تیم ملی کبدی مردان ایران

نمایندگان ایران ششمین روز بازی های آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا را با کسب ۲ طلای تاریخ ساز کبدی- ۲ نقره آبی، برگ دیگری بر افتخارات کاروان در جاکارتا افزودند.

به گزارش مشرق، ششمین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی امروز (جمعه) در جاکارتا و پالمبانگ دو شهر کشور اندونزی پیگیری شد و ورزشکاران کشورمان در رشته‌های مختلف به رقابت پرداختند. کاروان ایران امروز موفق شد دو مدال طلا در کبدی و دو مدال نقره در قایقرانی روئینگ کسب کند و با همین چهار مدال به کار خود در روز ششم خاتمه دهد.

امروز همچنین در دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری که به واسطه حضور کیانوش رستمی برای ایران همواره با مدال همراه بود، مکوندی هر سه حرکت خود را اوت کرد تا دست ایران از مدال این وزن کوتاه باشد.

بر این اساس کاروان ایران با احتساب نشان‌های ششمین روز در مجموع (۱۲ طلا، ۱۱ نقره و ۸ برنز) به کار خود را پایان دادند. چین با ۱۳۹ مدال- ژاپن با ۱۰۳ نشان و کره جنوبی با ۷۵ مدال همچنان سه سکوی نخست را در اختیار دارند.

نتایج ورزشکاران ایران در روز ششم به نقل از تسنیم به شرح زیر است:

* جوجیتسو
- وزن ۵۶- کیلوگرم:مهران ستار در گام نخست به مصاف «سوویاک کاتونگ» از تایلند رفت و در پایان با نتیجه ۹ بر صفر شکست را برابر این حریف قدرتمند پذیرا شد. ستار در ادامه با شکست حریفش در دور بعد از راهیابی به شانس مجدد باز ماند و حذف شد.


- وزن ۶۹- کیلوگرم: امیرحسین خادمیان به مصاف «اولوت بایگین» از قرقیزستان رفت و در حالی که تا چند ثانیه پایانی از حریف پیش بود در نهایت نتیجه را واگذار کرد. این ورزشکار هم در ادامه با شکست حریفش در دور بعد از راهیابی به شانس مجدد باز ماند و حذف شد.
- وزن ۴۹- کیلوگرم: ناهید پیرهادی در مصاف با «دائو لت» از ویتنام به یک پیروزی قاطع دست یافت و صعود کرد. نماینده تیم جوجیتسوی بانوان ایران در دومین دیدار خود مقابل حریف کامبوجی در همان ابتدای بازی ضربه فنی شد و باخت تا کارش را در گروه بازنده‌ها دنبال کند. وی در این گروه برابر نماینده امارات قرار گرفت و درحالی که از حریف پیش بود در یک دقیقه پایانی نتیجه را از دست داد و حذف شد.

* والیبال ساحلی
- تیم ایران الف: تیم والیبال ساحلی الف ایران با ترکیب عبدالحامد میرزاعلی و رحمان رئوفی در نخستین دیدار خود در مرحله حذفی موفق به برتری ۲ بر صفر مقابل تایلند با نتایج ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۶ شد و در جمع هشت تیم برتر قرار گرفت. این تیم در مرحله یک چهارم نهایی با تیم چین دیدار خواهد کرد.
- تیم ایران ب: تیم ب والیبال ساحلی ایران با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی در گام نخست مرحله حذفی تیم ژاپن را با نتیجه ۲ بر صفر و نتایج ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۵ شکست داد و در جمع هشت تیم برتر جا گرفت. این تیم فردا با قطر در مرحله یک چهارم نهایی دیدار خواهد کرد.

* والیبال
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های آسیایی صبح امروز در جاکارتا به مصاف مغولستان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید. ایران ست نخست این بازی را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود خود تمام کرد. ست دوم هم با برتری ملی‌پوشان ایران و با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ تمام شد. در ست سوم هم این تیم کشورمان بود که برتری‌اش را بر مغولستان دیکته کرد و با برد ۲۵ بر ۲۰ به کارش پایان داد.

* شنا
- ۵۰ متر قورباغه:مهدی انصاری آخرین نماینده شنای ایران در این دوره از بازی‌های آسیایی ماده ۵۰ متر قورباغه را با ثبت زمان ۲۹.۳۵ ثانیه شنا کرد و در رتبه بیستم این ماده جای گرفت.

* وزنه‌برداری
- دسته ۸۵ کیلوگرم: علی مکوندی که به دلیل هم‌وزن بودن با کیانوش رستمی کمتر موفق به کسب مدال در مسابقات مختلف شده بود با رفتن رستمی به یک وزن بالاتر، این فرصت را داشت تا در دنیای وزنه‌برداری بدرخشد، اما در نخستین حضورش در بازی‌های آسیایی نتوانست در حرکت یک ضرب وزنه‌ها را مهار کند تا از این رقابت‌ها حذف شود. مکوندی برای شروع و در حرکت یک ضرب وزنه ۱۵۳ کیلوگرم را انتخاب کرد که در مهار این وزنه ناکام بود. برخواه و کادر فنی برای حرکت دوم همان وزنه ۱۵۳ کیلوگرمی را انتخاب کردند. وزنه‌ای که او دوباره در مهار کردنش ناکام بود. برای حرکت سوم چون رقیبان مکوندی وزنه‌های بالاتر از او را انتخاب کرده بودند، علی مجبور شد تا دوباره خودش روی تخته بیاید. او در حرکت سوم هم باید همان وزنه ۱۵۳ کیلوگرمی را مهار می‌کرد، اتفاقی که نیفتاد تا دومین وزنه‌بردار ایران هم از گردونه رقابت‌ها حذف شود.

* بوکس
- وزن ۶۹- کیلوگرم: در نخستین روز از مسابقات بوکس، سجاد کاظم‌زاده برابر جول باچو از فیلیپین در سه راند مبارزه موفق شد ۲۹ بر ۲۸ حریف را شکست داده و به دور بعد راه یابد.

* دوچرخه‌سواری
- تایم تریل انفرادی زنان: ماندانا دهقان با فاصله زمانی سه دقیقه و ۹ ثانیه با نفر اول به عنوان ششمی رسید. نمایندگان کره جنوبی، ژاپن و هنگ‌کنگ به ترتیب اول تا سوم شدند.
- تایم تریل انفرادی مردان: آروین معظمی گودرزی در فینال این ماده به رده ششم بسنده کرد. فینال انفرادی تایم تریل با استقبال ویژه مردم ساکن در حومه جاکارتا مواجه شد. ضمناً معظمی گودرزی نماینده کشورمان پس از عبور از خط پایان دچار ضعف جسمانی و به مرکز درمانی منتقل شد.

* سوارکاری
- رویداد سه روزه تیمی درساژ: روز اول مسابقه سوارکاری سه روزه، امروز برگزار شد و طوفان ترابی تنها نماینده ایران در رقابت درساژ انفرادی، رتبه نوزدهم را کسب کرد. ترابی مسابقه خود را با ۳۳ خطا به پایان رساند و در بین ۳۲ شرکت‌کننده، عنوان نوزدهم را به خود اختصاص داد. در این مسابقه، نفرات هند، ژاپن و چین اول تا سوم شدند. ترابی فردا در روز دوم مسابقات سه روزه در بخش کراس کانتری به میدان می‌رود و در سومین روز مسابقات هم در پرش با اسب شرکت می‌کند.

* بسکتبال سه نفره
تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران اولین برد خود در بازی‌های آسیایی را مقابل قزاقستان دشت کرد. شاگردان آزاده زمان‌پور با دفاع عالی و پرتاب‌های خوب خود به پیروزی ۱۸ بر ۱۲ دست یافتند. تیم کشورمان سپس در انتظار مسابقه تایلند ماند. با برد ۲۱ بر ۶ تایلند مقابل قزاق‌ها شاگردان زمانپور به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.

* کبدی
- فینال زنان: تیم ملی کبدی بانوان در فینال با ارائه یک بازی برتر و مقتدرانه و با نتیجه ۲۷ بر ۲۴ مقابل هند قدرت اول کبدی دنیا به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد تا تاریخ‌ساز شود.


- فینال مردان: پس از تاریخ‌سازی زنان کبدی ایران، تیم مردان نیز با نتیجه ۲۶ بر ۱۵ کره جنوبی را در فینال شکست داد و با کسب مدال طلا کلکسیون این رشته را در بازی‌های آسیایی تکمیل کرد. ایران در حالی با نتیجه ۱۰ بر ۸ نیمه اول را به اتمام رساند که در نیمه دوم هم تیم برتر میدان بود و به تیم کره اجازه نفش کشیدن نداد. در این بخش تیم‌های تایلند و هندوستان مدال برنز مشترک را کسب کردند.

* هندبال
تیم ملی هندبال کشورمان در سومین دیدار خود در دور دوم بازی‌های آسیایی به مصاف کره جنوبی رفت. تیم ملی کشورمان این دیدار را با قضاوت داوران ژاپنی و عربستانی و با نتیجه ۳۴ بر ۲۸ واگذار کرد و به دور بعدی رقابت‌ها نرسید. نیمه اول این بازی با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به سود کره جنوبی به پایان رسید.

* تیراندازی با کمان
- میکس تیمی ریکرو: تیم ایران متشکل از زهرا نعمتی و صادق اشرفی در رقابتی فشرده با تیم لائوس ۵ بر ۴ پیروز و حریف ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی شد، اما در این مرحله با شکست سنگین ۶ بر صفر از راهیابی به مرحله بعد باز ماند.
میکس تیمی کامپوند: در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی تیم ایران با ترکیب فرشته قربانی و نیما محبوبی مقابل هند قرار گرفت و با نتیجه ۱۵۵ بر ۱۵۳ به برتری دست یافت. به این ترتیب ایران در نیمه نهایی حریف چین تایپه شد. در این مسابقه تیم کشورمان با نتیجه ۱۵۳ بر ۱۳۷ از حریف خود شکست خورد تا فردا در دیدار رده‌بندی مقابل سنگاپور قرار گیرد. کره جنوبی و چین تایپه هم فینال را برگزار خواهند کرد.

* بدمینتون
- دور اول انفرادی مردان: مهران شهبازی ملی‌پوش ایران در ششمین روز بازی‌های آسیایی پس از استراحت در قرعه نخست در جدول ۳۲ نفره و تک حذفی مردان در قرعه‌ای سخت به مصاف «آنتونی گینتینگ»، نفر دوازدهم بدمینتون دنیا از اندونزی رفت و در دو گیم متوالی با نتایج ۲۱ بر ۹ و ۲۱ بر ۸ تن به شکست داد. حریف شهبازی دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی جوانان جهان و برنز المپیک جوانان در سال ۲۰۱۴ بود.

* تیراندازی
- تپانچه ۱۰ متر زنان: آمینیس جعفری و گلنوش سبقت‌الهی دو نماینده کشورمان در این ماده بودند که در پایان شلیک ۶۰ تیر، سبقت‌اللهی با کسب عنوان چهارم خودش را به فینال این مسابقات رساند. آمیتیس جعفری در این مسابقه رتبه‌ای بهتر از دوازدهم کسب نکرد. در فینال این ماده گلنوش سبقت‌اللهی که خودش را تا فینال بازی‌ها بالا کشیده بود در نهایت نتوانست به مدال برسد و به عنوان چهارمی بسنده کرد. در این بازی‌ها وانگ گاین از چین اول، کیم‌می‌جومگ از کره جنوبی دوم و هینا از هند سوم شدند.

* قایقرانی
- روئینگ تک نفره سبک مردان: محسن شادی، نماینده ایران در روئینگ تک نفره سبک با ثبت زمان ۷:۲۲.۸۶ دقیقه به رتبه پنجم دست یافت. در این رقابت‌ها چین به مدال طلا، هنگ‌کنگ به مدال نقره و اندونزی به مدال برنز دست یافتند.
- روئینگ تک نفره سبک زنان: نازنین ملایی در فینال A با ثبت زمان ۸:۱۹.۲۸ دقیقه در رده دوم قرار گرفت و به مدال نقره رسید. در این ماده چین صاحب طلا شد و نماینده هنگ‌کنگ به برنز رسید.

- روئینگ تیمی سبک وزن دو نفره مردان: رضا قهرمانی و امیرحسین محمودپور در فینال A روئینگ دو نفره سبک وزن با ثبت زمان ۷:۱۸.۸۰ در رتبه پنجم جای گرفتند. در این بخش ژاپن به مدال طلا، کره به مدال نقره و نمایندگان هند هم به مدال برنز دست یافتند.
- روئینگ تیمی سبک وزن دو نفره زنان: مریم امیدی‌پارسا و نازنین رحمانی با زمان ۷:۴۸.۳۸ بر سکوی دوم آسیا ایستادند و صاحب مدال نقره شدند.

بادبانی: محمد جامی نصب و نیما رهبری

* پنچاک سیلات
وزن ۵۶- کیلوگرم:محمد رحیمی بعد از برد روز گذشته خود برابر حریف نپالی امروز برای صعود به نیمه نهایی برابر سلیم‌اف از ازبکستان قرار گرفت و با پذیرش شکست ۳ بر صفر از دور رقابت‌ها حذف شد.
وزن ۷۰- کیلوگرم: اکبر کیانیان بعد از یک دور استراحت برای صعود به نیمه نهایی برابر حریف مالزیایی قرار گرفت و با شکست ۵ بر صفر از وی از دور رقابت‌ها حذف شد.
وزن ۷۵- کیلوگرم: محسن رنج‌دوست بعد از یک دور استراحت برای صعود به نیمه نهایی برابر حریفی از کشور میزبان یعنی اندونزی قرار گرفت و در حین مسابقه به دلیل ضربه پای رقیب مصدوم شد و نتوانست بازی را ادامه دهد. وی از دور رقابت‌ها حذف شد.
وزن ۵۵- کیلوگرم زنان: زهرا فروغی‌نسب برابر حریفی از سنگاپور قرار گرفت و شکست خورد و نتوانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

* سنگ‌نوردی
الناز رکابی در بخش بولدورینگ به صورت مشترک با نماینده ژاپن به مقام سوم رسید. خسرو هاشم‌زاده نیز دوازدهم شد. مسابقات فردا در بخش لید و سپس در بخش سرعت پیگیری خواهد شد تا در نهایت رتبه ورزشکاران مشخص شود.

 مدال آوران ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا:


* ۱۲ طلا
حسین یزدانی آزادکار وزن ٨٦ کیلوگرم 
علیرضا کریمی آزادکار وزن ٩٧ کیلوگرم 
پرویز هادی آزادکار وزن ١٢٥کیلوگرم 
سعید رجبی تکواندوکار وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم
میرهاشم حسینی تکواندو کاروزن منهای ۶۳ کیلوگرم 
علی گرایی فرنگی کار وزن ۷۷ کیلوگرم
حسین نوری فرنگی کار ۸۷ کیلوگرم
عرفان آهنگریان ووشوکار وزن منهای ۶۰ کیلوگرم
محسن محمد سیفی ووشوکار ورزن منهای ۷۰
رضا علیپور سنگ نوردی
کبدی زنان
*۱۱ نقره 
کوروش بختیار پومسه رو تکواندو 
مرجان سلحشوری پومسه رو تکواندو 
زهرا کیانی  تالو/ ووشو
الهه منصوریان ساندا کار وزن منهای ۵۲ کیلوگرم  ووشو
شهربانومنصوریان ساندکار وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ووشو
فرود ظفری ساندکاروزن منهای ۶۵ کیلوگرم ووشو
تیمی روئینگ سنگین وزن چهارنفره زنان
امیر محمد بخشی  تکواندوکار وزن منهای ۶۸ کیلوگرم
تیمی اسحله سابر شمشیربازی
نازیین ملایی رویینگ یک نفره سبک وزن
تیمی رویینگ سبک وزن دونفره زنان
*۸  برنز
رضا اطری آزادکار وزن ٥٧ کیلوگرم 
فرزان عاشورزاده تکواندو وزن منهای ۵۸ کیلوگرم
علی پاکدامن شمشیر بازاسحله سابر 
مهرداد مردانی فرنگی کار وزن ۶۰ کیلوگرم
محمدگرایی فرنگی کار وزن ۶۷ کیلوگرم
مه لقا جام بزرگ تیرانداز سه وضعیت ۵۰ متر زنان
روئینگ سنگین وزن دونفره زنان
ناهید کیانی تکواندوکار وزن منهای ۴۸ کیلوگرم  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس