کد خبر 883621
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
اعدام

قاضی دادسرای جنایی تهران برای پسر جوانی که با پرسه زدن در شهر زنان و دختران جوان را به‌عنوان مسافر سوار می‌کرد و آن‌ها را با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، درخواست مجازات افسادفی‌الارض کرد.

به گزارش مشرق، قاضی دادسرای جنایی تهران برای پسر جوانی که با پرسه زدن در شهر زنان و دختران جوان را به‌عنوان مسافر سوار خودروی خود می‌کرد و آن‌ها را با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، درخواست مجازات افسادفی‌الارض کرد.

متهم با این شیوه دست‌کم ۱۴ نفر را آزار داده و قرار است به‌زودی در دادگاه انقلاب به اتهام مفسدفی‌الارض محاکمه شود. اواخر دی ماه سال گذشته چند دختر و زن جوان به کلانتری قلهک رفتند و از جوانی به اتهام آزار و اذیت شکایت کردند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات دستگیری عامل تعرض به پسر بچه ۸ ساله

"DNA" باعث رسوایی راننده شیطان صفت شد

یکی از آن‌ها دختر جوانی بود که به خاطر حادثه‌ای که برایش اتفاق افتاده بود دچار مشکلات روحی شده بود. او گفت: به‌عنوان مسافر سوار خودروی متهم شدم. اما چند لحظه بعد او برایم چاقو کشید و با تهدید من را مورد آزار و اذیت قرار داد. آن روز من روزه بودم و به او التماس کردم که رهایم کند، اما فایده‌ای نداشت و او بی‌توجه به گریه‌هایم نقشه‌اش را عملی کرد.

شاکیان دیگر ۲ خواهر جوان بودند که برای آن‌ها نیز حادثه هولناکی اتفاق افتاده بود. یکی از آن‌ها گفت: من و خواهرم سوار بر خودروی بی‌ام و مان از طریق پارکینگ وارد خانه شدیم، اما هنوز در بسته نشده بود که مرد جوان سوار ماشین شد و چاقویی که داشت را زیر گلویم گذاشت. او می‌خواست همانجا هر دو نفرمان را آزار دهد، اما من گفتم به خواهرم کاری نداشته باش. او خواهرم را پیاده و من را مجبور کرد رانندگی کنم. او من را با تهدید از خانه بیرون برد و حدود یک ساعت در یکی از خیابان‌های خلوت در ماشین آزار داد و رهایم کرد.

درحالی‌که تعداد شاکیان روزبه‌روز در حال افزایش بود، تیم ویژه‌ای با دستور قاضی رضوانی بازپرس دادسرای جنایی تهران برای دستگیری این متهم تشکیل شد. همه شاکیان مشخصات ظاهری یکسانی از متهم اعلام کرده بودند، اما شواهد نشان می‌داد متهم از ۳ خودروی پراید مشکی، پژو ۴۰۵ و پژو پارس استفاده می‌کند. او هم در روز و هم در تاریکی هوا طعمه‌هایش را به دام می‌انداخت، اما همه این حوادث تلخ در محدوده قلهک اتفاق افتاده بود.

با جمع‌بندی اطلاعاتی که از متهم وجود داشت مأموران مکان‌هایی را که ممکن بود متهم در آنجا دیده شود تحت نظر گرفتند تا اینکه خردادماه امسال مأموران کلانتری قلهک متهم را سوار بر خودروی پراید سرقتی شناسایی کرده و هنگامی که او قصد داشت با پای پیاده فرار Escape کند، مأمور تجسس دست به اسلحه برد و با شلیک ۲ گلوله متهم را زمینگیر کرد.

متهم ۳۰ ساله امید نام دارد و معتاد به شیشه است. او انگیزه‌اش را نفرت از زنان دانست و گفت: دلش می‌خواست از آن‌ها انتقام بگیرد. وی گفت: دختر موردعلاقه‌ام که قرار بود با او ازدواج کنم به من خیانت Cheat کرد و به سراغ صمیمی‌ترین دوستم رفت. همین شد که از همه زنان متنفر شدم.

وی گفت: من در خانواده مرفهی بزرگ شدم، اما از وقتی معتاد شدم افتادم در کار خلاف و پیش از این ۳ بار به اتهام سرقت خودرو دستگیر شدم. پس از آزادی با دسته کلیدی که داشتم خودروها را سرقت کرده و به سراغ زنان و دختران می‌رفتم تا پس از آزار و اذیت آن‌ها اموال‌شان را سرقت کنم.

با انجام تحقیقات توسط بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران، مشخص شد که امید ۳۱ زن و دختر را به دام انداخته و ۱۴ نفر از آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده است. ضمن اینکه او در تحقیقات به سرقت ۱۶ خودرو اقرار کرد و به همین دلیل قاضی جنایی برای متهم درخواست مجازات مفسد فی‌الارض کرد و دادیار اظهارنظر این درخواست را پذیرفت. به این ترتیب کیفرخواست در پرونده صادرشده و قسمتی از پرونده که مربوط به رسیدگی به اتهام افساد فی‌الارض متهم است به دادگاه انقلاب و بخش دیگر پرونده که رسیدگی به اتهام آدم‌ربایی و سرقت است به دادگاه کیفری فرستاده خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 1
 • علوی IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  77 72
  (آن روز من روزه بودم و به او التماس کردم که رهایم کند، اما فایده‌ای نداشت و او بی‌توجه به گریه‌هایم نقشه‌اش را عملی کرد.) خیلی وحشیانه بود.....
 • Mohamnad IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  61 13
  چقدر بغضم گرفت موقع خواندن آن قسمت روزه دار... متاسفم.. کسانی مثل پدر من سلامتی خود را در جبهه های هشت سال دفاع مقدس در راه میهن و ناموس فدای ایران اسلامی و مردمان نیک سرشت این مملکت کردن و چندین سال هست ک با نداشتن دو پا و قطع نخاع بودن همچنان مشتاق جان دادن در راه رهبر عزیز و ایران بزرگ هستند... واقعا جای تاسف داره همچین آشغال ها و زباله هایی به دنیا می آیند و آرامش زنان و دختران ک همه جای خواهر و مادرمان هستند را سلب میکنند.... مجازات همچین انسان هایی سوزاندن در کوره ذوب اهن می باشد در حضور مردم تا درس عبرت شود... خدا کمکان کند...
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  51 1
  خدا یا تواین حیوانات را مجازات کن یک اعدام که مجازاتی نیست
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  32 1
  خدا یا تواین حیوانات را مجازات کن یک اعدام که مجازاتی نیست
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  47 26
  دخترایی هم ک بد میپوشنو میگردن هیچ جرمی ندارنو باز به مخ زنیشون ادامه بدن تا مذکری رو بپای چوبه دار بفرستن
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  44 33
  عجب دختری که شب سوار پارس و ۴۰۵ میشود و به ناگاه به او تجاوز میشود ،خانمی که میخوای زرنگ بازی در بیاری و ادعات میشه ،میخوای مرسی سوار بشی و حالا دوهزار تومن کرایه ندی ،یا میخوای تو خیابان یه دور بزنی و برات آهنگ بزارن و لایی بکشن تا کیف کنی ،این عاقبت این رفتار کثیف خودت هست ...
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  28 8
  اگه هرکدوم از این دختر خانم حداقل یک اسپری فلفل داشتن شاید اینطور نمیشد
 • خودم .. ! IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  12 3
  این سگ هآی وحشیِ بی شرف کِ رآست رآست روی دو پآ رآه می رن و جنآیت می کنن بآید مث سگ #کشت ! حیوآنآتِ درنده ی خوی دو پآ
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  6 4
  فرار Escape کند??!!
 • علی IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  13 0
  خانمها تورو خدا سوار ماشینهای شخصی نشین .
 • ناشناس IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  19 2
  اعدام
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  17 4
  چرا معادل انگلیسی کلمات را در کنار آنها می‌نویسید؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس