علی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اعزام نیروهای متخصص و ماهر به خارج از کشور برای اشتغال در دستور کار است گفت: بیش از ۱۸ میلیون ایرانی در سامانه اشتغال ایرانیان ثبت‌نام شدند.

به گزارش مشرق، علی ربیعی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه ایرانیان یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت در راستای رونق اشتغال است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۶ پایگاه اطلاعاتی با این سامانه ارتباط برقرار کردند افزود: بیش از ۱۸ میلیون ایرانی در این سامانه ثبت‌نام کردند و تاکنون بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال در هزینه کشور صرفه‌جویی شده است.

بیشتر بخوانید:

ربیعی برای کاهش بیکاری از همه درخواست کمک کرد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعیین نرخ بیکاری و رشد اقتصادی در ایران با این سامانه تعیین می‌شود اعلام کرد: آخرین نرخ بیکاری در بهار امسال در کشور تغییری نکرده است ما هر سه ماه تغییر نرخ بیکاری را در کشور ارزیابی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از افراد در سازمان فنی حرفه‌ای ثبت‌نام می‌کنند و مورد آزمون قرار می‌گیرند اضافه کرد: این افراد با توجه به نتیجه آزمون اگر نیاز به دوره تکمیلی داشته باشند معرفی می‌شوند.

ربیعی با بیان اینکه در غیر این صورت کارت صلاحیت حرفه‌ای را به افراد تحویل می‌دهیم اذعان کرد: سامانه صلاحیت حرفه‌ای به مهارت‌های افراد بستگی دارد و سامانه اشتغال و رفاه ایرانیان نیز امروز در دولت رونمایی و راه‌اندازی شد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اهداف وزارت کار برای ابلاغ مجوز کاریابی‌های الکترونیکی بیان کرد: این طرح باهدف مجوز دهی به کاریابی‌های خارج از کشور اجرایی شده است.

۵۰۰ نفر به کره جنوبی می‌روند

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه ۵۰۰ نفر برای اعزام به کره جنوبی آماده شدند اعلام کرد: دولت ضمن حمایت از افراد ماهر و دارای تخصص در این عرصه از کاریابی‌ها خارج از کشور برای اعزام نیروهای متخصص و ماهر در کاریابی‌های الکترونیکی بهره‌برداری می‌کند.

وی افزود: در کنار آن فرآیند ثبت‌نام افراد برای کسب شغل راحت‌تر می‌شود و به همین دلیل کاریابی‌های الکترونیکی مجوز دهی می‌شوند.

ربیعی با بیان اینکه کارفرماها نیازهای خود را در این بستر رفع می‌کنند و کارجویان نیز تخصص خود را در این بستر عرضه می‌کنند خاطرنشان کرد: صلاحیت‌های حرفه‌ای روی این طرح گنجانده می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس