقری‌درمنی با مشارکت و همکاری سیدمحمود جزایری، مجید باقری درمنی، علیرضا مسلمی اقدام به نفوذ در شرکت نفت جی با استفاده از روش‌های متقلبانه جهت تحصیل اموال بیت‌المال از صندوق بازنشستگی صنعت نفت کرده است و جرایم وی به صورت بارزی سازمان‌یافته بوده و هدایت تمامی آنها با حمید باقری‌درمنی متهم ردیف اول این پرونده بوده است.

وی ادامه داد: وی با استفاده از شرکت‌های که تحت فرمانش بوده‌اند با جعل اسناد، استفاده از اسناد مجعول، حضور چک‌های بلامحل و حساب‌های مسدود و با استفاده از اموال ملکی کم‌ارزش مبادرت به تحصیل صدها هزار تن قیر از شرکت کرده‌اند و مدیران آن شرکت‌ها نیز به سازمان‌دهی و اداره امور مجرمانه توسط متهم اقرار دارند.

وی ادامه د اد:‌اکثر متهمان در تحقیقات صورت گرفته به موارد فوق اعتراض کردند اما بخشی از اقداماتی که از سوی  حمید باقری درمنی به عنوان سردسته این جرایم صورت گرفته است، به شرحی است که در ادامه می‌آید.

وکیل مدافع شرکت جی گفت: متهم اصلی پرونده با مشارکت علیرضا مسلمی و با بکارگیری مدیران شرکت‌های شش‌گانه که زیرمجموعه وی بوده‌اند با تودیع چک‌های بلامحل اقدام به تحصیل قیر از شرکت موکل کردند که حسب تأیید کارشناس رسمی ۱۲۸ هزار تن قیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد:‌مدیران وقت شرکت نفت جی نیز با نامبردگان و متهمان همکاری کردند و مضاف بر این اقدامات صورت گرفته در چندین مرحله انجام شده و علیرغم پیگیری هیچگونه وجوهی به شرکت از سوی متهم پرداخت نشده است و باز هم با وجود عدم دریافت وجه رسیدهای سوری صادر شده و حواله پرداخت قیر صورت گرفته است.

وی عنوان کرد:‌ قیرهای تحصیل‌شده موضوع بیمه‌نامه از شرکت بیمه ایران در قراردادی تحت عنوان مسئولیت قراردادی با این شرکت بسته شده بود و عملکرد نامبردگان اینگونه بود که ۱۶ میلیون کیلوگرم قیر از شرکت نفت جی به شرکت فجرگستر تحویل شود و در قبال آن یک بیمه‌نامه مسئولیت قراردادی بیمه ایران صادر شود. در حالی که باید فروش قیر یا به صورت نقدی و یا با ضمانت‌نامه معتبر صورت می‌گرفته است اما گواهی عدم پرداخت بعد از زمان وصول چک‌ها صادر شد و شرکت بیمه ایران در برابر ضمانت‌نامه بیمه اعلام می‌دارد که امکان پرداخت وجه بیمه‌نامه به دلیل جعلی بودن اسناد امکانپذیر نیست و شرکت بیمه هم مبلغ ۱۰ میلیارد تومان مطالبه شرکت موکل را پرداخت نکرده است.

وکیل مدافع شرکت جی بیان داشت: متهمان در شرکتی تحت عنوان آریابرج هرم با مدیریت محمدرضا نصیری که از زیرمجموعه‌های باقری درمنی در سال‌های ۸۹ و ۹۰، ۱۰۹ میلیون کیلوگرم قیر با دو فقره ضمانت‌نامه بانک ملی شعبه بهار خریداری می‌کند که این ضمانت‌نامه‌ها در سررسید تمدید می‌شوند اما بعد از مراجعه موکل به شعبه صادرکننده مشاهده می‌شود که ضمانت‌نامه‌ها جعلی بوده و بانک ملی نیز مطالبه را پرداخت نمی‌کند و در این میان ۳۷ میلیون کیلوگرم قیر بلاتسویه می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت شکوه‌ آبی‌بر تحت مدیریت سیروس محمدی طی سال‌های ۸۹ و ۹۰ با خرید از شرکت نفت جی ۵۵ میلیون کیلوگرم قیر تحصیل کرده و در برابر آن دو فقره ضمانت‌نامه ارائه کرده است اما در سررسید ضمانت‌نامه‌ها مشخص شد که جعلی هستند و بانک هم از پرداخت مبلغ بدهی استنکاف کرده است.

وکیل مدافع شرکت جی ادامه داد:‌با توجه به نحوه عمل و اقدامات مجرمانه حمید باقری درمنی وی در نامه‌ای که در سال ۹۵ نوشته و به تأیید افسر نگهبان زندان رسیده است خطاب به زینعلی وکیل خود ذکر کرده که در ۱۵ سال گذشته افرادی همچون محمد و عباس فخاری‌تبار، کیانوش افشین، مجید و فرزاد سعیدبخت، حمید بیابانی و ... اموالی همچون یک ملک در ساقدوش، ظفر، بوسنی و هرزگوین،‌خیابان نفت، املاکی در ساوه و بوکان، ۴۰ واحد در بابلسر، اموالی در نسیم‌شهر و دماوند، کارخانه‌ای در زنجان، ملکی در کن، اندیشه، توپخانه، اموالی در سرخرود مازندران، ساری و یک ملک ۴۸ میلیاردی در شهرک‌غرب به صورت سوری معامله کرده است و با توجه به اطمینانی که به این افراد داشته است این اموال را به نام آنها منتقل کرده است که این انتقال سوری نشان‌دهنده قصد متهم برای فرار از پرداخت دیون خود بوده است.

وی عنوان کرد: حسب اظهارات تعدادی زیادی از متهمان خرید و فروش‌ها در دفتر شخص باقری درمنی در خیابان شهید بهایی صورت گرفته و دستور پرداخت با تصمیم شخص وی بوده است.

وکیل مدافع شرکت جی با اشاره به پرداخت رشوه و پورسانت به برخی مدیران وقت شرکت نفت جی گفت:‌ باقری درمنی تعدادی خودروی لوکس و شمش طلا و وجوهی برای خرید ویلا و شرکت در ترکیه به مدیران وقت شرکت موکل تحویل داده است.

وی بیان داشت: بنابر این با توجه به کیفرخواست صادرشده برای سردستگی در کلاهبرداری از شرکت نفت جی، بانک گردشگری و بانک ملی این جرایم به عنوان افساد فی‌الارض تبیین شده و حمید باقری درمنی به اتهام جعل و استفاده از سند مجعول و سایر اقدامات متقلبانه ضمن اینکه منجر به تحمیل خسارات جبران‌ناپذیر به شرکت نفت جی شده است سبب گردید تا این شرکت در سال ۹۰ که قطب اصلی صادرات قیر در خاورمیانه بوده است اعلام ورشکستگی کند ضمن اینکه فروش قیرها توسط متهم به ۳۰ درصد زیر قیمت بازار در بعد بین‌المللی و داخلی زمینه‌ساز بروز مشکلاتی شده است.

ماجرای جعل اسناد و صدور ضمانت‌نامه‌های غیرواقعی/ خرید ۳۲۲ هزار تن قیر بدون پرداخت حتی یک ریال!

در ادامه رسیدگی به پرونده حمید باقری درمنی وکیل مدافع شرکت جی اضافه کرد: باقری‌درمنی اقدام به کارهایی کرده که برخی متهمان در طول تحقیق موفق شدند از کشور فرار کنند و برخی اقدامات مجرمانه همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

وی در ادامه با اشاره به انجام اقدامات مجرمانه با سردستگی باقری‌درمنی گفت: محمدرضا نصیری که از کشور متواری شده است در ده‌ها فقره جعل سند با متهم مشارکت داشته و جهانگیر محمدی و فردی به نام جزایری‌پارسا نیز در صدور ضمانت‌نامه‌های غیرواقعی مشارکت گسترده داشته‌اند.

وکیل مدافع شرکت جی ادامه داد: خرید بدون پرداخت وجه ۳۲۲ هزار تن قیر معادل ۳۲۲ میلیون تن که در زمان تحصیل به قیمت روز معادل ۱۴۵ میلیون دلار بوده است خسارت جبران‌ناپذیری به بیت‌المال فراهم آورده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به مطالب فوق حمید باقری‌درمنی به عنوان سردسته و برای سایر شرکا و معاونان جرم و رد مال موضوع جرم از مقام قضایی استدعا دارم حقوق از دست رفته موکلم را استیفا کند.

وی در جمع‌بندی مطالب بیان شده عنوان کرد: نحوه عملکرد حمید باقری‌درمنی به این صورت بوده است که در ارتباطی که در سال‌های ۸۹ و ۹۰ داشته است با همکاری محمدرضا نصیری که مهره اصلی مجموعه بوده و بازنشسته اداره آگاهی بوده است و مسئولیتی در قسمت جعلی اداره آگاهی داشته شرکت آریو برج‌هرم را مدیریت می‌کند و بعد از جعل ضمانت‌نامه‌هایی با مراجعه به شرکت نفت جی اقدام به خرید ۳۷ میلیون تن قیر می‌کند که در قبال آن دو فقره ضمانت‌نامه بانکی جعلی ارائه می‌کند.

وکیل مدافع شرکت جی بیان داشت: سیروس و جهانگیر محمدی در بانک ملی با متهم همکاری داشتند و برای ۲۲ تن قیر دیگر نیز ضمانت‌نامه جعلی صادر می‌کنند. بعد ازاین اقدامات شرکت فجرگستر که حمید باقری‌درمنی از سهامداران عمده آن بوده است و مجید باقری درمنی مدیرعامل آن بوده است به شرکت نفت جی مراجعه می‌کنند در حالی که شرکت فجرگستر برای تولید قطعات خودرو در گرمسار تشکیل شده بود. در این بخش نیز مجید باقری‌درمنی به عنوان مدیرعامل شرکت ۱۰ میلیارد تومان قیر صادراتی را تهیه می‌کند و سه فقره چک و بیمه‌نامه مسئولیت بیمه ایران را ارائه می‌دهد. بار دیگر شرکت فجرگستر با حضور فردی به نام جزایری ورود می‌کند و برای خرید قیر اقدام می‌کند و با وکالت از این شرکت با شرکت نفت جی برای خرید دوباره قیر مذاکراتی می‌کند. بنابر ارتباط جزایری با فیروزبخت و ناصر و هوشنگ مصلحت‌زای و مرتضی فقیه‌ایمانی جزایری اقدام به خرید قیر به صورت اعتباری می‌کند و بدون هیچ وجهی حدود ۶۷ میلیون کیلو قیر تحویل می‌گیرد. با این قید که مجید باقری‌درمنی به جزایری به صورت مکتوب اعلام می‌کند این قیرها باید به ۳۰ درصد قیمت بازار به فروش برسد و پولش به شرکت برود. وی ۶۷ هزار تن را می‌فروشد و بخشی از پول را به مجموع پرداخت کرده و بخشی از پول را در قالب پورسانت به مدیران‌وقت شرکت جی تحویل می‌دهد.

وی ادامه داد: خریدهای مکرر ادامه پیدا می‌کند و این بار مسلمی وارد می‌شود وی بعد از مذاکره با شرکت نفت جی سه شرکت سوری ایجاد می‌کند که برخی از آنها حتی آدرس هم ندارند و از طریق این سه شرکت اقدام به خرید قیر می‌کند و مجموعاً این بار ۱۲۸ میلیون کیلوگرم تحویل علیرضا مسلمی می‌شود.

وکیل مدافع شرکت جی  عنوان کرد:‌این ۱۲۸ هزار تنی که دریافت شد برای آقایان قانع‌کننده نبود و با همین پول‌ها پالایشگاهی در بوشهر به نام پرنده آبی خریداری می‌کنند که مبلغ آن ۴۲ میلیارد تومان ذکر شده که ممکن است به دلیل عنوان شفاهی دقیق نباشد.

وی اضافه کرد:‌ بعد از خرید این ۱۲۸ میلیون کیلوگرم حمید باقری‌درمنی این بار در قالب دیگری وارد مذاکره با شرکت نفت جی می‌شود و این بار ۱۶۵ هزار تن قیر مطالبه می‌کند و توافق‌نامه‌ای می‌نویسند و ۱۰۰ میلیارد بر روی این میزان قیر قیمت می‌گذارند تا با چک ۴ ساله آن را خریداری کنند.

با نظر قاضی صلواتی لحظاتی قبل جلسه رسیدگی به اتهامات حمید باقری درمنی به پایان رسید. مقرر شد در جلسه بعدی به بخش دیگری از اتهامات متهم رسیدگی شود. براساس اعلام قاضی صلواتی مقرر شد زمان برگزاری جلسه بعدی به زودی اعلام شود. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  130 8
  چه خبر از برادران جهنگیری و حسن روحانی؟ قراره 200 سال بعد محاکمه شوند؟
  • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   7 7
   حاجی گفته سال 89 و 90.چه ربطی داره به روحانی پرونده این بابا مال خیلی وقت پیشه
  • حسین PL ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   2 8
   چرا اطرافیان وزرا و مسئولین دولتی که متهم هستند باز در امان ماندند؟ فرزند یا فرزندان وزیری که دیگه رسانه ای شد فساد اقتصادی و انحصار واردات دارو و حتی قاچاق دارو چرا حتی ککشون هم نگزید؟ قوه قضاییه محترم , معنی عدالت اینه که حق برای همه اجرا بشه و تا وقتی فرزند فلان وزیر و برادر فلان مسئول محاکمه نشدند عدالت اجرا نشده.
  • IR ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   8 1
   بالا خواه های اختلاس گران فقط همین یه جمله رو یاد گرفتن.هر وقت خبر محاکمه رئیس هاشونو میشنون میگن چه خبر از برادر جهانگیری و روحانی
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  82 8
  این هم عین دختر وزیر مظلومه در صورت امکان آزادش کنید الی برکت اله
 • جاسم خط نکهدار IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  45 5
  جهنم با سند شش دانگ انتقال به صورت قطعی به نام مذکور.
 • علی IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  81 1
  چرا اون مسؤلینی که اصل کاری بودند نگرفتند
 • یعقوب IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  51 7
  چرا همشون را اعدام صحرایی نمیکنید؟
  • US ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   12 28
   فیلم وسترن زیاد نگاه نکن
 • ایرانی FR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  58 6
  لعنت بر خیانتکاران به اموال بیت المال و حقوق مردم ایران زمین.لعنت بر اختلاسگران.کسانی مثل این فرد مفسد میلیاردها به جیب میزنند و میخورند ولی اکثر مردم مظلوم ایران برای گرفتم یک وام 5 میلیون تومانی باید هزارتا مدرک وضامن و سفته بیاورند تا کارشان راه بیفتد.حرامتان باد این پولها حرامتان باد.باید اعدام شوند این افراد خیانت کار
 • من هستم IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  34 11
  باید همشون را بیندازید در قفس شیرهای گرسنه
  • DE ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   0 0
   ولی بایستی چشمهای شیرهارو ببندی تا نبینند چه گو...منظور چه گولی دارن میخورن. گوشت آهو که نیست گوش گاوهه هه هه هه
 • AE ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  40 10
  مملکت با این همه چفت وبست محشره
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  39 0
  خوندن 155 جلد خودش یک سال وقت میبره
  • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   8 0
   خوب اگه به اخبار توجه میکردید بیش از 4سال پرونده در جریان بوده.
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  32 1
  نباید فرصت برای فرار عوامل اصلی مرتبط و ....داد . اعدام در دیگ بخار
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  24 1
  باید خیلی سخت بگیرند. یا آتش با هیزم تر و یا استخر اسید برای متهمان اقتصادی بعدش هم دار بزنیدشون
 • سهند IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  30 2
  اری طولش بدید چند سال بعد فراموش میشه! در این برنامه ها همیشه اول کاری میکنید به مرور زمان .......دوم طوری برنامه ریزی میشه این کارها برای ملت عادی جلوه بشه و حساسیت ان از بین بره واقعا که خود ابلیسید
 • ادم IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  37 1
  فساد و خشکسالی کار و تموم میکنه
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  27 2
  مشرق جان! تو اون یکی دادگاه "علنی" "باحضور وکلا" ی امروز چی گذشت؟؟؟؟
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  10 0
  خدا ميدونه چقد ديگه از اينا تو اين مملكت دارن جولان ميدن كسي كاري بهشون ندارن بيچاره مردم عادي
 • علی IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  8 0
  این مبلغ ها که عددی حساب نمی شن چرا دنبال دانه درشتا نمی رین فقط می خوان پروپاگاندا را بندازن که مثلا ما کارمون خیلی درسته اگر امثال شماها کارتون خوب بود کسی جرات نداشت حتی ریالی از بیت المال بخوره مشکل ما فقط اینه که همه دستشون تو یه کاسه هست تمام
 • AE ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  10 1
  متاسفانه برخورد با مفسدان اقتصادی انقد طولانی شده و پروسه صدور رای انقد طولانی شده که دیگه فایده ای نداره .
 • مهندس جوان IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  9 0
  مشرق جان چرا سال خرید قیر و تاریخ انجام کلاهبرداری ها رو بیان نمیکنی
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  9 0
  همزمان باید قانون هم تصحیح بشه و الی فایده ای نداره
  • IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   1 0
   به فکر جلوگیری از فسادهای هولناک هزاران میلیارد تومانی باید بود.
 • ع IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  1 1
  چرا بهانه... چرا عکس و نام تمام افراد متهم و مرتبط را منتشر نمی کنید... این چه وضع مبارزه با فساد است؟؟؟؟ چرا این پرونده ها را سالها کش می دهید تا مردم بی خیال شوند؟!
 • امیر IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  1 0
  دستگیری و اعدام در ملا عام در اولین وفت البته از دانه درشتها شروع شود
 • بانکی IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 0
  انچه مربوط به بانک میشود مسولش رو بگیرید
 • ححح IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 1
  ایا کسی هست که این حکم ها را اجرا کنه ؟
 • عباس CA ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 0
  اون رشوه گیر ها اگه نبودند این دزد نمیشد
 • رضا IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  1 0
  اقا کسی که این همه اموال امومی را به ۵جیب زده دیگه این بازی رانداره این همه لفت ولاب برا چیه اینجاست که باید بگی روحت شاد خلخالی که دست تو دست دزد نداشتی
 • حاشیه IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  1 1
  معمولا قیر و قیف با هم کار میکنن. چرا فقط گیر دادین به قیر بدبخت پس قیف چی میشه . نکنه قیف رو دادین باهاش اب استخر خالی کنن
 • ناشناس IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  1 0
  نظام در شعار علیه فساد اقتصادی خوب عمل کرده .. امیدواریم این روند ادامه داشته باشه و واقعا عده ای به اشد مجازات یعنی اعدام محکوم و حکم اجرا بشه نه اینکه مشمول مرور زمان بشه مثل بعضی از حکمهای صادر شده و همچنین همه مفسدین بمحاکمه بشن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس