اسلام هراسی

فعالان ضد مسلمان در آمریکا دهه گذشته از طریق شبکه‌های سازمان یافته خود شامل نشریات و وب‎سایت‎ها، دروغ‌هایی مبتنی بر مدارک جعلی‌ منتشر کردند.

به گزارش مشرق، پایگاه لوبلاگ در گزارشی نوشته است که فعالان ضد مسلمان در آمریکا دهه گذشته از طریق شبکه‌های سازمان یافته خود شامل نشریات و وب سایت ها، دروغ‌هایی مبتنی بر مدارک جعلی‌ منتشر کردند.

زمینه اصلی این دروغ‌ها که به مردم آمریکا گفته می‌شود این است که اسلام به طور ذاتی خطرناک است و مسلمانان آمریکایی حتی اگر اعتقادات دینی افراطی یا اقدامات خشونت آمیز نداشته باشند، باز هم تهدیدی برای امنیت ملی هستند. برای حمایت از نتیجه گیری‌ خود نیز ماشین تبلیغاتی اسلام هراسی به طور مستمر اظهارات زیر را تکرار می‌کنند.
بیشتر بخوانید:

نخست، مسلمانان آمریکا در این کشور مشغول جهاد شهری یعنی تلاش بلندمدت و فراگیر برای نفوذ به سیستم حقوقی آمریکا و دیگر نهادهای دولتی و اسلامی کردن قوانین این کشور هستند. این اظهارنظر مدعی است که سازمان‌های آمریکایی مسلمان توسط گروه‎های بین المللی به شکلی مخفیانه کنترل می‌شوند. در حقیقت کوچکترین مدرکی دال بر کنترل تفکری خاص یا هر نیروی مخفی دیگر بر گروه مسلمانان آمریکایی وجود ندارد.

دوم، اسلام هراسان مکررا به جمله "از بین بردن تمدن غربی از درون" بر مبنای اعتقاد مسلمانان به " پیروزی دین اسلام بر دیگر ادیان" اشاره می‌کنند. اما هرگز مدارکی از این که نابودی تمدن غربی توسط مسلمانان چه زمانی یا چگونه تحقق می‌یابد، ارائه نمی‌کنند. در حالی که این عبارات مانند دیدگاه انجیل است و پیروزی را تنها از طریق برتری در جنبه‌های مختلف و گفتگوی مسالمت آمیز می‌داند. تاکنون اقدام یا طرح مخفیانه‌ای برای قدرت گرفتن و نفوذ مسلمانان در ساختارهای دولتی و نظام حقوقی آمریکا پیدا نشده است.

دروغ‌های اسلام هراسانه در آمریکا


در واقع اهداف سیاسی و معنوی مسلمانان از جمله تشکیل حکومت اسلامی فرآیندی فاقد خشونت، از طریق تدبیر و سازماندهی مردمی است نه ترور و خرابکاری. این خواست و رویای جهان اسلام است نه توطئه‌ای شوم علیه آمریکا.
باید توجه داشت که نظریات توهم توطئه در این کشور هرگز از بین نرفته اند.

دستاویز دیگر اسلام هراسان اتهام زنی به سازمان‌های مسلمان آمریکا برای همکاری در ترور است. این ادعا نیز از سوی اسلام هراسان اثبات نشد. هرگز اطلاعاتی دال بر ارتباط و پیوستگی مسلمانان آمریکایی با سازمان‌های تروریستی یافت نشده است. در صورت وجود پرونده‌ای واقعی از اقدامات تروریستی مسلمانان، قطعا فعالان ضد مسلمان از آن استفاده می‌کردند. سکوت آنان در این زمینه حاکی از عدم وجود چنین مدارک و شواهدی است.

اسلام هراسان دو شاهد جعلی بر مدعای خود دارند. سندی نامعلوم با نام برنامه اصلی اخوان المسلمین از تلاش مخفیانه برای تسلط بر مسلمانان آمریکا و لیستی از چند صد توطئه گر شامل شورای روابط اسلامی آمریکا و سایر سازمان‌های مسلمان ملی بزرگ که دادستان فدرال در پرونده تامین مالی تروریسم در سال ۲۰۰۷ در تگزاس آن را مطرح کرد.

دروغ‌های اسلام هراسانه در آمریکا


این دروغ‌ها نه تنها ناسازگار بلکه خطرناکند. در مبارزه با تهدیدات واقعی افراط گرایی خشونت آمیز به ظاهر اسلامی، اظهارات دروغین اسلام هراسان و پیام کلی آن‌ها به تروریست‌ها کمک می‌کند نه امنیت ملی آمریکا. اشاعه و انتشار دروغ درباره مسلمانان، اعتقادات و نهادهای آن‌ها برای ایجاد آمریکایی امن‌تر کاملا غلط است. اکثر قریب به اتفاق مسلمانان آمریکایی مانند دیگر مسلمانان مخالف افراط گرایی و خشونت مسلمانان یا هر گروه و فرد دیگری هستند و آرزوی زندگی تحت حکومت وحشیانه متعصب داعشی‌ها را ندارند. مسلمانان به عنوان اقلیتی مذهبی در کشوری که ایمانشان، آن‌ها را به قربانیان جنایات ناشی از نفرت تبدیل می‌کند، دلایل قوی تری برای بردباری دینی نسبت به آمریکایی‌ها دارند. در واقع بی اعتماد کردن مسلمانان و طرد آنان به عنوان جنبه زشت اسلام هراسی فقط به تروریست‌ها کمک می‌کند.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس