کد خبر 883160
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
شهرام ناظری

ناظری می‌گوید: استادیوم صدهزار نفری آزادی را در اختیار ما بگذارند تا با همراهی گروه‌های موسیقی دیگر، شب‌های متعددی به شکل رایگان برای مردم کنسرت برگزار کنیم.

به گزارش مشرق؛ شهرام ناظری پیشنهاد می‌دهد «استادیوم صد هزار نفری آزادی را در اختیار ما بگذارند تا با همراهی گروه‌های موسیقی دیگر، شب‌های متعددی به شکل رایگان برای مردم کنسرت برگزار کنیم.»

این استاد آواز ایرانی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره اجرای کنسرت خیابانی می‌گوید: اگر این موضوع برای سرپوش نهادن بر مشکلات دیگر نباشد و اگر به شکل جدی مجوز بدهند، با وجود اینکه دورنمای چندان درستی از اجرای کنسرت خیابانی ندارم، بدون شرط چنین کنسرتی را برگزار می‌کنم.

درباره کنسرت رایگان بیشتر بخوانید:

آیا شورای شهر به دنبال مقاصد سیاسی و شجریان به دنبال منافع مالی از «کنسرت خیابانی» است؟

پیشنهادهایی برای برگزاری «کنسرت رایگان» همایون شجریان

پرواز همای: برخی به خاطر منافع‌شان کنسرت‌ها را لغو کردند

کنسرت رایگان؛ واقعیت یا پوپولیسم؟!

او با تاکید ادامه می‌دهد: البته امیدوار هستم برای این کار مدام ما را در رفت ‌و آمد قرار ندهند تا وارد ماه محرم شویم و دیگر نتوانیم اجرایی داشته باشیم.

ناظری با بیان اینکه پیشنهاد دیگری نیز در این زمینه دارد، می‌گوید: استادیوم صدهزار نفری آزادی را در اختیار ما بگذارند تا با همراهی گروه‌های موسیقی دیگر، شب‌های متعددی به شکل رایگان برای مردم کنسرت برگزار کنیم.

همایون شجریان اولین خواننده‌ای بود که اعلام کرد در صورتی که مشکل مجوز وجود نداشته باشد بدون هیچ انتفاعی اقدام به برگزاری کنسرت خیابانی می‌کند.

تصمیم شجریان با استقبال خانه موسیقی، شورای شهر و شهرداری تهران روبرو شد. دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز با انتشار متنی، تاکید کرد که برای صدور سریع مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از مردم همکاری می‌کند. در ادامه چند خواننده دیگر نیز برای اجرای کنسرت رایگان خیابانی اعلام آمادگی کردند.

همزمان با این پیشنهادات، منتقدان ایراداتی را به این طرح وارد دانستند. مهمترین ایراد برگزاری کنسرت خیابانی، فراهم نبودن زیرساخت‌های اماکن عمومی برای رویدادی چون کنسرت است که تجهیزات فنی خاص خود را می‌طلبد. این در حالی است که پیشنهاد برگزاری کنسرت رایگان برای اولین بار در رسانه‌ها و در واکنش به خبر لغو کنسرت-نمایش «سی» همایون شجریان مطرح شد.
برگزاری کنسرت رایگان در همان مکان هایی که پیش از این بلیط فروشی می‌شد و گاه رقم های نجومی هم در بازار سیاه شکل می‌گرفت، پیشنهادی عملی است و در عین حال شان و کرامت انسانی شهروندان نیز حفظ خواهد؛ گرچه جایی چون ورزشگاه و امثال آن نیز در صورت تجهیز، می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس