فیلم/ تحویل سکه های پیش فروش شده به خریداران

با توجه به قیمت فعلی سکه در بازار تهران و بهای پیش‌فروش سکه در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه، پیش‌خریدکنندگان سکه 6 ماهه حدود 6 هزار میلیارد تومان سود کسب می‌کنند.

به گزارش مشرق، از فردا پرداخت 2 میلیون و 600 هزار قطعه سکه‌های پیش فروش قطعی با سررسید 6 ماهه و آغاز می‌شود و این پرداخت‌ها تا آبان ماه ادامه خواهد داشت.

پیش‌خریدکنندگان سکه‌ها در که در اواخر بهمن ماه و اسفند ماه 96 ثبت نام کرده‌اند، سکه را با قیمت یک میلیون و 400 هزار تومان خریداری کرده بودند. با توجه به قیمت فعلی 3 میلیون و 800 هزار تومانی سکه، با این قیمت‌ها خریداران به ازای هر سکه 2 میلیون و 400 هزار تومان سود کسب می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

سکه‌های پیش‌فروش شده روی پیش‌خوان برنامه «مناظره»!

در شهریور ماه 366 هزار قطعه سکه تحویل داده خواهد شد که پیش‌خریدکنندگان به ازای آن یک میلیون و 400 هزار تومان پرداخت کرده‌اند. بنابراین خریداران این سکه‌ها که موعد تحویل آنها شهریور ماه است، در مجموع 878 میلیارد و 400 میلیون تومان سود به دست می‌آورند.

همچنین در مهر ماه یک میلیون و 287 هزار قطعه سکه تحویل می‌شود که قیمت پیش فروش آن یک میلیون و 475 هزار تومان بوده است. بنابراین پیش خرید کنندگان سکه 6 ماهه در فروردین مه امسال، با توجه به قیمت‌های فعلی 2 هزار و 992 میلیارد و 275 میلیون تومان سود کسب می‌کنند.

در آبان ماه هم 907 هزار قطعه سکه تحویل داده می‌شود که بر این اساس، پیش خریدکنندگان سکه در اردیبهشت ماه 97، با فرض قیمت‌های فعلی، سود 2 هزار و 108 میلیارد و 775 میلیون تومانی را به دست خواهند آورد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 13
  • غیر قابل انتشار: 0
  • جعفر قربانی IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
    12 0
    من و همسرم هر دو کارمندیم و حاصل 15 سال پس اندازمان را سکه پیش خرید کردیم، هر چه فکر میکنیم نمی توانیم مفهوم سود!! را در اقتصاد امروز ایران بفهمیم تا جاییکه ما فهمیده ایم اگر شما 100 سکه امروز بفروشید و با پول ان مثلا بتوانید 101 سکه بخرید می گویند شما یک سکه سود کرده اید حالا من از همه ریاضی دانان و صاحبنظرانی که می گویند پیش خریدارها سود کرده اند می پرسم در اقتصادی که ما داریم شما ساعت 10 صبح 100 سکه را میفروشید و فقط بعد از چند ساعت پشیمان می شوید و مثلا ساعت 14 وقتی می خواهید همان 100 سکه را بخرید، حالا علاوه بر ان پول 100 سکه 10 صبح باید چند میلیون تومان دیگر روی ان بگذارید تا فقط بتوانید همان 100 سکه را بخرید؛ ایا شما می توانید حرف از سود کردن بزنید، چرا دایم جار میزنید خریداران پیش خرید سکه حسابی سود کرده اند در حالی که انها در بهترین حالت فقط سرمایه شان را در همان تورم قیمت پیش خرید سکه حفظ کرده اند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس