پرسپولیس ۰ ـ نفت مسجد سلیمان ۰

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: مادامی که یک هافبک گلساز یا وینگرهای کاربلد در پرسپولیس نباشند ضعف گلزنی وجود دارد.

سرویس ورزش مشرق – تیم فوتبال پرسپولیس در دو دیدار اخیر خود در 180 دقیقه بازی یک گل هم به ثمر نرساند. این در حالی است که تساوی هفته چهارم باعث شد تا پدیده مشهد صدر جدول را از پرسپولیس گرفته و جای این تیم را بگیرد.

فرشاد پیوس در گفت و گو با مشرق، درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و دلایل آمار کم گلزنی این تیم حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

*آقای پیوس چرا پرسپولیس در دو دیدار 90 دقیقه ای نتوانسته به تیم های پایین جدولی گل بزند؟

- قبل از هر چیز این به انگیزه تیم های روبرویی پرسپولیس ربط دارد. هر تیمی روبروی پرسپولیس به میدان می آید انگیزه های زیادی دارد که باعث می شود بازیکنانش دو برابر توان شان را در میدان مسابقه بگذارند.

* دلیل دیگرش چیست؟

- دلیل دیگر این موضوع به جدایی عناصر تهاجمی پرسپولیس ربط پیدا می کند. ما در فصل قبل در این روزها به راحتی به حریفان گل می زدیم و دلیلش این بود که وحید امیری، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان را داشتیم. این سه بازیکن به تنهایی بار تهاجمی خط هافبک و حمله را به دوش می کشیدند و در آن جلو هم بازیکنان گلزنی شان را می کردند. این روزها پرسپولیس از این معضل رنج می برد.

* چطور می توان این نقیصه را جبران کرد؟

- با بازی باز و اجازه دادن به حضور حریف در زمین خودی. وقتی ما توان بازیسازی را در خط هافبک تیم مان نداشته باشیم باید باز، بازی کنیم تا حریف جلو بیاید. باید در هر بازی به سبکی به زمین برویم که تله گذاری کنیم. حریف وقتی روبروی پرسپولیس صف آرایی می کند می داند به راحتی گل می خورد. از این رو در دفاع جمع می شود و نمی گذارد هافبک های پرسپولیس کار کنند.

* با این روش می توان به گل رسید؟

- لااقل بخت ایجاد موقعیت را افزایش می دهیم. وقتی تیم نتوانسته در فصل نقل و انتقالات یارگیری کند و در نقطه مقابل سه، چهار بازیکن خوبش را هم از دست داد باید به راه های مختلف دست بزند تا به نتیجه برسد. صادق محرمی در راست بخشی از این بار تهاجمی را به دوش می کشید که او را هم از دست دادیم. پرسپولیس همین الان هم نفراتی دارد که بتوانند برای تیم گلزنی کنند ولی روش کار درست نیست.

* در بازی با صنعت نفت می توان از این حربه استفاده کرد؟

- قطعا به کار پرسپولیس می آید. صنعت تیمی است که رابطه خوبی با دفاع کردن ندارد. یعنی سبک بازی آبادانی ها هجومی است و شک نکنید که مشکل گلزنی پرسپولیس در این بازی حل می شود. نفتی ها باید آزادانه در میانه زمین پاسکاری کنند تا کم کم فضا برای نفوذ هافبک های پرسپولیس ایجاد شود. پرسپولیس تا این هفته گلی نخورده و این نشان می دهد در فاز دفاعی مشکلی ندارد بنابراین می توان با این روش که ریسک کمی هم دارد به خوبی با تله گذاری حریفان را زمین گیر کرد. وگرنه مادامی که پرسپولیس بخواهد با این عناصر حمله کند خیلی سخت به گل می رسد. سبک بازی وحید امیری یا دیدی که مسلمان و احمدزاده داشتند را هیچ یک از بازیکنانی که امروز در پرسپولیس بازی می کنند، ندارند.

* با این وضعیت مقابل الدحیل چه سبکی باید بازی کرد؟

- واقعا نگران آن بازی هستم. خیلی حیف است که بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس به این برهه خورد. با این همه قطعا برانکو برای آن بازی هم تدابیر خاصی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس