کد خبر 885617
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
پادشاه بحرین

اظهارات پادشاه بحرین مبنی بر حاکمیت آل خلیفه بر قطر از سال ١٧٦٢ سروصدای زیادی به پا کرده است.

به گزارش مشرق، اظهارات پادشاه بحرین در روزنامه اخبار الخلیج بحرین با عنوان " پادشاه مالکیت آل خلیفه بر قطر از سال ١٧٦٢ را تایید می کند" سروصدای زیادی به پا کرد و برخی آن را شدت مواضع تحریک آمیز علیه قطری ها دانستند.

این روزنامه بحرینی در یکی از عناوین صفحه اصلی خود نوشت: ما به همراه خانواده هایمان در شبه جزیره قطر یک ملت واحد هستیم که تاریخ و اصل و نسب مشترکی داریم و تجاوز ١٩٣٧ در الزباره از ذهن ما پاک نخواهد شد.

محمد المختار الشنقیطی استاد اخلاق سیاسی دانشگاه حمد بن خلیفه در قطر در مورد این خبر روزنامه اخبار الخلیج در صفحه توئیتر خود با لحن اعتراض آمیز نوشت: امپراتور بحرین تصمیم داشت قطر را به املاک تاج بحرین که آفتاب در آن غروب نمی کند، ملحق یا وزارت خارجه را موظف کند ان را به کام خود کشیده و تحت قیمومیت دفتر مستعمرات و آن دریاها قرار دهد.

این در حالی است که پادشاه بحرین روز گذشته در دیدار با سران قبیله بزرگ النعیم از نقش گسترده آنان در اخلاص به وطن قدردانی کرد.

وی در این دیدار به وضعیت منطقه الزباره در شمال قطر و حکومت آل خلیفه و حاکمیت آن بر شبه جزیره قطر از سال ١٧٦٢ و نیز بیعت قبایل این منطقه با آل خلیفه برای تاسیس کشوری که تا سراسر شبه جزیره قطر به پایتختی الزباره امتداد می یابد، اشاره کرد.

قطر از نیمه سال ۲۰۱۷ تحت تحریم و محاصره عربستان، امارات، مصر و بحرین قرار گرفته است و از آن زمان مقامات بلند پایه بحرین لحن تندی در قبال قطر داشته اند که تا خائن دانستن حاکمان قطر پیش رفته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس