کد خبر 877893
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
قیمت مرغ نمایه

قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده به ۱۰ هزار تومان نزدیک شد و رکودی کم سابقه را از خود به جای گذاشت.

به گزارش مشرق، از آنجا که بخش عمده  خوراک طیور در کشور وارداتی است، افزایش قیمت خوراک تاثیر بالایی در قیمت تمام شده مرغ دارد به طوری که اختصاص ارز ۳۹۰۰ تومانی یارانه ای به واردات این محصول  نیز نتوانسته قیمتهای خوراک را کنترل کند.

بیشتر بخوانید:

خیز قیمت مرغ به سوی ۱۰ هزارتومان

کاهش ۲۰ درصدی تولید تخم مرغ

رشد قیمت ۹ گروه کالایی؛ مرغ در صدر گرانی‌ها

در هفته ها و ماههای گذشته رسانه ها، بارها هشدار داده بودند که با افزایش هزینه‌های تولید به ویژه در بخش خوراک باید شاهد افزایش قیمت در آینده نزدیک باشیم زیرا مرغداران اقدام به کاهش جوجه ریزی یعنی کاهش عرضه کرده بودند. 

بعد این افزایش قیمت احتمالا با توزیع مرغ منجمد یارانه ای برای کنترل قیمت ها اقدام می کند و تا حدود زیادی در کاهش قیمت ها موفق خواهد بود ولی برای رفع مشکل تولید کنندگان باید اقدامات دیگری در راستای کاهش هزینه های تولید باید انجام شود.

پرش قیمت مرغ از سقف تنظیم بازار 

بنابراین گزارش،در حالیکه ستاد تنظیم بازار اخیرا  قیمت سقف و کف هر کیلوگرم  مرغ را  ۷ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۷ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار و برای مصرف خرده فروشی تعیین کرده بود قیمت امروز مرغ به ۹ هزار ۸۵۰ تومان رسید.

مهدی یوسفخانی رئیس­ اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ امروز در کشتار گاه برای صاحبان واحدهای عرضه کننده مرغ ۸۹۰۰ تومان است.

وی­ با بیان اینکه قیمت مرغ در واحدهای صنفی با احتساب ۱۰ درصد سود به مشتریان عرضه می شود گفت: قیمت مرغ در مراکز عمده فروشی۹۰۵۰ تومان به صاحبان واحد های صنفی عرضه می شود.

یوسفخانی با بیان اینکه امروز قیمت خرده فروشی مرغ شمال ۸۹۰۰ تومان در بازار خرده فروشی است ادامه داد: قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۸۶۵۰تومان است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس