کد خبر 886865
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
بهروز نعمتی

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، از جایگزینی شرکت چینی به جای توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش مشرق، بهروز نعمتی، با اشاره به خروج توتال از قرارداد توسعه پروژه فاز 11 پارس جنوبی، گفت: چینی ها جایگزین شرکت توتال فرانسوی توتال در این قراداد کنسرسیوم  شده اند.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، افزود: قرار نیست با خروج توتال از قراداد، پروژه توسعه فاز 11 پارس جنوبی معطل بماند و سایر اعضای کنسرسیوم فعالیت خود را ادامه می دهند.

تاکید بر ضرورت توسعه میادین مشترک

وی با تاکید بر ضرورت توسعه میادین مشترک، ادامه داد: اصلی ترین موضوعی  که در شرایط کنونی باید به آن توجه شود دریافت سهم از میادین مشترک با کشورهای همسایه از جمله قطر و عربستان است که بخش مهمی از میادین نفتی را تشکیل می دهد و باید در این میادین جذب سرمایه گذار صورت گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت باید به استفاده از ظرفیت میادین مشترک بپردازد، یادآور شد: میادین مشترک تجدیدپذیر نیستند و روزگاری ذخایر آنها به پایان خواهد رسید و اگر ایران نتواند سهم خود را از این میادین کسب کند، منابع کشور به هدر رفته است.

ایران در برداشت از میادین مشترک از همسایگان خود عقب است

نعمتی افزود: وزارت نفت از مجموعه های مختلف  داخلی و خارجی با پتانسیل مناسب برای فعالیت در میادین نفتی و گازی استفاده می کند، شرکت های با ظرفیت و دارای تکنولوژی می توانند در این میادین سرمایه گذاری کنند.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید سخت کار و تلاش کرد تا برداشت بیشتری از میادین نفت و گاز کشور صورت گیرد، تصریح کرد: ایران در برداشت از میادین مشترک، چه نفت و چه گاز، از همسایگان خود عقب است  که باید کار مضاعفی در این ارتباط باید انجام شود.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس