کد خبر 884573
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
رئیسی نمایه

تولیت آستان قدس رضوی از ورود این نهاد به عرصه فناوری های نوین کشاورزی از جمله تولید و اصلاح بذر خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر چهارشنبه در بازدید از موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه آستان قدس رضوی اظهارکرد: برخی قدرت های جهانی تلاش می کنند  با انحصاری کردن فناوری هایی نظیر اصلاح بذر، سلطه اقتصادی خود بر سایر کشورها را تداوم بخشند و به همین دلیل وظیفه نهاد ها و دستگاه های مختلف شکستن این انحصار بوده تا در آینده کشور محتاج به بیگانه نباشد. 

وی یکی از سیاست های مهم آستان قدس رضوی را ورود به پروژه های ارتقای فناوری های نوین در حوزه کشاورزی از جمله اصلاح بذر عنوان کرد. 

رئیسی بیان کرد:جهاد امروز، جهاد اقتصادی و مجاهدت در عرصه تولید و اشتغال و تلاش برای کاهش وابستگی به بیگانگان است. 

وی افزود: ظرفیت های عظیم ایران اسلامی ازجمله سرمایه های مادی و انسانی به گونه ای است که به رغم همه فشارهای دشمنان، بن بستی در عرصه های مختلف اقتصادی وجود ندارد. 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد:همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند هیچ مشکلی در کشور نیست که راه حل نداشته باشد و اگر ما راهبردهای درستی در پیش بگیریم، هم می توانیم وابستگی خود به خارج را کاهش دهیم و هم سهم مناسبی از بازار و منطقه را در اختیار گیریم. 

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک فناوری های نوین کشاورزی در جهت استقلال و خود کفایی کشور گفت: تنوع اقلیمی ایران به گونه ای است که اگر بتوانیم علاوه بر ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی، حلقه تولید ، توزیع و تجارت این محصولات را به خوبی تکمیل کنیم، می توانیم به نقطه برتر برسیم و بازار منطقه را از آن خود کنیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس