کبدی

یکی از روسای فدراسیون های ورزشی ایران به دلیل ورود غیرقانونی به دهکده ورزشکاران با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شد و کار به جاهای باریک کشیده شد اما فعلا به خیر گذشت!

به گزارش مشرق، بعد از محمدامین اسدی بازیکن تیم فوتبال امید که به دلیل برخی مسائل انضباطی منجر به ایجاد حاشیه برای این تیم و کاروان ایران در جریان هجدهمین دوره بازی های آسیایی شد، مسئله آی دی کارت رئیس یکی از فدراسیون ها نیز به هنگام ورود به دهکده ورزشکاران مشکلاتی را موجب شد که حتی پای نیروهای امنیتی و پلیس اندونزی را هم به میان آورد.

ماجرا مربوط به عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی می شود و آی دی کارت غیراصلی که از آن برای ورود به دهکده ورزشکاران استفاده کرده بود. وی که همراه با کبدی کاران عازم جاکارتا شده اما در خارج از دهکده ورزشکاران سکونت دارد، یکی دو روز پیش به اتفاق همراهانش وارد دهکده ورزشکاران شد اما این موضوع واکنش مسئولان امنیتی دهکده را موجب شد. چرا که اورسجی، آی دی کارت ویژه بازی ها را در اختیار نداشت.

در جریان رویدادی مثل بازی های آسیایی که کنترل امنیت در آن از حساسیت بالایی برخوردار است و با وسواس زیادی توسط برگزارکنندگان بازی ها دنبال می شود، در اختیار داشتن آی دی کارت ویژه بازی ها برای ورود به سالن ها و اماکن ورزشی مختلف و به خصوص دهکده ورزشکاران ضروری است. این در حالی است که کارت اورسجی از نظر مسئولان امنیتی دهکده ورزشکاران فاقد اعتبار لازم بود و همین مسئله واکنش آنها را موجب شد. به خصوص اینکه وی همراهانی را کنار خود داشت که ظاهرا از روسای هیئت های استانی کبدی به حساب می آیند.

در پی این موضوع مسئولان کادر سرپرستی کاروان ایران در جریان قرار داده شده و برای رسیدگی به آن اقدام کردند تا به اتخاذ و اجرای تصمیمی مثل خروج از دهکده منجر نشود.

عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی در این رابطه توضیحات لازم را ارائه کرد. وی با بیان اینکه موضوع خیلی خاص و پیچیده نبود، گفت: برای من که رئیس فدراسیون به حساب می آیم و به عنوانی غیر از ورزشکار و مربی راهی جاکارتا شده ام، اصل آی دی کارت در اختیارم قرار نگرفت. منظورم این است که برای من کارت صادر شد اما قرار بر این بود اصلِ آن در همین جاکارتا تحویل شود. همین نداشتن آی دی کارت اصلی بود که باعث ایجاد مشکلات و سوءتفاهم هایی شد.

وی تصریح کرد: دو شب پیش روی آی دی کارت من هولوگرام اصلی زده شد و بدین ترتیب مشکلات ایجاد شده برطرف شد.

رئیس فدراسیون کبدی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا شما به عنوان رئیس فدراسیون بیرون از دهکده و در هتل مستقر هستید؟ خاطرنشان کرد: من به عنوان عضو هیئت ژوری به اینجا آمده ام و به همین دلیل بیرون از دهکده محلی را برای اقامتم تعیین کردند.

«گفته می شود که به خاطر همین مشکلات که پای پلیس را به میان کشیده، احتمال دارد شما پیش از پایان کار کبدی، به ایران بازگردید؟»، اورسجی در پاسخ به این پرسش گفت: قراری به این موضوع نیست. فردا تیم های کبدی ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت دارند و اگر خدا بخواهد تا پایان در کنار تیم های ایران خواهم بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس