محسن چاوشی

ناآگاه‌ترین مدیر فرهنگی در این کشور می‌داند که محسن چاوشی حتی زمانی‌ هم که بدون مجوز فعالیت می‌کرد، ترانه‌هایش نیاز به مجوز نداشت.

سرویس فرهنگ و هنر مشرقمحسن چاوشی تنها خواننده‌ای است که حین انتخابات  1396 در حمایت از حسن روحانی «بیست هزار آرزو» را  به صورت اختصاصی به وی تقدیم کرد. او تنها خواننده‌ای در جریان رسمی موسیقی است که در طول 40 سال اخیر  از کاندیدایی انتخاباتی حمایت کرده است و خواننده‌ای را در فضای رسمی موسیقی نمی‌توان سراغ گرفت که به صورت خاص، ترانه‌ای را به صورت اختصاصی برای یکی از نامزدهای انتخاباتی تهیه و تولید کرده باشد.

 اما یکسال و 4 ماه از تقدیم این ترانه و پیروزی حسن روحانی در انتخابات نمی‌گذرد که اخباری در فضای مجازی منتشر شده که  دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد در اعطای مجوز به آخرین آلبوم این خواننده تعلل می‌کند و  در روزهایی آتی اعلام نظر این خواننده اخبار مذکور را تصدیق می‌کند. با این حساب باید محسن چاوشی را به لیست بلند بالای سلبریتی‌های حامی حسن روحانی  افزود که از سوی دولت مستقر لطمه حرفه‌ای می‌بینند.

بیشتر بخوانید:

صوت/ ترانه‌ای که چاوشی برای امیرالمومنین(ع) خواند + دانلود

چاوشی با سایر سلبریتی‌ها چه تفاوتی دارد؟

چاوشی یک تفاوت اساسی با سایر سلبریتی‌های حامیان حسن روحانی دارد. شاید حمایت بازیگران سرشناس سینما، از کاندیدایی مثل حسن روحانی جنبه شوء  و ژست سیاسی داشته و تبلیغ بازیگرانی نظیر الهام پاوه نژاد، لیلی رشیدی، باران کوثری، لادن مستوفی، نیوشا ضیغمی، حمید فرخ نژاد و سایر بازیگران درجه چندم سینما تاثیری در سرنوشت انتخابات نداشته باشد، اما تاثیر محسن چاوشی در حمایت سیاسی از یک کاندیدا انتخاباتی به اندازه وزن تمامی اهالی سینما ارزش سیاسی دارد.

ضمن اینکه بازیگران درجه دوم سینما کنش فراگیری را برای تاثیر گذاری و هدایت افکار عمومی ندارند، اما محسن چاوشی یک ترانه بسیار دشوار را برای حمایت از کاندیدای انتخاباتی‌اش ساخت. اهالی موسیقی می‌دانند ترکیب اشعار مولانا و ساخت ملودی و تنظیم در موسیقی پاپ امری بسیار دشوار است که چاوشی برای حمایت سیاسی خود در انتخابات از کاندیدای پیروز آنرا انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

نماهنگ/ نفرین به جنگ با صدای چاوشی

دولت روحانی دستمزد چاوشی را چگونه پرداخت کرد؟! 

ماجرای مواجهه دفتر موسیقی وزارت ارشاد با محسن چاوشی از زمانی علنی شد که این خواننده پاپ  در صفحه شخصی‌اش نوشت:

با سلام؛

در ابتدای فعالیتم بعد از شش سال تلاش برای دریافت مجوز و فعالیت به صورت رسمی در چهارچوب معیّن همیشه تلاش کرده‌ام در اصول و قوانین حالا یا موافق یا بعضا مخالف سلایق شخصی‌ام‌ جهت احترام قدم بردارم اما حالا...

من از مفصل این نکته مجملی گفتم

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

نظر به پیگیری های مکرر تهیه کننده و مدیر اجرایی آلبوم “ابراهیم” تا این لحظه موفق به دریافت مجوزات از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نشدیم.با توجه به وقفه طولانی مدت و احترام به مخاطبینم و جهت دل گرمی این روزهای سخت به اتفاق تهیه کننده تصمیم به انتشار آلبوم در مرداد ماه گرفتیم.بدیهی است که تا تاریخ ۲۰ مرداد ماه مثل ۹ ماه پیش منتظر میمانیم در غیر این‌صورت با احترام تقدیم خواهد شد.شایان ذکر است آلبوم دارای کپی رایت بین المللی است و قوانین حق و حقوق مولفین و مصنفین رعایت خواهد شد.

من غریبم و غریب را کاروانسرا لایق است.......

ابوالفضل صادقی نژاد:  اگر ۹۰ ماه هم بگذرد به آلبوم ابراهیم مجوز نخواهیم داد

پس از انتشار این متن ابوالفضل صادقی نژاد مدیر شورای ارزشیابی و نظارت دفتر موسیقی وزارت ارشاد به اعتراض محسن چاوشی به خبرگزاری مهر گفت : پنج قطعه اصلاحیه خورده است و پس از ثبت آلبوم "ابراهیم" ما طبق روال اداری و قانونی روز ۱۸ مرداد ماه این آثار را به شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی ارسال کردیم که پس از بررسی ۲ قطعه تایید و پنج قطعه نیز اصلاحیه خورد. تاکنون هیچ اقدامی برای اصلاحیه موارد یاد شده انجام نگرفته بنابراین اگر ۹۰ ماه هم این موضوع از سوی موسسه تولیدکننده آلبوم راکد بماند، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزی به این آلبوم نمی دهد زیرا پرونده هنوز به طور کامل تایید نشده است.

 ناآگاه‌ترین مدیر فرهنگی در این کشور می‌داند که محسن چاوشی حتی زمانی‌ هم که بدون مجوز فعالیت می‌کرد، ترانه‌هایش نیاز به مجوز نداشت. چاوشی در کنار محسن یگانه و رضا صادقی از جمله‌ خوانندگان اثبات شده‌ای هستند که نباید بحث نظارت بروی تولیداتشان متمرکز شود.کما اینکه ابراهیم حاتمی‌کیا هیچگاه فیلمنامه‌اش را برای تصویب به وزارت ارشاد ارسال نمی‌کند. هر کدام از این سه خواننده کارنامه بسیار شفاف و روشنی دارند که با مرور فعالیت‌هایش پیشین آنان درخواهیم یافت که  در یک چارچوب معین اخلاقی – اجتماعی فعالیت‌هایش را ادامه می‌دهند و مجوزهای دفتر موسیقی صرفا اهرم‌هایی برای نخواندن آوازخوانانی است که با هیچ کدام از هفت تهیه‌کننده مشهور موسیقی قرار داد ندارند.

برای اثبات آنچه به عنوان یک ادعا مطرح محمد بابایی خواننده رسمی سازمان صدا و سیما از پشت پرده موسیقی پرده در یک گفت‌و گوی جنجالی پرده برداشت. بابایی در آن مصاحبه گفت:"یک شعر سالم را می‌برم بارها این شعر ممیزی می‌خورد، یک آهنگی را می برم بارها رد می‌شود، می‌گویند ریتمش خیلی تند است بعد می‌بینم دوستان دیگری که با این شرکت‌ها (تهیه‌کنندگان خاص) دارند کار می‌کنند کارهایی را می‌برند و مجوز می‌گیرند که اصطلاحا زهرش خیلی بیشتر است و شعر خیلی مورد دارتر (اصطلاحا)؛ ولی می بیند که سریع مجوز را گرفت. این سوال پیش می آید که وضعیت اخذ مجوز چگونه است؟ مثلا من برای گرفتن مجوز یک آلبوم یک سال می روم و می آیم. منی که تا حالا یک کلیپ ماهواره ای ندادم، اما خواننده‌ای که سالها با شبکه های مختلف ماهواره ای دارد کار می‌کند و کلیپ هایش را همه دیده‌اند، یک شبه مجوز آلبومش را می‌گیرد،  یک شبه با فلان شرکت قرارداد می‌بندد و یک شبه هم کنسرت برگزار می‌کند."

بیشتر بخوانید:

ترانه‌ای که محسن‌چاوشی برای سلطان ایران خواند

تعریف تدبیر و امید: در سیاست خارجی،شکست خورده، در اقتصاد ورشکسته و در فرهنگ سرشکسته!

بررسی چند آلبوم اخیر چاوشی نشان می‌دهد مسیر اخیر فعالیت‌های این خواننده، مثل اغلب همکارانش تمرکز بروی ارائه قطعات عاشقانه کلیشه‌ای نیست. او مسیر نوینی را طی می‌کند و حذف او توسط دفتر موسیقی با استناد به اشاره محمد بابایی طبیعی است. در واقع اخذ مجوز از سوی دفتر موسیقی به قطعات متفاوت چاوشی طبیعی است. قطعات متفاوت و موسیقی فاخر 90 ساله دیگر هم مجوز نخواهد گرفت و این همان دفتر موسیقی است که نسل اول موسیقی پاپ را به دلیل تولید موسیقی فاخر حذف کرد.

فراموش نکنیم این همان دفتر موسیقی است که مستقل از هر قضاوت سیاسی، به حامد زمانی هیچگاه مجوز نداده است، این همان دفتر موسیقی است که اشعار خواننده‌ای مثل فرمان فتحعلیان که به صورت کاملا مشخصی در مورد مولای متقیان چندین قطعه را ساخت، مجوز نمی‌دهد و این همان دفتر موسیقی است که نسل سلامت اول موسیقی پاپ را با همین ترفندهای خاص و ویژه حذف کرد.

حذف محسن چاوشی از جریان رسمی موسیقی کاملا طبیعی است او غلام حلقه به گوش اژدهای هفت سر موسیقی ایران نیست. شش و هشت‌های کلیشه‌ای مرسوم را که خیلی سریع مجوز می‌گیرند را نمی‌خواند و نوکر مافیای کنسرت‌گذار موسیقی نیست. در این چنین شرایطی دولت روحانی که در سیاست خارجی شکست خورده، در مدیریت اقتصاد ناتوان است، با چنین رفتارهایی از سوی مدیرانش در حوزه فرهنگ، موسیقی فاخر را پشت دروازه های مجوز نگاه می‌دارد تا در عرصه فرهنگ هم سرشکسته باشد و هنرمندان حامی‌اش، پشیمان و دلشکسته.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 46
 • در انتظار بررسی: 9
 • غیر قابل انتشار: 4
 • صرفا جهت اطلاع IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  من عاشق محسنم چون عاشق اهل بیته ولی اومد از حسن حمایت کرد دل ما رو چرکین کرد
  • حسین PL ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   37 9
   به نظرم باید از طریق سازمانهای هنری انقلابی مثل اوج حمایت بشه در حال حاضر نیروهای انقلابی داند جور کم کاریها و تخریبهای سازمانهای دولتی را میکشند.
  • راستین IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   41 79
   بنظر شما اگه طرف روحانی و نمی گرفت و طرف رئیسی را گرفته بود الان وضع مملکت بهتربود وشما دل چرکین نبودی؟
  • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   14 1
   الحمدلله که رئیسی رئیس جمهور نشد و روسیاهی برای روحانی موند
  • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   20 0
   نه دولت روحانی خوبه یکی از خوبیاش هم اینه که پیادهرو هارو دیوار نکشیده
  • امین ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
   15 0
   جناب راستین ، خودتو به اون راه نزن، فعلاً که وضعیت مملکت حتی از دوران رییس جمهور اسبق هم بدتر است، همان دروغ هایی که در مورد روی کارآمدن رییسی مطرح می کردید و کلی مردم را می ترساندید ، در دنیای واقعیت در دوران رییس جمهور محبوبتان شکل گرفته است، با وجود اینکه حقیقت برملا شده، باز هم دست از توهم بر نمی دارید؟!!!!! ای کاش وقاحت و پررویی امثال شما حد و مرزی داشت.
  • IR ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
   5 0
   کسی که به دیوار کسی غیر از خدا تکیه کند همین است من به دیوار خدا تکیه نمودم نه به دیوار تو تکیه نمودم
 • ایرانی IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  88 5
  والله بعضی از آهنگ ها آنسوی آب بهتر از مطربی های دارای مجوز داخلی هستند. وقتی هزارپا میشه فیلم و بهنام بانی میشه خواننده پاپ (که سراسر آبگوشتیه) دیگه باید فاتحه فیلم و موسیقی را خوند. ببینید حامی چرا کم کار شده؟ خوانندگان پاپ فاخر کجان؟ چه بر سر ترانه با شعر فاخر اومده؟
 • محک IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  محسن جان کم چاپلوسی روحانی راکردی !اینم دستمزدت
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  52 3
  وقتی نیت قربتا الی لله یاشه نیازی بگفتن علی برکت الله نداره
 • امین IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  49 1
  این آقای محسن چاوشی حتی یکبار توی تلویزیون دیده نشد تو رادیو حرف نزد تو برنامه های خارجی شرکت نکرد تو هیچ کنسرتی برنامه نذاشت من حتی تو هیچ مسابقه ای ایشون رو ندیدم .. اکثر شعرهاش سنگین و معناداره ... دل آدم واسش میسوزه.. اگه بخوای به کسی باج ندادی به هیچ جا نمی رسی.. راستی این آقای صادقی نژاد خودش چیکاره هست موسیقی دانه .. من احساس میکنم اینا از روی قصد دارن کاری می کنن که این بره خارج بعد بگن ایران جای زندگی کردن نیست
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  53 18
  سلبریتی آخرش یعنی تفاله همین
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  41 7
  آدم هر چی بکاره همونو می برره روحانی کاشت ، روحانی هم درو کن
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  21 26
  فقط اعدام و راه اندازی جوخه های ترور راهکار حل مشکل است/ سلبریتی
  • مجید IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   34 7
   دهن نجست رو ببند....مردک وهابی جیره خوار....جوخه های ترور به در همون ریاض می خوره که ازش کامنت می دی
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  18 39
  بازیگرهای زن شوهر میخواهند و بازیگرهای نر هم زن میخواهند و بدین صورت همه مشکلات حل خواهد شد
  • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   26 6
   نمیدونم چرا فکر میکنی همه مثل خودت حیوون هستن
 • FR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  49 16
  همه چیز در این سالها ی سبز وبنفش به ابتذذذذذذذذال کشیده شده است.
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  12 4
  خخخخخخخخخخخ
 • سعید IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  27 11
  خوبت شد تا تو باشی از این ها نکنی اوسکل
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  16 2
  چاووشی با چهارتا از این ژن های خوب مرتبط با ارشاد برای کنسرت و غیره قرارداد ببنده، ایشالا روال میشه.
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  19 3
  من واقعا موسیقی و شعرهای چاووشی رو می پسندم. نگران اینم که دفتر موسیقی با این وضعیت دنبال بیرون کردن خواننده های سالم و دلبسته به اهل بیت باشه. و پرو بال دادن به اینهایی که حیفه اسم خواننده روشون بگذارن
 • .... IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  35 11
  کجایی چاوشی کجایی چاپلوسی دقیقا کجایی عزیزم کجایی
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  40 6
  امثال شما هنرمندان و سلبریتی های بی سواد چرا از روحانی حمایت کردید و با حمایت خود مردم را به نابودی کشاندید ایا در وجدان خود آسوده هستید حالا مجوز بگیرید یا نگیرید ایا به قیمت این همه بدبختی برای مردم؟!
  • راستین IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   20 39
   خودت به کی رای دادی یه جوری صحبت میکنی انگار اگر به روحانی رای نمیداد رقیب مقابلش نلسون ماندلا بوده
  • حمید ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
   13 1
   جناب راستین ، با بازی با کلمات نمی توانی عملکرد به شدت ضعیف دولت محبوبت را ماله کشی کنی، پس بهتر است ببندی، کسی که هنوز فرصت عرض اندام در مقام ریاست جمهوری پیدا نکرده است ( جناب رییسی) را چطور به خودت اجازه می دهی ، در مورد عملکرد احتمالی اش قضاوت کنی؟!!!!! از کجا می دانی رییسی نمی توانست رییس جمهور خوبی باشد؟!!!! چه استدلالی برای این ادعای مضحک خودت داری؟!!!!
 • موسوی IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  23 5
  اقای چاوشی از ماست که بر ماست و خودم کردم که لعنت بر خودم باد. برای کسی رای جمع کردید که فقط میخواست بار دوم هم رییس جمهور شود و بی خیال همه است.
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  21 3
  حتما اخرش میگن اقا نذاشتند البومش پخش بشه
 • sadegh IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  27 6
  لابد مجوز نگرفتن خواننده حامی حسن روحانی هم مقصرش قالیباف و رئیسی هستند!!! مردم رو از سایه جنگ و افزایش قیمت دلار و گرونی می ترسوندید آخرش چی شد حتما همین آقا م.چ یه هفته دیگه میاد میگه آقا من اصلا این قطعه رو برا روحانی نخوندم رای حرام هیچ وقت عاقبت خوبی نداره
 • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  18 1
  و خلق الجان من مارج من نار (15رحمن)
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  10 2
  هر که ز غوغا وز سر سودا ، سر کشد این جا سر ببریدش ! اینو همین آقا میخوند
  • محمود IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   1 3
   اخه تو چه میدونی شعر یعنی چی؟لیاقتت امثال بهنام بانی هست .برو بچه جون
 • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  37 50
  مشرق از تتلو بگو محسن چاووشی برای شما زیادی بزرگ هست
  • IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   47 21
   لطفا ببند
  • GB ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   1 0
   قرار ه علیه شون افشاگری کنه :))))
  • IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   15 0
   از گروه خواننده سوسن خانوم حامی حسن روحانی بگیم چطوره یا از ساسی مانکن حامی کروبی
  • AE ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   1 7
   آره از تتلو بگو محبوب قالیباف جونتون.
  • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
   6 0
   بزرگ خداست ولا غیر این شمایید که از خواننده و بازیگرو ... بت میسازید پس به پرستش بت هاتون بپردازید!
  • IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
   7 2
   درد و بلای تتلو بخوره تو سر تمام سلبریتی های بی سواد و خائن به ملت
 • قطره IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  1 0
  با سلام به همه بزرگواران. میخواستم بگم ما باید موضع گیری سیاسی افراد حالا چه سلبریتی چه غیر سلبریتی رو از اعتقادات شخصی و مذهبی شون جدا کنیم و اینکه اگه کسی از فردی تو انتخابات حمایت میکنه اونم تو چارچوب نظام نباید کل عقاید و افکارش رو زیر سؤال برد. من هم با حمایت سیاسی چاوشی از روحانی موافق نیستم ولی ایشون هم در چارچوب نظام اسلامی یه نظری داشته که ارائه کرده هر چند که از نظر من و کسانی مثل من اشتباهه ولی این نباید منتج به این بشه که ما آثار ارزشمند و در چارچوب این خواننده ی محبوب رو بذاریم کنار و کلا کنارش بذاریم بلکه باید با حمایت و روشنگری ایشون و سلبریتی هائی شبیه او اونها رو از این مسیر اشتباهی که رفتند آگاه کنیم. با بد و بیراه و تیکه انداختن راه به جائی نمی بریم که هیچ ممکنه اونها رو از خودمون هم برونیم. باید «أشداء علی الکفار و رحماء بینهم» رو اینجاها اجرا کرد تا به موندن داخل کشور و ادامه فعالیت دلگرم بشند. پوزش از پرگوئی.یاحق.
 • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  6 3
  چاووشی وقتی شنید که گفته شد آقای رییسی اگرهنرمندمیخوای تابرات بفرستیم بایدمیفهمید بی احترامی هاادامه خواهدیافت . این ارشاد اگرگوگوش زنده است مجوزمیده چاووشی که براش احترام قائلم دولت بعد !!
 • GB ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  1 2
  یادآر تتلو را :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • محسن IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  7 0
  من از طرفدارای چاووشی هستم تو انتخابات هم به رئیسی رای دادم . اینو در نظر بگیرین که چاووشی هم مثل خیلیای دیگه تو انتخابات درگیر موجی شد که روحانی ضد رئیسی راه انداخت و ترسی که بین مردم انداختن متاسقانه مشکل سواد سیاسی کم مردم هست که این موضوع تو انتخابات خودشو نشون میده .
 • کماله IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  0 2
  اگر حسن نبود اعلان نه توبودی و نه چاووشی ها من یک کار گر ساده هستم از من بشنوی از روی عقل ومنطق قضاوت کن . اگر بعضی ها مثل شما ها نبوند ابران و ایرانی ها بهتر از اینا را به خودش میدیدند . این را هم بدون با رای اکثریت ها پیروز میدان شده به زور هم که شده باید در خودت جا بدی که حسن رئیس جمهور تو و امثال شما هاست .
 • سعید ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  21 1
  خطاب به 16:50، زمانی همین تتلو خواننده محبوب فتنه گران 88 بود، چون در حمایت از فتنه خوانده بود، وقتی توبه کرد و یک دیدار کوتاه با جناب رییسی داشت، یهویی دشمنش شدید!!!!! و حالا هم مدام متلک پرانی می کنید، با خودتون چند چند هستید؟!!!!!، اگر چاووشی را مال خودتان می دانید و می گویید مشرق نیوز در موردش صحبت نکند، پس چرا دولت محبوبتان ، به این هنرمند محبوب مجوز نمی دهد و مدام به او بی احترامی می کند؟!!!!!
 • حسین IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
  1 2
  تاجیک هم سال 88 در حمایت از یکی از کاندیداها ترانه فلات سربلند رو خوند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس